Londýnský gangster (2010)

London Boulevar je zajímavá gangsterka s docela chaotickým a pomotaným dějem. Přišlo mi, že tento film nebyl dlouho připravován, spíše taková rychlokvaška. Děj neměl spád a ani hlavu a patu, přišlo mi to takové všechno pomíchané, což je docela škoda, na to s jakými herci režisér William Monahan spolupracoval. Hodnotím tedy jako tuctový film, který už tu mnohokrát byl, dávám tedy 60% - tři hvězdy.

Občanský průkaz (2010)

Občanský průkaz byl pro mě příjemným překvapením. Po dlouhé době nějaký neotřelý český zábavný film. Musím se přiznat, že v době komunismu jsem nežil a tudíž do tuzexu nechodil, ani nečekal frontu na maso či banány. Zpětně musím říct, že toho nelituji. Ale pokud bych se pokusil vžít do této doby, tak mi tento film přišel hodně příkladný. Vycestovat mimo republiku bylo vzácnost a modrou knížku chtěla většina mládeže, aby se vyhnula vojně. To vše tady bylo zdůrazněno a popsáno do detailu a vše skvěle uvěřitelně. Myslím si, že tento film je spíše pro starší lidi, kteří tuto dobu zažili a vědí o co vlastně jde. Z toho plyne i jinej názor 40-letého chlapa či 10-letého kluka. Ale pro mě byl Občanský průkaz skvělou podívanou a i když to mělo přes dvě hodiny, nenudil jsem se. Vyzdvihl bych hlavní představitele, hlavně mladé kluky, kteří se do rolí, kterou neprožili narámně vcítili a vžili. Za to první plus a druhá věc, která se mi hodně líbila, byl povedený příjemný soundtrach. Sice neznámé písně pro mě, ale za to velice příjemný poslech. Z toho všeho mi vyplývá, že to byl jeden z nejpovedenějších filmů poslední doby na české scéně a hodnotím velice kladně, 85% - tři hvězdy.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Doktor od jezera hrochů mě hodně zklamal. Bezmyšlenkovitá blbost pojednávající takřka o ničem pro mě byla velkou nudou. I když režiséra Trošku mám rád, u tohoto filmu jsem se ani trošku nezasmál. Jediné co se mi na tomto díle líbilo byla pohledná herečka Alžbeta Stanková hrající letušku a budoucí partnerku hlavní představitele Čeňka Dobeška. Dávám 20%, to je slabá jedna hvězdička.

Varieté (2010)

Docela koukatelný romantický muzikál, kde září dvě hvězdy pop music. Jak Cher, tak i Christina Aguilera zvládli své herecké role výborně a zvlášť Christina si u mě celkově polepšila. S rovnými vlasy vypadá mnohem lépe než když si hraje na Marilyn Monroe a její taneční kreace mě také překvapily. Film jako celek nebyl špatný, ale občas jsem se nudil. Krátce k písním, pěvecký úm nejde odepřít, jen mi scházel nějaký známý repertoár či hit. Jinak dobré, dávám 60% - tři hvězdy.

Na vlásku (2010)

Krásná pohádka o jedné princezně. Námět byl moc hezky vymyšlen a ztvárnění snad ještě o kousek lépe. Opravdu jeden z těch povedenějších animáku, které jsem viděl. Například scéna kdy byl Eugene a princezna na loďce při vypouštění lampiónů byla úchvatná a krásně pohádková. Za toto krásné dílo od Byrona Howarda a Nathana Grena dávám 85% - čtyři hvězdy.

Jackass 3 (2010)

Jackass jsou znovu na fimovém plátně a se vší parádou. Velká porce nechutností, bláznivých a nebezpečných scén je opět k dispozici pro fanoušky tohoto divného humoru. Občas jsem si až říkal, jak je může takovýto nápad napadnout. I když nějaké nápady jako stát za stíhačkou ve větru se mi docela líbily. Nějaké zas byly až moc nechutné a bláznivé. Ale o tom je Jackass. Každý kdo má rád tuto partičku, by si neměl nechat ujít ani tento díl s titulem 3D. Těžko se to hodnotí jako film, ale za jejich přípravy a nápady na zrealizování určité scénky dávám 75% - tři hvězdy.

Cizinec (2010)

Akční drama Cizinec nebyl zas tak špatný jak jsem četl v ohlasech. Krásné prostředí Benátek a jiných měst doplněný s řadou zajímavých akcí, proměn a převratů bylo vydařené. Nad všechny vyčnívající hvězdná herecká dvojka Johnny Depp a krásná Angelina Jolie dodali filmu koukatelnou tvář. Konec mi přišel až moc už proměněný, zvláště co se týče postavy Alexandra, ale budiž. Chybělo mi i trochu více akce a na závěr trocha vysvětlení pro diváka, jak to bylo ze začátku s Alexandrem, jinak mě toto dílo bavilo a neshledal jsem žádné velké nedostatky. Celkově tedy dávám slušných 70%, což jsou u mě lepší tři hvězdy.

Hezké vstávání (2010)

Hezké vstávání je film na docela nudné téma. Dílo, v kterém jde o zvýšení sledovanosti ranní show, není zprvu nejlákavější pozvánka, ale musím říct, že Roger Michell dokázal utvořit docela příjemnou podívanou. Vtipné scénky jako když byl Ernie na horské dráze nebo jiné povedené šoty byly to nejlepší na tomto filmu. Za pochvalu stojí i herecký výkon Rachel McAdams a důvěryhodně hrající Harrison Ford. Tato herecká megastar ztvárnila nafoukaného sobce opravdu výborně. Celkově hodnotím kladně, ale je to film na jedno shlédnutí, po druhé už si to nepustím. Dávám 65% - tři hvězdy.

Líbánky (2003)

Hodně typická romantická americká komedie končící happy endem. Sympatický Ashton Kutcher spolu s Brittany Murphy se skvěle doplňují a do tohoto díla od Shawna Levyho se náramně hodí. Objevily se zde dobré hlášky i vtipné scénky. Průběh filmu byl očekávaný a tak nějak průměrný, z toho všeho mi vyplývá 50% - tři hvězdičky.

Tři dny ke svobodě (2010)

Velice pěkné drama s už otřelým tématem. Po neprávu uvězněný člověk spoléhá na své blízké, aby ve světě mimo mříže zjistili skutečnou pravdu. Tento film nebyl vyjímkou, ačkoliv tam byly malé odlišnosti. Za prvé musím pochválit skvělé herecké výkony hlavních představitelů a nejvíce Russella Crowea. Dále bych vyzdvihl skvěle promyšlený plán úniku, i když nějaké věci byli až moc jednoduché. Vytkl bych, že nebyl zde popsán a více rozvinut začátek, soudní řízení a první roky ve vězení Lary. Jinak bez větších výhrad. Dávám 85% - zasloužené čtyři hvězdy.