Veřejní nepřátelé (2009)

Po dlouhé době opět mafiánská pecka. Johny Depp a jeho Dillinger sou naprosto famózní, první polovina filmu naprosto dokonalá, druhá jemně ztrácí dech, parádní hudební podkres. Výběr herců na ostatní postavy byl též parádní, příběh mě skvěle bavil. Já mám pro mafiánské filmy ohromnou slabost, ale i tak bohužel pouze čtyři hvězdičky.

Chceš mě, chci tě (2009)

Jedna z těch příjemnějších romantických komedií. Slušně hlásící Gerard Butler, hodně sexy Katherine Heigl, jasně nalajnovaný příběh - bohužel ale ničím nijak zvlášť nepřekvapí. Takže pokud je libo romantická komedie na oddych, doporučuju. Jinak klasický průměr - neurazí, nezklame.

G. I. Joe (2009)

V první řadě film až po okraj natřískaný akcí, která vám nedá ani chvíli vedechnout. Na druhé straně trochu strnulý příběh, ale u takovýchto superakčních béček mi to zase až tak nevadí. Slušné efekty, hlášky, co mi dost kazí dojem byla honička mezi loděma v ledovci. Naopak co mě velice pobavilo, tak finální bitva Snake-Eyese jakoby vystřižená ze Star-Wars Episode I, s pouze obměněnými postavami. Prostě od tohoto filmu nelze očekávát žádná větší myšlenka, ale pokud hledáte film absolutně natřískaný akcí, tak doporučuju. Na čtyři hvězdičky to u mě stačí.

Star Trek (2009)

V první řadě nejsem žádný velký fanoušek Star Treku, ale u tohoto snímku mě to vůbec nelimitovalo. JJ Abrams prostě ví co dnešní publikum chce a dává to najevo velice zajímavým příběhem. Skvělá akce, parádní efekty, herci hrají parádně (Zachary Quinta sem si nedokázal představit jinak než Sylera z Heroes, ale sem rád, že se mi trochu tímto výkonem odškatulokval), soundtrack se mi taktéž velice zamlouval. Vzhledem k délce sem se ani vteřinu nenudil, takže já dávám plný počet, tohle se opravdu povedlo.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Oproti jedničce zklamání. Parádní vizuální show, ale děsně ujetý příběh. Film skvěle netřískaný akcí (v tomto případě určitě přehlednější než-li v jedničce), ale mizerný hudební podkres (jako já tam zaslechl snad jen písně od Linkin Park, Green Day a pak změna akorát u závěrečné bitvy). Herci opět parádní, nicméně se z toho dalo vytřískat daleko víc. Pro mě tento díl spadá pouze do průměrného akčního scify.

Návrh (2009)

Tak po delší době romantická komedie, která mě opravdu oslovila. Velice příjemné herecké obsazení, pěkně odsýpající příběh a zajímavé charaktery hlavních postav. Konec samozřejmě velice předvídatelný, ale jak jinak že??? Pár slabších momentů se tam našlo, ale témeř mi to nevadilo. Pro mě po delší době plný počet v tomto žánru.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Dobré obsazení, nic moc příběh. Pár dobrých akčních scén, ale absolutně předvídatelný děj. Žádné překvapení, žádný zvrat - prostě jen odsýpá nikam. Ale vzhledem k žánru - průměr.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Graficky skvělé, hodně příjemný soundtrack, zábava jakbysmet. Příběh jednoduchý, jasně nalajnovaný, přesto nenudí. Nejvíce mě asi dostal Bob a ujetej prezident hrající Axela. Navíc dabing Hugha Laurieho mi přišel nehrázně zábavný. Čtyři hvězdičky.

Rok jedna (2009)

Podle Blacka jde o nástupce klasiky Život Briana. Tak to teda v žádném případě. Humor točící se pouze okolo toho, koho ,,ojet" je hodně slabý odvar. Po Blackovo komedii Králové rocku sem od něj snad neviděl žádnou vyloženě vtipnou záležitost, víceméně se jeho role točili okolo drog a prdění. Žádná zápletka, víceméně jenom bezduchá blbina. Jediné, co mě vyloženě potěšilo, byla přítomnost Olivie Wilde, i když nechápu, proč se takovéto blbině propůjčila. Jedna hvězdička.

Kámoš k pohledání (2009)

Tak u komdeií s Jason Segelem se mi ještě nestalo, že bych se nezasmál - ani tato komedie nebyla vyjímkou. Scenář nabitý vtípky, trochu předvídatelný příběh, příjemné obsazení. V rámci žánru dávám čtyři hvězdičky, já se bavil.