Líbáš jako ďábel (2012)

Taková klasická průměrná česká komedie. Člověk se u ní vyloženě nenudí, párkrát se zasměje. I když to tak celkově vezmu, nebýt skvělé Evy Holubové, tak bych nejspíše hodnotil méně shovívavěji.

Já, padouch 2 (2013)

Bohužel, oproti skvělé jedničce posun trošku směrem dolů. Přišlo mi, že daný díl je cílený na publikum nižší kategorie, bohužel ani zápletka nebyla tak dobrá jako v dílu prvním. Co vcelku potěší je větší prostor pro mimoně, nicméně i ti mi i přes menší prostor přišli malinko vtipnější v díle prvním. Jinak dílko bylo řemeslně odvedeno bravurně, děj nenudí, ale kvalit dílu prvního bohužel nedosahuje. Takže ode mě "pouhé" tři průměrné hvězdičky.

Podfukáři (2013)

Omlouvám se jen za strohý komentář: Tak tohle byla jízda!!!

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Miluji mafiánskou tématiku a Boardwalk Emprie má rozhodně něco do sebe. Co malinko tento seriál sráží je dle mě až přílišná rozvleklost a přílišný důraz na sex (nic proti němu :-D). Každopádně jde ale o skvělou stylovku z dob prohibice s velice zajímavým hereckým obsazením. Al Capone je výborný. Každopádně zatím po dvou sériích hodnotím čtyřmi hvězdičkami, uvidíme dále...

Joey (2004) (seriál)

Ano, nejsou to Přátelé, nicméně mi nepřijde, že by Joey zase až tolik zaostával. Seriál je vtipný, má spád a nesporně své kvality (dle mého především v hereckém obsazení, prostě mi sedí). Zase až takový propadák, jako jsem o něm prvně slyšel, to v žádném případě nebyl. Kultovní záležitost jako Přátelé to nebude a není, ale to dle mého musel každý očekávat. Navíc při permanentním srovnávání právě s daným dílkem. Každopádně si myslím, že tento sitcom je minimálně nadprůměrný...

Star Trek: Do temnoty (2013)

Vizuálně opět bravurně zpracované dílko, příběh poněkud jednodušší, ale nikoliv nudný. 132min stopáž uběhla jako voda, záporák byl naprosto parádní. Nejvíce mě ale potěšil Simon Pegg alias Scotty, ten hrál v tomto díle jak z partesu a bavil mě asi nejvíce. Ode mě myslím, že zasloužené čtyři hvězdičky (na plný počet bohužel dle mě nestačí).

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nevím proč, ale Hobit se mi líbil více než samotný Pán Prstenů. Slyšel jsem zvěsti, že se film táhne a celkově není moc zajímavý. Naštěstí se to alespoň pro mě nepotvrdilo. 160 min uteklo jako voda, příběh byl poutavý, po vizuální stránce naprosto nádherné, soundtrack trochu nezvyklý, ale parádní. Jediné co bych trochu negativně shledal, je v některých pasážích podobnost (možná i totožnost) právě s Pánem prstenů (např. scéna s motýlem). Nicméně se jedná o velice zdařilé dílko a já nemohu přijít na jediný důvod, proč bych nedal plný počet. Už se těším na pokračování.

Naboř a ujeď (2012)

Komedie plná ohromně hluchých a přihlouple moralizujících míst. Jako největší mínus bych ale bohužel označil její nevtipnost, spíše by se dala označit jako podprůměrný akční film. S výjimkou Toma Arnolda, který jako jediný dokázal rozesmát svými věčnými nezdary a úlety, jinak by z hlediska komediálního žánru dané dílko padlo do ponuré šedi. Přemýšlel jsem mezi jednou a dvěma hvězdičkama, ale díky Tomu Arnoldovi alespoň ty dvě dám, i když je neberte zase až tak vážně. Bohužel obsazení relativně slušné, ale to jak víme, úspěch zdaleka nezaručí.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

V první řadě se musím přiznat, že na horrory zase až tak moc nekoukám. Každopádně oproti horrorům co jsem viděl, toto byla velká slabota. S výjimkou cca prvních 20 minut, kdy se člověk rozkoukává a očekává, co z tvůrců vypadne, neskutečná nuda. Stvůry obdobné jako v jedničce, žádný překvapivý prvek, ba dokonce ani jedna ,,lekačka". Na vyložený odpad to není, to si nezaslouží, ale průměru v žánru to bohužel také dle mě nedosahuje. Proto ode mě pouze jedna hvězdička.

Země bez zákona (2012)

Jsem rád, že po menší nedotaženosti v podobě Public Enemies se mi do rukou dostalo dané dílko. Parádní gangsterka z dob prohibice, ani chvilku nenudí, obsazení vybrané na jedničku (záporák byl doopravdy neuvěřitelně slizký), úžasná atmosféra. Velice poutavý příběh, který jsem si rád vyslechl a zhlédl. Ode mě plný počet, možná i proto, že pro filmy z doby prohibice mám obrovskou slabost.