Naušika z Větrného údolí (1984)

Prvotina od Mistra. Poslední film, který mi z Miyazakiho tvorby chyběl a byl jsem značně skeptický. Nakonec jsem byl velmi velmi mile překvapen a jednoznačně dávám 5*. Precizní animace, neuvěřitelný magický svět, perfektní scénář (možná trošičku spletitější, ale pozorný divák bude OK) atd. Vše opět funguje a já byl nadšen.

Drsný časy (2005)

Mohlo to být výborné, ale mám pocit jako by scénáristé ze scénáře vybrali pouze jednu pasáž, které se rozhodli věnovat důkladně a zbytek tak nějak přeskočili. Christian Bale je skvělý. Za mě 3*.

Ďábel (2010)

Nelogičnost je největší problém tohoto filmu... jako by scénárista nevěděl, jestli píše mystický horor nebo logicky vypiplanou detektivku. Když už se k jedné straně přikloní, tak to zabije nějakou totálně tupou scénou. Snad nejvíce mě urážela poslední 20minutovka. Kvalitní 2*.

Frasier - analýza smíchu (2004) (TV film)

Nádherné ukončení jedné z etap nejlepší televizní zábavy. Trocha nostalgie, ale jsem si jistý, že brzy si pustím celý seriál opět od začátku. Jeden z nejlepších sitcomů 5* a obrovské doporučení.

Dostaň ho tam (2010)

Skvělá komedie, která podle mého skromného názoru neztrácí po celou dobu dech. Hill a Brand jsou skvělí a režie Nicholase Stollera je velmi kvalitní. Od filmu jsem dostal co jsem očekával. Spíše slabší 4*, ale jsou tam. Určitě doporučuji skvělý OST, už měsíc ho stále poslouchám a některé songy mají opravdu drive.

Runaway (2010)

Možná trochu zaujatě dávám 5*. Excelentní hudebně filmový počin.

Naruto (2002) (seriál)

Tutová kultovka. Má to mnoho chyb, ale také velmi mnoho kladů. Animace řekněme od druhé série není špatná, příběh je skvělý (fillery prostě jsou a budou, někdy v pobaví jindy naštvou), překvapením je i velmi slušná hudba atd. Suma sumárum se jedná o velmi nakažlivé anime. Za mě 4* a doporučení. Nenechte se odradit první řadou a Sakura-chan :)

Stalking (2010) (TV film)

Velice silný dokument. Pojednává o problematice, která byla díky bohu zákonem zohledněna. Bezmoc policistů byla neuvěřitelná. Určitě doporučení a 4*.

Život na dluh (2006)

Kvalitní dokument, který by mohl být jistě podrobnější a ještě o krapátko kritičtější. Je natočen v době velkého ekonomického růstu a vlády ČSSD. V kontextu s příchodem ekonomické recese je toto téma ještě zajímavější. Určitě doporučení. Za mě silné 3*.