Nespoutaný Django (2012)

Ukecané jako Tarantino, ale jinak oceňuji historickou přesnost (krom střílení) a zajímavě černošsky pojatou hudbu. Soldních 70%, ale víc by ze mě ani psi nevytrhali :)

Dredd (2012)

Jako sledovat někoho hrát počítačovou hru - v tu chvíli dobré. Ale jinak? Ani mračící se Dredd tomu hodnocení nezvýší...

Bídníci (2012)

Muzikál dlouhý jako samotný život na můj vkus ztrácí dech v druhé polovině, každopádně zpracování má opravdu jistý druh melancholie, kterou předvedl Tom Hooper i v THE KING'S SPEECH. Jsem ráda, že někdo konečně vzal pod dohled mého oblíbence Russella Crowe a jeho prazvláštní hluboký hlas a přehodil ho z popových skladeb, které sám soukromě zpívá, do něčeho trochu monstróznějšího a zajímavějšího :) Ale i celkově byly písně krásně zazpívané, především "I Dreamed A Dream" od Anne Hathaway je kulervoucí a dojemné. Zbytek je prostě hodně dlouhý, ubečený filmeček....mno...60%

Paralelní světy (2012)

Po dějové stránce ne moc silný příběh s herci, kteří zde ze sebe rozhodně nedávají úplně všechno, je UPSIDE DOWN spíše zajímavý svým výrazně barevným zpracováním a podivným gravitačním zákonem. Konec se v dějové lince poněkud zasekává, jde rychle po sobě, rozdělen nesmyslnými ztmívačkami. Takže to je 55% za příběh a herce a 10% za zpracování a zajímavý nápad.

Městský lovec (1993)

Tohle je taková kravina, že se u toho nejde smát od začátku do konce. Zajímavost dějové zápletky je nulová, nakládání se ženami, jako s kusem hadru-nábytku-zbraně je v Hong Kongu asi obvyklé, proto mě to nepřekvapuje. Nejsou k vidění ani typické extra vtipné Jackieho soubojové variace, ale stejně jsem se z nějakého důvodu skvěle bavila :) Souhlasím s uživatelem Matty - i já jsem byla pod vlivem 3 paralenů a jednoho nalgesinu :D

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Pátrání po Zodiakovi v severském podání. Knihu jsem (zatím) nečetla, tudíž nebudu srovnávat. Film jsem si pustila v první chvíli spíše jako kulisu k jiné aktivitě, ale postupně jsem byla vtažena do děje, a detektivní story se rozjela. Nejprve asi zhodnotím plusy - výborná hudba, ekvivalentní herecké výkony (Daniel Craig mě překvapil - jako Bond má asi 6 výrazů. V tomto filmu se občas dokázal tvářit i mile a dementně) + divná Rooney Mara, která je jinak moc pěkná holka. Velké plus a mínus zároveň byl i Stellan Skarsgård (přítomnost vs. charakter, co hraje). Oceňuji absenci akčních scén, jaké mají Američani tendenci do všeho cpát, a prokreslenost většiny postav. Podle mne jako detektivka/krimi tento film funguje naprosto skvěle. Mezi mínusy bych nejspíš zařadila celkem typický konec (rozuzlení, co se stalo s mladou Harriet), podivný romanticky-neromantický konec (na druhou stranu - co sakra Lizbeth čekala?) a vlastně celou tu akci s převáděním peněz z účtu na účet. To mi nějak nedocvaklo. Ale to nevadí. I když měl film přes 2 hodiny, tak mě bavila každá minuta, což je v takové stopáži celkem těžko proveditelné......80%

Quantum of Solace (2008)

"Zabili mi Gemmu".........."Vy parchanti!" Slabší než Casino Royale, méně nápadité, dějově nudné. Až příliš pompézní zpracování něčeho, co se vejde v synopsi na 3 strany. A zabili mi Gemmu, a to mě naštvalo. 65%

Casino Royale (2006)

Nemám k Bondovi žádný vztah. V životě jsem jediného starého Bonda neviděla, takže nemohu táhnout za jedno s těmi, jenž říkají, že Craig není ten správný elegán....hm....není, i když v saku vypadá (bez hlavy) dobře. Jako akční film, je to naprosto skvělé. Nápadité, rychlé, drží tempo. Samá rvačka, samá střílečka. Pár hloupých romantických gagů, ale hlavně děj, který smrdí karbaničinou, a to nemusíte znát název. Konec trochu patetický, a hlavně předvídatelný. Přesto pěkně zpracovaný. Jo...Bonda neznám, nikdy jsem to moc nemusela. Ale jako moderní akční agentský film, je tohle moc zajímavé a chytlavé :) .............70% ...(dodatek - někdo by měl dát (nebo vyndat?) Craigovi čočky. Má tak modré oči, že v mnoha záběrech působí spíše, jako zoombie)

Predátoři (2010)

Nesmírně jednoduché a hloupoučké sci-fi, o one-way-ticket výletu na jinou planetu, s návštěvou místní vegetace a blízkým seznámením s (ne)místní faunou. Spousta nelogických chyb, smutný souboj mezi Predátorem a Upgrade-predátorem (smutný proto, že to vypadá bohužel jako takové "behind the scene"), a psychopatický Lawrence Fishburne, který je opravdu, ale opravdu velký magor. Čekala jsem jen, kdy se objeví Pan Wilson. Adrien Brody, žoldácký pianista, který má v očích asi tolik zabijáka, jako Tarbík egyptský, Danny Trejo, který to v tomhle filmu hold všechno nepokosil, a zlý doktor, co tráví bezbranné, nevinné elitní vojačky :) Uznávám, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Bylo to zábavné, a srandovní. Ale dívám-li se na to jako střízlivě hodnotící, nad 60 % jít nemůžu.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

"Skoro-sci-fi" s malým počtem vizuálních efektů, které když už tam jsou, tak jsou cpány divákovi do hlavy přesně tak, jak si představujete, že by měly (tudíž jsou fajn, ale překvápko se nekoná). Dějová linka se tváří hrozně komplikovaně - přiznávám se, že na 14h jsem díky jedinému zavádějícímu záběru, film pochopila jinak - ale ve skutečnosti je vlastně jednoduchá, až hanba. Je to na první pohled klasické timey wimey wibbly wobbly, takže se divák nejprve snaží neřešit cestování časem, jako spíš si užívat film sám o sobě. Problém je v tom, že si toho není moc co užívat, takže stejně jsem tak nějak skončila nad řešením timey wimey wibbly wobbly věcí, jenž jsou v podstatě zábavnější, než celý film. Krásný výpravný příběh do looperovy duše začne po 40 mintuách, kdy se stále nic pořádného neděje, docela nudit. Je tam spousta zbytečných scén, a ukecaných scén, a zpomalených záběrů, a plakající Bruce Willis, a střílející Bruce Willis, a motorky, co zní jako speedery ze Star Wars. Vlastně nic z toho ve skutečnosti nemůže zaujmout, a společně už to pro mě osobně nefunguje vůbec. Trapně motivované hlavní charaktery mě přišly ploché, a příliš očividné (hlavně právě zmiňovaný Willis), a zoufalá Emily Blunt měla v první řadě tomu malému spratkovi jednu vlepit, a ne ho nechat zničit barák a rozrýt pole...to je hold ta liberální americká výchova dětí....mno....mám ráda filmy a seriály s časovými paradoxy, ráda je sleduji, zkoumám. Mám ráda to, jak to na lidi působí, a jak z toho může jednomu solidně jebnout...ale tohle. Potenciál tam byl, ale nadčasová show se nekonala.................60%...hlavně nechápu, proč měl Joseph Gordon-Levitt nabarvené obočí.