Zoolander (2001)

Proč to dávám? Nevím sama...hloupé, stupidní, nevtipné...ale možná právě to dělá film tak zajímavým. Když každou minutu přemýšlíte nad tím, proč jste si to proboha zapínali, tak se nemůžete nudit :D

Austrálie (2008)

Je to tak na pomezí 4 - 5*. Kdyby nebylo těch úžasných a zajímavých 30minut na konci, pravděpodobně by AUSTRÁLIE v mém hodnocení nedosáhla za 3*. Tento snímek má něco do sebe. Spojuje válku s romantikou (což je sice ohrané, ale hezké téma), ukazuje přírodu Austrálie, akcent Australanů (Hugh Jackman to v Oscarové noci vystihl opravdu pěkně :). Jediné, s čím se se vnitřně nějak nemohla sžít je Dave Wenham v záporné roli. Pro mne to asi bude navždy dokonale kladný Faramir a tenhle psychopatický střelec malých dětí mi prostě s Wenhamovýma hodnýma, modrýma očima neseděl...nějak jsem celou dobu myslela, že se z něj nakonec vyklube klaďas...ale nevyšlo to :D Velikou pochvalu si zaslouží Hugh Jackman. Nejenže mu to neuvěřitelně sekne v zaprášeném honáckém oblečení, ale také jeho herecký výkon je uznání-hodný. Právěže až do doby, než je Darwin bombardováno, se Jackmanova postava nějak speciálně neprojevuje. Je to více méně klasický zapšklý hoňák s předsudky. Poté, co je útok na město se konečně rozvíjí charakter postavy a film začíná mít ten pravý citový nádech.....kdo se mi ale nejvíce na AUSTRÁLII líbil, byl Creamyho dědeček s holým zadkem :D

Underworld: Evolution (2006)

Možná i čtyři bych dala, ale nebudu přehánět. Přijde mi že všechny díly UNDERWORLDu mají něco do sebe, ale všechny jsou tak nějak nedomrlé. Příběh je zajímavý, relativně napínavý, ale je s ním skoro jako se špatným sexem. Začnete, užíváte si a když čekáte vyvrcholení, už je dávno po všem :)

Underworld (2003)

Po dlouhé době film, kde vlkodlak konečně vypadá, jako vlk :) Oceňuji historii války a vůbec všeobecně lykansko-vampirský svět - z vlastní zkušenosti vím, jak težké je něco podobného vymyslet. Jinak film je to koukatelný, občas sice malinko zmatený, ale dobrý. Moc se mi líbí efekty..hlavně když se lykani mění na zvířecí formu. Dávám tedy 4*, ale jedna z nich je spíše jen za Billa Nighyho, protože je tam pěkně nevyvinutý :D

Divoké vlny (2007)

Velice sympatická "pohádka". Sice jsem byla na začátku trochu zmatená, když probíhal povětšinou jako interview s tučňákem, ale několik velice povedených vtípků (především se mi líbí rodiná fotografie posledního dne života Codyho otce nebo fotka Codyho a jeho bratra těsně po vylíhnutí). V mnoha ohledech působí DIVOKÉ VLNY (v originálním znění) poněkud pubertálně, takže si nejsem ani zcela jistá, pro jakou věkovou skupinu je film určený...své tříleté sestřence bych ho asi nepustila :) Ale je to slušně naanimovaný film o naději a přání. Oceňuji, že film není moc protknutý zamilovanými scénami, ke kterým se tvůrci animáku občas uchylují... 75%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Film má zajímavý příbeh, sympatického a tajemného Keanu Reevese a moc povedené efekty, co mi ale chybělo, byl nějaký pořádný závěr trochu propracovanějšího typu a také (co mě mrzelo hodně) byla neuvěřitelná odhadnutelnost děje a postav. Hned v prvních 10minutách bylo nad slunce jasné, že Jennifer Connelly spasí svět, Keanu se objetuje a Země bude zachráněna. Ale i přes to se jednalo o docela příjemný katastrofický film, kterému na konci chybí proslov prezidenta :D...........a nejlepší je John Cleese. Škoda, že nedělal "silly walks" ;)

Oko dravce (2008)

Ó, Bože..jak já toho kluka žeru. Hlavně tu jeho žvatlavou angličtinu :D Teď vážně. Film je to opravdu pěkný. Sice občas malinko nepřehledný v akčních scénách, ale jinak je to zajímavý míšenec různých snímků dohromady. Co jsem tam našla já byl dozajista matrixovský začátek (poučení pro příště - když vám někdo zavolá, odpor se nevyplácí - viz. Telefonní budka, Matrix apod.), zapálený policista jako vystřižený z Uprchlíka :) a rovněž Nepřítel státu se tam taky někde schoval. Co se mi ale líbilo především (když nepočítám Shiu ;) ), byl hyperinteligení počítač, který si špatně vykládá zákony a ovládá cokoli nabází IT v dosahu - ano, technicky může EAGLE EYE sloužit i jako výstraha pro budoucí generace - necháme-li všechno na počítačích, může se stát, že budou nakonec ovládat oni nás a ne my je :P Mno...co ještě dodat..snad jen si nakonec neodpustím malou pochvalu pro Mr. LaBeoufa, který si zaslouží celou jednu hvězdičku za přesvědčivé vyprávění sám o sobě, jako o vlastním dvojčeti a za spoustu roztomilých zoufalých výrazů.......a taky jednu za to, že přežil......jinak by mě ten konec naštval :D ...70% s přehledem a plně po zásluze

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Skvělý film...škoda jen, že ho vůbec nechápu :-D Asi je to jeden z těch filmů, kdy nedokážete pořádně ani popsat děj, natož hodnotit scénář nebo kameru. Jediné, co dokážete alespoň trochu popsat je citový vjem, který vám z toho zůstane. A můj citový odkaz k tomuto filmu říká jen: "Wow..to bylo dobré..."

Hancock (2008)

Mno...asi bych se musela hodně přemlouvat, abych tomu dala více. Čekala jsem srandovní hrdinovku s ožralým Willem, ale nakonec se z toho vyklubal až příliš fantaskní, duši-zpytující film. Hlavní zlom v přilnutí příběhu přišel logicky ve chvíli, kdy se z Mary vyklubala "Hancock-woman"...to už by snad bylo lepší, kdyby je oba oblékli do těsných oblečků a nechali je zachraňovat New York (či kde to byli). Hold..moc na přemýšlení a postava Hancocka by se v tomhle "přemýšlecím" tématu musela vyvíjet ještě nejméně jeden díl...alespoň tak jako Spider-Man.