Firewall (2006)

Byť je Harrison Ford herecké zlatíčko, tak jeho postupům v ovládání PC by nevěřil ani můj papoušek...

Star Wars: Clone Wars (2003) (seriál)

Mno...ve "volume I." se vsichni akorat mlati a je to o bitvach. Takze pro fanousky "zelene (ackoli co se klonu tyce by to melo byt spise bile" mozky primo idealni. Ve "volume II." si pak konecne prijdeme na sve i my, co radeji vypravu nejaky pribeh. Takze vseho vsudy 4* nebot si zde kazdy fanousek SW najde sve :)

10 000 př. n. l. (2008)

Tohle bylo to slavné povstání otroků v Egyptě, o kterém tak mluví ve Hvězdné bráně? :D Ne, teď vážně. Slyšela jsem na tenhle film jen samé nadávky a narážky a tak jsem čekala opravdu hrůzu, ale nakonec se mi těch 109minut před pc docela vyplatilo :)Pravda, jako člověk zabývající se histroií k tomu mám určité výhrady (otroci stavějící pyramidy, šavlozubí tygři kterých před 10.tis.lety bylo opravdu jen vééélmi pramálo), ale jinak si Emmerich zaslouží jednu obrovskou pochvalu za to, že datoval pyradmidy do roku 10.tis.př.n.l., což je velmi šlechetné a rovněž pravdivé (škoda, že když vyšlo na povrch, že Sfinga je 12tis. let stará, zastavili výzkum...).Jinak pěkný, nesložitý, hezky povyprávěný příběh, v němž se tak hezky potají schovávají podklady založené na lásce. Ostatně jsem ráda, že to tam nebylo vidět až tak moc...pak už by film asi opravdu stál za houby. A samozřejmě typicky Emmerichovský styl - když něco ničit tak v plné parádě - ať je tam u toho co nejvíce hrdinů - žena čekající na svého milovaného - heroická hudba - srdceryvný proslov..no prostě docela hezky natočená emmerichovina, kde naštěstí od ostatních filmů chybí ten typický americký patriotismus ;)

Golfový sen (2005)

Tenhle film jsem viděla kdysi dávno a jednou. Pak jsem si ale vzpomněla, že vlastně ani netuším, o čem byl, tak jsem si ho sehnala v bluray a koukla na něj znova...a od té doby na něj nemohu zanevřít. Film téměř nemá zápletku, anebo není tak očividná, jako u všech ostatních filmů. Je to na stříbrném podnose s golfovou holí přednesený nádherný příběh, který dokáže dojmout i bez trapných mainstreamových romantických scén a konečná sekvence filmu dokáže chytit za srdce i někoho, kdo golfu vlatně vůbec nerozumí (anebo možná právě proto :D). Nadpozemsky dokonalá hudba Briana Tylera je jako nebeská píseň golfového snění a podprahové poselství, že nic není nemožné, je skoro jako zpráva budoucím generacím. Ne...opravdu nemám co vytknout. Skvělý Shia LaBeouf a jeho pygmejský nosič holí Josh Flitter, jsou prostě a jednoduše nezapomenutelná dvojka. A k tomu ta výše zmíněná Tylerova hudba...100%! Tohle asi není film, který by nadchl jen tak někoho, ale mě rozhodně ano :)

Penelope (2006)

No...no...krása! Co se na to dá jiného říct. Jednou za čas se opravdu povede nějaká hezká, romantická pohádková komedie, která není ani přeslazená ani agresivně touhy-plná. Děj je pozvolný, opravdu se sleduje jako nějaká milá pohádka o dívce s rypáčkem a smolném hráči pokeru. Hlavně je pěkná ta kombinace :) ...postavy si časem uvědomují spousty věcí, zpytují své svědomí anebo naopak objevují krásy samy sebe. Škoda jen toho poněkud menšího detailu, kdy James McAvoy hraje na piáno...a zapomíná mačkat klapky. Ale co...je to přece pohádka a v těch je možné všechno ;)

Útěk do divočiny (2007)

Jeden by neveril, co vsechno se da v divocine sporadat! ...ted vazne..krasny film, tim jimavejsi, ze je zalozeny na skutecnosti. Chvilemi mi mozna prisel trochu dlouhy (hlavne ve chvilich, kdy v realite bylo neco duleziteho, ale ruseno to bylo prostrihy z minulosti). Sama nevim, jestli bych se nekdy dokazala takhle vseho vzdat. Porad nejak verim tomu, ze clovek je tvor spolecensky, nacez nakonec vlastne prisel i sam Christopher, kdyz psal, ze stesti je prave jedine, kdyz je zdileno. Mam z toho filmu prazvlastni pocit...hlavne proto, ze ne samotny dej anebo vykon Emile Hirsche by na me udelal dojem...ale ten podivny pocit vychazi z prave McCandlessovy fotografie. Ten usmev na ni je tak neuveritelne uprimny a spokojeny, ze jestli je opravdu realita to, jak skoncil...muselo to byt na sklonku jeho zivota silene...... P.S: Toho losa jim ale neodpustim! Greenpeaceaky na vas! :D

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indy se k nám vrátil v plné parádě a s oblíbeným bičem u pasu. Musím se přiznat, že je pro mne trojka pořád ještě nejoblíbenějším dílem (Connery je prostě Connery :) ..ale čtyrka v mém hodnocení dýchá na paty jedničce. Film je po všech stránkách prostě Indy. Sice v prvních 20 minutách jsem se cítila poněkud zmatená - možná "vyzrálostí" Harrisona Forda nebo šíleně šílenou Cate Blanchett, která je úplně jiným protivníkem, než jaké Indy doposud poznal. Taky mi občas přišlo, že se některé objevy vyskytly až moc rychle (pochopení Oxleyho dopisu), ale jinak....skvělí herci, skvělé vtipy a samozřejmě skvělá Williamsova hudba. Velkou pochvalu si zaslouží Shia LaBeouf, který film ani v nejmenším nepokazil, naopak mu v určitých chvílích přidal na novém "mladistvém nádechu". Spielberg tvrdil, že z části bude Indy pocta béčkovým filmům, což rovněž dodržel a když si odmyslíte kýčovitost, je ten film naprosto bezvadný :) ...Co mě malinko děsí jsou spekulace o pokračování v hlavní roli právě s Muttem Williamsem. Jones je klasika....Nerada bych si pak časem musela říkat, že se Indy obrací v hrobě ;)

Oko bere (2008)

Já popravdě nějak nevim. Film je to dobrý, hezky natočený, řekněme i docela kvalitně zahraný. Zlom měl sice podle mě nastat asi o 10 minut dřív než doopravdy nastal a samotného Benjamina mohli nechat koupat se ve svých strastech trošku déle....ale pak už by to ale byla nuda, neboť by se to citelně protáhlo. Možná, že tu čtvrtou hvězdičku dávám jen za Jima Sturgesse (kterého jsem si po ATU prostě nějak oblíbila) a z části taky za Kevina Spaceyho. Jen do role ztvarněné Kate Bosworth mohli vybrat někoho pěknějšího :D ...ale to je jen názor holky :D

Immortal (2004)

Bude to sice trochu slabý důvod, ale jedna z věcí, co jsem malinko nepochytila, byly právě egyptští bohové. Nepovažuju se za odborníka, ale řekněme že o tom něco málo vím a tak mě trest nejdůležitějšího boha Staroegyptské říše poněkud zaskočil. Nápad je to zajímavý, přiznejme si...ale ty animace. Myslim, ze lepší by bylo nechat to nahrát normálními herci. Avšak díky Frantíkům za dvě hlavní postavy, jenž činily film relativně koukatelným. A taky ty báničky co citují jsou fajn :)

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

Já vím...nekamenujte mě...ale jen si to uvědomte :P..je to film natočený pro televizi, režíruje ho Jonathan Frakes (ve filmu vypadá úchvatně!). Tenhle snímek dělá parodii na Indiana Jonese a ještě paroduje to, že paroduje Indiana Jonese a to je nadsmyslový výkon. Zračí se v něm, že Noah Wyle si doopravdy neumí vybírat role (zásah byl jen Carter a Steve Jobs v Sillicon Valley), ale i tak se v Knihovníkovi jednou či dvakrát zazračil nějaký herecký výkon. Jde o to se doopravdy odprostit od kritiky a nechat se prostě unášet tím nejstupidnějším stylem humoru, jaký lze vymyslet :D