Pán času - Konec času - 1. část (2009) (epizoda)

Závěrečný dvoudílný boj přináší souboj s Vládcem, návrat Pánů časů a hlavně rozloučení s desátým Doktorem. Přesto mi jeho první část přišla o něco slabší než závěrečné finále a následné loučení s velice oblíbeným Tennantem. Za pozornost určitě stojí i Vládce v podání Johna Simma.

Pán času - Vody Marsu (2009) (epizoda)

V pořadí třetí z pěti rozlučkových speciálu s Davidem Tennantem v hlavní roli. Pro mě s touto epizodou přichází vrchol. Waters of Mars, mě naprosto okouzlila a mezi speciály zaujala nejvyšší postavení, a to i přes to, že závěrečný dvoudíl rozhodně stojí za to. Dobrodružství na Marsu pro mě však jako pro fanouška hororového žánru přináší opravdu to nejzajímavější a s chutí se na tenhle díl podívám znovu a znovu...

Pán času - Planeta mrtvých (2009) (epizoda)

Přichází labutí píseň pro Doktora v podání Davida Tennanta a s ní posledních pět speciálních dílů. První byl spíše průměrnou záležitostí, ale po něm následuje Planet of the Dead, kde Doktor a posádka autobusu Victoria 200 uvíznou na "písečné" planetě. Obvykle dobré, jako jakákoliv z epizod.

Pán času - Další doktor (2008) (epizoda)

Přichází labutí píseň pro Doktora v podání Davida Tennanta a s ní posledních pět speciálních dílů. Hned první s názvem Next Doctor mi sice nijak neučaroval, i tak to byl, ale poměrně povedený průměr. Když se však zpětně ohlédnu, tak ze Speciálů pro mě jasně nejslabší.

Pond Life (2012) (seriál)

K Pond Life jsem se dostal náhodou a až po konci sedmé série, takže pro mě nemohla plnit funkci k nalákání na tuto sérii. Nicméně i tak jsem si tuhle krátkou upoutávku užil. Bylo totiž fajn vidět Doctora, Amy a Roryro ještě jednou pohromadě.

Broadchurch (2013) (seriál)

Znepokojující drama, která mě až do poslední epizody drželo v napětí. Otázka, kdo je vlastně vrahem visela stále ve vzduchu a já v průběhu seriálu podezříval snad úplně každého, až na pravého viníka. Nejvíc mě zaujalo lynčování "pedofila" a taky jsem si oblíbil časté užívání slůvka "bloody". Jinak mě k seriálu přitáhlo hned několik věcí, počínaje britskou angličtinou přes dobré recenze až po obsazení. Jako fanoušek Doctora Who jsem rád znovu viděl nejen samotného Doctora (Tennant coby Alec Hardy), ale i Roryho (Darvill jako pastor Coates). Jen si trochu nedovedu představit, jak bude souviset druhá série. 80 % *** Druhá série přichází s něčím trochu jiným než bylo zvykem v první sérii. Ta člověka držela v očekávání, kdo je vrahem. Druhá člověka drží v očekávání, jak dopadne soudní proces s "vrahem". Pokračuje odhalování tajemství všech zúčastněných, které vyvolává otázky. Zároveň se během toho řeší případ, který si přinesl Hardy z minulosti (Sandbrook) a oba se proplétají až do úplného konce, kdy přijde rozuzlení obou případů. Upřímně řečeno, druhá série mi přišla o něco slabší. Možná to bylo tím procesem, možná tím, že případ Sandbrook nedostal tolik prostoru jako tomu bylo u prvního případu a nedokázal mě vtáhnout. Možná to bylo tím, že se vyprávění soustředilo na dvě věci. Přesto se na třetí sérii s chutí podívám až na ní přijde řada. 70 % *** Nebudu lhát, po druhé sérii jsem byl docela zklamaný, ale třetí mi to bohatě vynahradila. První série byla skvělá a dokázala vtáhnout a nechat vás hádat, co se děje. A přesně k tomu se tvůrci vrací během třetí série. Tentokrát sice nejde o vraždu, ale o znásilnění. To však malým městečkem začne otřásat ještě víc. Napětí od začátku do konce, několik podezřelých s motivem a podivným alibi a záhada se může rozplétat. Neskutečně povedená série s několika působivými scénami, které zaručí, že na Broadchurch se bude vzpomínat jako na skvělý seriál.

Hon (2012)

Zajímavý a svou atmosférou hodně tíživý a těžký film. V první polovině mi přišla hlavně ta malá holčička na ránu, ve druhé už zase všichni ostatní. V některých částech je to fakt drsný a nepříjemně mě to překvapuje, jako vnucení při výslechu ve školce anebo když máma dceru přesvědčuje, že se to opravdu stalo. Ta bezmoc se kterou se musí hlavní hrdina potýkat je neskutečná a nedovedu a ani nechci si jí představovat. I když je fakt, že v druhou polovině jsem Lucasovo počínání místy nechápal. (Proč nevolal policii kvůli psovi? Proč v tom městě zůstával?) Mads Mikkelsen se mi zamlouval, možná díky tomu dám šanci i seriálovému Hannibalovi. Zpátky k filmu, konec mě překvapil, čekal jsem ho o dost víc zdrcující, obzvláště po oficiálním textu distributora, ale i tak nabídl zajímavou otázku. A má hlavně zajímá, kdo vlastně střílel?

Suterén (2013) (seriál)

Já jsem dostal, vlastně to co jsem chtěl, Bill Lawrence mě nezklamal. Celá partička z Ground Floor je sympatická a těch 20 minut s nima uteče jako nic. Nejvíc jsem byl samozřejmě zvědav na Mansfielda (John C. McGinley) a hned od začátku jsem v něm viděl starýho dobrýho Perryho Coxe. Jak ale díly přibývaly tak se Mansfield začal ukazovat trošku v jiném světle. Na jeho postavě mě baví ta obliba citátů, gesta a interakce s Brodym. Ústřední dvojici, Brodymu a Jenny to podle mě taky pěkně funguje. Během celé první série jsem nenašel žádný důvod, proč se sledováním přestat. Ba naopak byl jsem příjemně překvapen tím, jak se mi to líbí. Humor je fajn, postavy taky a atmosféra taky. Po první sérii jsem spokojen a doufám, že se dočkáme prodloužení... *** Druhá série posunula Ground Floor v mých očích ještě o stupínek výše. Interakce mezi Brodym a Mansfieldem jsou úžasné a postavu Mansfielda si prostě člověk musí zamilovat. Celá partička je skvělá, ať už "dolňáci" - Jenny, Harvard a Derrick nebo "horňáci"- Mansfield, Threepeet a Lindsay. Druhý rok přichází ještě s větší a povedenější zábavou. Například díl 2x08, kdy Mansfield šel na večeři k Jenny, byl naprosto úžasný. Sledovanost neopadla, naopak dokonce stoupala. I proto je mi záhadou, že se stanice TBS rozhodla po druhé sérii seriál zaříznout. Nezbývá než doufat, že si najde domov na jiné stanici a vrátí se zpátky. Brody, Jenny a hlavně Mansfield mi budou chybět...

Lásky čas (2013)

Tohle spojení romantiky a cestování časem mě vážně okouzlilo. Film, který dokonale nese atmosféru "goodfeel" a občas si připraví vtipná překvapení, protože neservíruje zrovna to, co by každý očekával. Kompletní obsazení se mi líbilo a i kdybych chtěl hledat nějakou výtku, tak bych jí dost možná ani nenašel. Rád jsem to viděl a rád se na to podívám znovu.

Zmizení (2013)

Prisoners byl dobrej film, celým filmem se nesla nepříjemně pochmurná atmosféra, která stála za to. Škoda jen závěru, nemám rád, když se tvůrci zbaví odpovědnosti a nechají rozhodnout mě. Chtěl jsem jít až do plnejch, ale za tohle prostě nemůžu. Jackman i Gyllenhaal se mi fakt zamlouvali a jejich postavy mě bavili.