Thor: Temný svět (2013)

Pro mě o poznání slabší než první díl Thora, tím nechci říct, že by mě to nějak nebavil, ale přišlo mi to šíleně kombinovaný, hlavně v závěru. Člověk aby si psal poznámky, protože si kolikrát nestihne ani všechny zvraty uvědomit. Taky jsem se i párkrát pobavil a to nejen cameem Kapitána. Herci jsou fajn, ať už Thor nebo Loki, případně i ostatní přicmrdávající osazenstvo, škoda jen záporáka, kterej to zase nedokázal dotáhnout do konce a vlastně nebyl ničím zajímavej. Chce se mi říct, takovejch už tady bylo. Samozřejmě, konec a konec po konci slibují i na příště zajímavou podívanou, tak nezbývá než doufat, že to zase bude o něco lepší.

One Life (2011)

V naší domácnosti se zavedla nová věc, dokumentární neděle a první výběr padl na One Life. Jako vždy, dokument s krásnými záběry o zajímavých zvířatech. Jenže je to pořád jen dokument a jsem si jistej, že už sem viděl zajímavější, takže plný hodnocení to určitě nebude.

Nejvyšší nabídka (2013)

Příjemný film, který jsem si užil a to nejen díky postavě Geoffreyho Rushe (To je bezesporu skvělej herec). Dobře se na to dívalo a poměrně rychle mi to utíkalo. Rozhodně to stojí za podívání, protože tenhle film o umění je určitě zajímavej, nejen svou romantickou linkou. Od začátku jsem čekal nějakou zradu, takže jsem vlastně vyhlížel, kdy přijde. Přesto mě sbližování Virgila a Claire příjemně překvapilo. Trošku víc jsem čekal od konce. Určitě potěšila Praha, ale jak to, že v té restauraci nemluvili česky?

Já a robot (2013) (seriál)

Jeden ze seriálů, u kterých jsem měl letos největší očekávání a abych byl upřímný nedokážu úplně říct jestli je splnil. Ono je to těžké, když chcete nový Fringe. Přesto, že na mě seriál působil dobře a zajímavě určitě najdu pár výtek. Obsazení se mi zamlouvalo, Karl Urban je pro tuhle roli jako dělanej a i Michael Ealy se jako robot očividně cítí dobře. Funguje jim to společně dobře a samozřejmě taky musím připočíst k dobru i obsazení Minky Kelly. I jednotlivý případy jsou zajímavý, budoucnost je udělaná příjemně a tak vlastně ten hlavní problém co mám je, že mi chybí nějaká linka na pozadí, něco k čemu by celý děj směřoval. Zeď byla tedy sice zmíněna a opatrně nakousnuta, ale mě by sakra zajímalo, co je za ní. Doufám, že seriál prodlouží, protože bych se tam rád podíval. Nejvíc mě v tomhle namlsal právě pilot a pak pár dílů ke konci. Samotné finále mě nezklamalo, případ byl fajn, ale jsem čekal trošku zajímavější konec. Většinou cliffhangery moc nemusím, ale tady jsem ho chtěl...

Zlodějka knih (2013)

Mě se to líbilo, i když je předem jasné, že když jde o válečný film, tak zároveň půjde i o dojáček. Takže jsem tak nějak čekal, že Geoffrey Rush nezažije happyend, i když je fakt, že konec jako takový jsem úplně nečekal. Na druhou stranu, když to vypráví Smrt. Jednou věcí, která mi celou dobu vadila a nepřišel jsem ji na kloub byla, proč se mluvilo anglicky s chvilkama němčiny. Zpočátku jsem si myslel, že to má ukázat, že Liesel je odněkud z ciziny, ale když to pak pořád nezmizelo, tak jsem to vážně nepochopil a možná, že i tím, jak jsem nad tím přemýšlel mi to trošku pokazilo zážitek z filmu. Jinak je to pro mě silnější průměr.

Ledové království (2013)

Povedená pohádka, ve které jak už to tak bývá zvykem, jsou nejvtipnější vedlejší postavy. Sněhulák Olaf rozhodně má své kouzlo, které mu nejde upřít. Jen nevím proč se znovu zvíře chová jako pes, tady je to sob. V Na vlásku to byl kůň a díky tomu přijde, že opakovaný vtip už přestává být vtipem a sob mě tolik nebavil. Podíval jsem se na to rád, líbilo se mi to, ale určitě to není dokonalé.

Vlk z Wall Street (2013)

Byla to pořádná nemorální jízda, která určitě mohla být o něco kratší. Na druhou stranu se to nijak extrémně nevleče a rozhodně o nenudí, což se bohužel nedá říct o otrokovi, co vyhrál Oskara. Tím neříkám, že Vlk měl vyhrát místo něho. Pro mě tomu něco chybělo, ale sám nevím přesně co. Možná hrdina, který by stál za obdiv a nebyl ten jen vůl, kterého zajímají akorát prachy, drogy a ženský. Leo sice hraje jako o život, což je jako obvykle skvělé, ale sympaťáka ze své postavy prostě neudělá. Po všech těch nadšených ohlasech jsem byl docela překvapen, že mě film nedostal tolik ak jsem předpokládal.

12 let v řetězech (2013)

Zase film, který vzniknul z jednoho prostého důvodu. "Já vám povím pohádku o hodných negrech a špatných běloších a vy mi za to nasypete spoustu cen." Někdy mě ty rasistický filmy baví (Help) a někdy to prostě nejde, což je případ tohohle filmu. Od začátku jsem byl tak trochu zmatenej tím co se děje, proč se děje a kde se děje. Což by ale samo o sobě nebylo problém, protože to vysvětlení nakonec přišlo. Nejhorší je, že v závěru filmu jsem si připadal jako bych tě 12 let strávil s tím hrdinou taky, tak moc to bylo dlouhý. A je úplně jedno, že v rolích bělochů se vystřídalo perfektní obsazení.

Klub poslední naděje (2013)

Jo McConaughey má letos opravdu dobrej rok. Trošku jsem se obával, abych v jeho postavě neviděl jenom Rusta z True Detective, ale tyto obavy se ukázaly jako liché. Na Rusta jsem si ani nevzpomněl. Jinak jde o docela zajímavý příběh, díky kterému zjistíte, že Jared Leto jako ženská nevypadá špatně, alespoň na začátku. Postava Rona prošla opravdu dlouhou cestu, z bezstarostného primitiva se změnil v někoho, kdo s takovým popisem snad nemá nic společného. Obchodování mě v tomhle podání bavilo a film jsem si užil.

Famílie (2010) (seriál)

Parenthood jsem objevil až v době, kdy běžela pátá série. První série je jako vždy hlavně o seznámení, tady je to ještě komplikovanější, protože Bravermanů je jako psů a chce to chvilku, aby si v nich člověk udělal pořádek. Poté co jsem se zorientoval v tom, kdo je kdo a kdo chce co, tak musím uznat, že jsem spokojen. Seriál mi přináší přesně to co jsem hledal, oddech. Díly nejsou nijak extrémně dramatické, takže se u nich dobře odpočine. Moje nejoblíbenější částí je zatím příběh Crosbyho, Jasmine a Jabbara. Uvidíme, jak se to vyvrbí v dalších sériích. 70 % Druhá série mi taky rychle utekla, až jsem se divil jak moc rychle to bylo. Nicméně vím, že po ní určitě nemůžu dál tvrdit, že seriál není žádný velký drama. Protože těch dramátek se tam za tu sérii odehraje opravdu hodně. Nejvíc mě vytáčí Adamova rodinka, protože on s Kristinou podle mě řeší největší pitomosti, hlavně kvůli Haddie. Spousta dramat sebou přináší i Sarah a Amber a taky mě ne všechny baví. Mnohem radši mam klidnou dvojici Joela a Julie. A úplně nejradši mám pořád příběh Crosbyho a Jasmine. Jsem rád, že mu Jasmine neodpustila, co by to bylo za příklad, kdyby se vykoupil jen velký gestem. Nemůžu se zbavit dojmu, že je to snad nejubrečenější a nejuřvanější seriál, který znám. Vážně, tady podle mě musí dělat casting tím, že se před nima herec musí rozbrečet. V každém díle se to minimálně jednou opakuje. I přesto mě na to, ale pořád baví koukat a těším se na další sérii. 80 % Třetí série začíná úplně jinde než ta předchozí skončila. Sice ne úplně, ale je tu poměrně velký časový skok. Což ale vůbec nevadí. Tahle série se točí hlavně kolem Nory, kolem vybudování Luncheonette (Bistra), kolem vztahu Sarah a Marka, kolem těhotné Zoe a toho, jestli si její dítě vezme Joel a Julie a to není všechno děje se toho opravdu hodně a všechno to skončí na svatbě. S postavami už jsem na stejné vlně, vím, které mi vadí a které mám rád. Každý si určitě najde tu svoji oblíbenou. Skvělá série a už se nemůžu dočkat až se pustím do další. 90 % Čtvrtá série přinesla opět časový skok jak už je zvykem a taky nová dramata. Některá jsou zajímavá a některá méně, jak už to tak bývá, nelze se zavděčit vším všem. Nejhorší na téhle sérii je, že nejvíc prostoru dostávají postavy, který mám rád nejmíň. Tedy Sarah a její rozhodování a Kristina a její rakovina. Navíc přibyla ta malá mexická kukačka, která mi tedy do oka ani trochu nepadla a vůbec se nedivím Julii, že nad adopcí nakonec pochybovala. Z nových postav mě nijak nenadchnul Hank, ale docela se mi zalíbil voják Ryan. Z konce série očekávám, že příští sérii dostane víc prostoru Crosby a Jasmine a to je dobře. 90 % V začátku série je pozornost věnována hlavně Kristině a její snaze stát se starostkou a taky Sarah a její snaze stát se fotografkou. Možná se mi o jen zdá, ale přijde mi, že tyhle dvě dostávají největší prostor a mě tak nějak štvou. Ale asi jsem jen nespravedlivej, protože i Julia a Crosby dostávají pozornosti dost. Ve druhé polovině přichází zatím asi nejdivnější příběh, co se tam odehrával a tedy Joelovo opuštění rodiny. To mi přišlo šíleně zvláštní a nepochopitelný, až mi vadilo jak moc dělali z Joela blbce. Líbí se mi, kam se v závěru série vyvinul příběh u ostatních členů rodiny a doufám, že přijde další série a já budu moc dál sledovat jejich příběhy. Teď budu muset nedočkavě čekat. A doufám, že bude víc Amber, Drewa nebo Haddie. 90 % Závěrečná šestá série byla zkrácena jen na 13 epizod a postavy se neukázali ve všech dílech, ale ani to nezabránilo tomu, aby vzniklo opravdu důstojné a skvělé zakončení. Největší prostor dostala hlava rodiny, tedy Zeek. Na pozadí toho se odehrálo usmíření Joela a Julie, těhotenství Amber a problémy v podnikaní u Adama a Crosbyho. Vše vyvrcholilo svatbou Sarah a Hanka. V závěrečné epizodě si toho tvůrci připravili opravdu hodně, dočkali jsme se svatby, ale i smrti jedné z hlavní postav. Přesto považuji zakončení Parenthoodu za jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl. Rozloučení, které si seriál zasloužil a my diváci víme, že příběh pokračuje dál...