Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Stejně to bylo jenom pokračování před finále. Ale docela dobrý, nejvíc se mi líbil útěk od elfů v sudech, ale občas jsem měl problém s tim, že mi to přišlo natahovaný. Hlavně linka s Gandalfem mě vůbec nebavila. Nejvíc jsem čekal od Temného hvozdu a pavouků, ale tam jsem čekal asi moc, protože jsem byl zklamán, i když nemůžu říct, že by to bylo nějak hrozný. Ani to mi ale nezabrání v tom, abych se podíval s chutí i na ten poslední díl.

Gravitace (2013)

Trailery vypadaly zajímavě a tak se Gravitace stala filmem, který u mě předělil roky 2013 a 2014. Atmosféra byla dobrá, napínavý to bylo dost. Sandra byla fajn, škoda že Clooney se nezdržel o něco dýl. Užil jsem si to, bylo na co koukat, ale extrémní nadšení se u mě ale nekoná.

Rivalové (2013)

Obvykle to se mnou mají sportovní filmy jednoduchý, ale co si budeme nalhávat. Formule je ten nejnudnější sport a tak to bohužel nijak nepomáhá. Sice znám jména jako Hunt a Lauda, ale rozhodně nemám ponětí, kdo, kdy a kde vyhrál. Film je dobrej a fakt se mi líbil, ale to obrovskej povyk okolo si nedokážu vysvětlit, zas tak skvělej podle mě nebyl. Brühl mě zaujal, ten byl skvělej, Thor taky nebyl špatnej to vůbec. Celé mě to ale prostě neuchvátilo tolik jako ostatní. Třeba se na to časem rád znovu podívám, rozhodně je to zajímavější než libovolnej závod Formule.

Skrytá identita (2006)

Před lety jsem se na to podíval, vím, že se mi to docela líbilo, ale vlastně už jsem si ani nepamatoval jak to všechno dopadlo. Teď, když jsem se na to podíval po letech znovu, tak jsem vlastně rád, ten konec je vážně šíleně překombinovanej a v naši domácnosti se nesetkal s pochopením také hlavně kvůli tomu jak dopadnul Leo.

Vegas, Baby! (2011)

Předělový díl zaměřující se na odchod/zmizení Nathana, který jen jasně dokazuje jaký to byl idiot. Nedá se nic dělat, série s ním byly lepší, ale Rudyho jsem měl nakonec radši.

Dr. Dolittle (1998)

Nostalgie je pěknej kanec, Dolittle si pamatuju ze svýho dětství a tenkrát se mi určitě hodně líbil. Teď už mu plusy přidávám jen právě za tu nostalgii a taky za to, že je tady mluvící morče. To se navíc jmenuje stejně jako to naše, teda Rodney :) Tím to ale končí, Eddie Murphy má nejlepší role dávno za sebou. Pořád ho budu mít rád coby Policajta z Beverly Hills, ale na jeho novější filmy se dívat nebudu. Je to škoda času.

Notting Hill (1999)

Romantika z dob, kdy to Julii Roberts slušelo. Docela fajn příběh s pár vtipnýma postavama, kterým vládne skvěle děsnej spolubydlící. Jen já bych takovou hérečku nechtěl :)

Láska nebeská (2003)

Další fajn film, tentokrát z předvánočního Londýna se mi líbí. Hlavně ta skupina herců, co se tady sešla stojí za to. Těžko vyzdvihovat jednotlivce. Povedená romantická komedie na kterou se s chutí podívám zase další Vánoce.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Nikči favorit se dostal do našeho Vánočního výběru a vzhledem k tomu, že je to její oblíbený film, tak musím s hodnocením být o něco shovívavější než obvykle. Na druhou stranu se nemusím zase přemáhat tolik, protože to vážně není tak špatný a já se u toho docela pobavil. Navíc to má fajn soundtrack.

Vánoční koleda (2009)

Docela strašidelná verze Dickensovi klasiky. Před pár lety jsem na ní byl dokonce i v kině a věřím, že jsem si jí díky efektům užil o něco víc než při repríze na notebooku.