Srdcerváči - Série 1 (2022) (série)

Velmi příjemná podívaná. Moc se mi líbí jak je seriál natočený s citem a herecké výkony obou hlavních hrdinů jsou skvělé, hlavně Kit to vnitřní rozpoložení umí podat tak, že to s ním člověk prožívá taky. Je dobře, že se podobná témata promítají i do seriálů pro mladé, myslím, že leckomu to v životě pomůže.

Porodní asistentky (2023)

To byl skvělý film typu hraný dokument. Jeho cílem bylo seznámit širokou veřejnost s prací porodních asistentek a hlavně se situací francouzského zdravotnictví v tomto oboru. Myslím, že ale i v jiných, minimálně evropských zemích, bude situace podobná. Příběh je emočně silný až dojemný.

V letu (2024)

Hm, po pravdě film mě ani moc nelákal ani plakátem ani anotací, ale z nudy jsem si ho nakonec pustila. A věru by se nic nestalo, kdybych tak neučinila. První třetina pro mě byla taková chaotická a hůř srozumitelná, ale je to možná i tím, že už jsem stará a navíc ne úplně soustředěná. Pak už to šlo, sem tam to mělo i akční chvilky, ale jinak mi to celé přišlo dost zdlouhavé a bez napětí.

Němý svědek (1994)

Kdo je zločinec jsem odhalila v prvních minutách filmu, takže závěr pro mě nebyl překvapení. Jen jsem nevěděla proč ke zločinu došlo, takže to bylo mé "napětí" ve filmu. Nejvíc mě ale bavilo sledovat práci psychologa s autistickým chlapcem i když i to mohli mít trochu detailněji zpracované. Ale jinak v pohodě film.

Zlý americký sen (2024) (seriál)

Tru crime dokumenty od Netflixu mě prostě baví, oni to umí na jedničku. Tato série popisuje příběh, v němž totálně selhala policie. Vypráví o tom, jak to vypadá, když předsudky a vlastní mínění lidí, kteří mohou pomoci, přemůžou odstup, který je pro určité profese přímo nezbytný. A pak může dojít k zničení nejednoho života.

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

Nemohu říct, že bych se dívala na kdovíjak solidní horor. Zápletka s dívkami vypadala dost slibně. Pak se to ale celé nasměrovalo do táhlého a vcelku nudného šinutí se ke konci. Fakt nic moc.

Gran Torino (2008)

Silný příběh natočený s citlivostí a drsností zároveň. Clint Eastwood je jako vždy naprosto excelentní. Celkově je film skvělým zážitkem.

Z popela (2024)

Bylo pro mě dost zajímavé sledovat saudskoarabský snímek. Z filmu byla cítit odlišná mentalita nejen příběhem, ale i zpracováním. Šlo o poměrně dramatický příběh s důležitým poselstvím nejen té hlavní dějové linky, ale i různých okolních střípků. Opravdu jsem si to užila. Jediné, co mi přišlo úsměvné, tak byl ten požár, to ještě tvůrci neměli moc vymakané, aby to působilo realisticky a ne jako trik z klobouku kouzelníka Pokustóna.

Pod černou vlajkou - Série 4 (2017) (série)

Jaká škoda, že čtyřkou to končí. Tato série byla ze všech nejakčnější a přesto mě v ní hodně bavily i dialogy. Hlavně mezi Flintem a Dlouhánem. Závěr taky dost dobrý i když maličko předvídatelný.

Pod černou vlajkou - Série 3 (2016) (série)

S každou sérií má seriál vzestupnou tendenci. Trojka je peckovní, do děje se připlétají nové postavy a víří již tak rozvířený prach místních událostí.