Dívčí škola Al Rawabi - Série 1 (2021) (série)

Tak to bylo hodně dobrý. Jasně, z naprosto odlišného prostředí než je to naše, tudíž je třeba otevřít oči i mysl jiným mravům. Ale i tak tato série dobře vystihuje jeden zásadní fakt. Šikana je hrozná věc a pokud před ní dospělí zavírají oči, může se rozrůst do nebývalých rozměrů...

Živí mrtví: Počátek konce - Série 8 (2023) (série)

No, takhle. Sedmička u mě vybouchla na celý čáře. Osmička se alespoň trochu vrátila ke koukatelnosti, ale i tak už mě nebavila. Vrátila se nám Madison, která mě vždycky rozčilovala, z Mo je taky celkem protivný dítě. Nejvíc mě potěšil Troy, no to těšení nemělo dlouhého trvání. Jsem ráda, že už to skončilo, nějak mi přišlo, že už si autoři neví rady kudy a kam to nasměrovat, jen doufám, že ne do LA :)))

Sněžné bratrstvo (2023)

Příběh známý, zfilmování nové a za mě rozhodně lepší. Atmosféra je dramatičtější, tíživější a zároveň víc pracuje s emocemi.

Raising Izzie (2012) (TV film)

Na televizní film to nebylo vůbec špatný, dojemný byl hlavně příběh, když si člověk uvědomí, že byl natočený podle skutečných událostí.

Srdcerváči - Série 1 (2022) (série)

Velmi příjemná podívaná. Moc se mi líbí jak je seriál natočený s citem a herecké výkony obou hlavních hrdinů jsou skvělé, hlavně Kit to vnitřní rozpoložení umí podat tak, že to s ním člověk prožívá taky. Je dobře, že se podobná témata promítají i do seriálů pro mladé, myslím, že leckomu to v životě pomůže.

Porodní asistentky (2023)

To byl skvělý film typu hraný dokument. Jeho cílem bylo seznámit širokou veřejnost s prací porodních asistentek a hlavně se situací francouzského zdravotnictví v tomto oboru. Myslím, že ale i v jiných, minimálně evropských zemích, bude situace podobná. Příběh je emočně silný až dojemný.

V letu (2024)

Hm, po pravdě film mě ani moc nelákal ani plakátem ani anotací, ale z nudy jsem si ho nakonec pustila. A věru by se nic nestalo, kdybych tak neučinila. První třetina pro mě byla taková chaotická a hůř srozumitelná, ale je to možná i tím, že už jsem stará a navíc ne úplně soustředěná. Pak už to šlo, sem tam to mělo i akční chvilky, ale jinak mi to celé přišlo dost zdlouhavé a bez napětí.

Němý svědek (1994)

Kdo je zločinec jsem odhalila v prvních minutách filmu, takže závěr pro mě nebyl překvapení. Jen jsem nevěděla proč ke zločinu došlo, takže to bylo mé "napětí" ve filmu. Nejvíc mě ale bavilo sledovat práci psychologa s autistickým chlapcem i když i to mohli mít trochu detailněji zpracované. Ale jinak v pohodě film.

Zlý americký sen (2024) (seriál)

Tru crime dokumenty od Netflixu mě prostě baví, oni to umí na jedničku. Tato série popisuje příběh, v němž totálně selhala policie. Vypráví o tom, jak to vypadá, když předsudky a vlastní mínění lidí, kteří mohou pomoci, přemůžou odstup, který je pro určité profese přímo nezbytný. A pak může dojít k zničení nejednoho života.

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

Nemohu říct, že bych se dívala na kdovíjak solidní horor. Zápletka s dívkami vypadala dost slibně. Pak se to ale celé nasměrovalo do táhlého a vcelku nudného šinutí se ke konci. Fakt nic moc.