Supertajná zbraň (1997)

Trochu naivní akční film pokoušející se vytvořit nového "komiksového" hrdinu a z Shaquilla O'Neala udělat akční hvězdu. Ani omylem! Kdyby mi bylo deset, asi bych byl nadšený, ale v pětadvaceti mi to připadá přeci jen už moc "okaté"!

Psanci Ameriky (2001)

Moderní western o Jesse Jamesovi, který se pokouší vnést nový náhled na tuhle prastarou legendu. Nakolik se mu to daří asi musí posoudit každý sám, ale já můžu říct že ačkoliv je to pohled neotřelý tak na můj vkus až moc ve stylu MTV. Ovšem dobře se na to kouká, pokud zrovna nepíšete seminárku o tomhle americkém "zbojníkovi". :o)

Malý řezník (1997)

"Malý řezník" je opravdu syrová výpověd o nepoddajnosti mladého chuligánského dítěte, které má vlastní pohled na svět a řídí se pouze jím. Moc zvláštní, ale vůbec né špatný film.

Ve jménu otce (1993)

Pro mne nejlepší film o IRA, lepší než Michael Collins! V době kdy běžel v kinech jsem ho viděl třikrát, což je na mě a jeden film skoro rekordní číslo. Ta atmosféra a výkony všech herců v hlavních rolích je prostě nepopsatelně skvělá. Navíc má tenhle film naprosto vytříbený hudební doprovod a stejnojmená ústřední píseň od Bona z U2 přesně vystihuje tíživou atmosféru celého filmu.

Kouzelný klíč (1995)

Nadprůměrný dětský film nejen pro děti s na tu dobu nadprůměrnými speciálními efekty. Asi nejvíc bych to přirovnal k Small Soldiers.

Palmetto (1998)

.... možná proto, že tenhle film, ačkoliv není vůbec špatně natočený a ani herci nepodávají nijak špatné výkony, prostě jako celek nijak nevybočuje z šedi průměrnosti v záplavě ostatních podobných thrillerů!

Kate a Leopold (2001)

Spíše romantický nežli komediální je nový film Jamese Mangolda, ikdyž o komické situace vzhledem k tématu také nebude nikdo ochuzen. Tenhle film mi ale přišel tak trochu schizofrení. Kdyby se rozdělil na dva, jeden romantický a druhý komedie asi by se v každém z těchto směrů dalo vytěžit ještě více, takhle vznikl jakýsi mišmaš, který je chvíli komedií a chvíli romancí. Ani tak to ale není vůbec špatné pokoukání a já osobně jsem se po celou dobu v kině bavil! Jen jedna věc mi vrtá hlavou. Proč zmizeli výtahy když budoucnost v minulosti byla vlastně předem daná a nezměněná (Ryanová na fotce z úvodu na bále) a když už scénáristé nelogicky nechali zmizet všechny výtahy, kterých byl "vévoda" vynálezcem, proč v tom případě na stejný čas nenechali zmizet také objevitele trhliny v čase, jenž byl prapotomkem téže osoby??? Ale o logiku v tohle filmu opravdu nejde a tak tato "trhlina" nijak nenarušuje dějovou linii filmu ani zážitek, se kterým z kina po tomto filmu půjdete! P.S. Pokud by měl tento film opravdu někdo shlédnout povinně, tak by to měli být všichni ti "ubožáci" co nemají slušné vychování a to hlavně ve vztahu k ženám. Sice by se na to asi dívali spíše jako na sci-fi komedii, ale kdyby to mělo přivést k uvědomění jen jednoho jediného z nich pak by to nebylo vůbec marné!

Kozy, kozy, kozičky (1997) (TV film)

Tak v tomhle filmu si poprsí opravdu užijete. :o) Ikdyž český název Kozy, Kozy, Kozičky svádí k doměnce, že se jedná o lechtivou komedii, nenechte se zmást jedná se poměrně kvalitní drama popisující vznik a vývoj plastické chirurgie určité lidké části těla :o) náhledem na životní cesty dvou plastických chirurgů, kteří prochází dobou a cestou zjištují co vlastně plastika prsou pro lidi znamená a jak na ně působí a zaujímají k tomu každý vlastní postoj. Občas je to ale samozřejmě i trocha legrace! ;-) David Schwimmer tu dokazuje, že není odsouzen jen k rolím "roztomilých pitomečků", ale že má i na víc.

Černá díra (2001) odpad!

Tehle film je celý naprosto postavený na hlavu. Už to že na obalu videokazety na kterém mizí jakýsi autobus v jákési díře, což ve filmu není vidět ani náznakem, by mělo být varováním. Ale v tomhle filmu ačkoli se jmenuje "Černá díra" nemizí vlastně skoro vůbec nic kromě divákovi trpělivosti. Pokud "Černou díru" ve vaší videopůjčovně náhodou uvidíte vyhněte se jí velikánským obloukem, mohla by vás totiž vtáhnout do víru neuvěřitelné nudy.