Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela (1991)

Já nevím, spousta lidem tahle komedie asi přijde naprosto normální, ale já jí od doby co jsem jí poprvé viděl v kině miluju a pokaždé se skvělě bavím. Je v ní něco z komedií Toma Hankse z 80-tých let.

Švábi (1996)

Komedie přesně podle MTV kultury. Ač místy značně nechutná, rozhodně ne nezábavná. Když pominu místy až infantilní děj, tak mohu říci, že jsem se i zasmál.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Opravdu skvělý film plný napětí vystavěném na výkonu všech dvanácti hlavních protagonistů. I přes jeho staří jsem dodnes neviděl lepší film ze soudního prostředí, natož pak v takto řekl bych až divadelním duchu, který tomuhle filmu vůbec neubírá na "filmovosti".

Šílená / Krásný (2001)

Šílená/Krásný takový je doslovný překlad českého distributora. Ovšem tyto dva přívlastky by se asi dali vztáhnout na oba hlavní protagonisty tohoto filmu. Ona (Kirsten Dunst) je nesporně krásná a od dob Intevia s upírem nám o dost vyrostala a to jak do ženskosti tak herecké vytříbenosti. V tomhle filmu je opravdu tak trochu "šílená" a nezvladatelná a jak se zdá tak jediný kdo jí nakonec zvládne je "krásný" Jay Hernandez, který mi ve filmu přišel spíš jako, že tam je jen proto jak vypadá než proto jak umí hrát. Ikdyž abych mu nekřivdil on mu toho scénář asi ani moc nedovolil. Je to pohodový film, bez nejakých větších překvapení a bohužel i bez nějaké větší emoce. Jednoznačným tahounem je v tomhle filmu Kirsten Dunst, která se snaží seč může, ale jedna herečka dobrý film nedělá. I přesto všechno se na to za vlahého letního večera dá dívat.

Mrazík (1964)

No řekněte sami dokázal si někdo z nás ještě v nedávné době představit vánoce be téhle ruské pohádky? :o) V dnešní záplavě západní kinematografie již trochu asi ztratila ze svého lesku, ovšem nám, "vychovaným" totalitním režimem navždy zůstane v srdci jako kultovní dílo sovětské kinematografie a báječná zábava!

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Rukopis režiséra je na tomhle filmu zatraceně znát a je to moc dobře. Naprosto skvělá kamera, nenechá naše oči ani nachvilku vydechnout. Bombasticky vyhlížející exploze a divoké honičky jen potrhují fakt, že Dominic Senna je v divoké akci jako doma. Herci hrají co musejí, ale jejich "casting" je více než vhodný, navíc John Travolta jako padouch s pohnutkami, které by se až člověku chtělo chápat, je prostě vynikající. A pokud někomu vadí, že některé věci v tomto filmu jsou, řekněme "amorální", tak já jako divák tedy po zhlédnutí tohoto filmu rozhodně nepůjdu a nepřivážu někomu na tělo 10 kg trhaviny s ocelovými kuličkami abych dosáhl svého naplnění. Oni se totiž teroristi nechodí poučit do kina, ale někam úplně jinam a nevím, proč bychom mi normální lidé nemohli vidět jak by to mohlo být a ještě se přitom pobavit?! Možná, že film i můj názor přijde někomu hodně zvrácený, ale je to asi tak stejně zvrácené jako přijímat hostie a víno v kostele a tvrdit o tom, že je to tělo a krev pána! Žádný katolík si o sobě asi nemyslí, že je kanibal. :o)

Taxi, taxi (2000)

Pokračování které si ale se svým "předchůdcem" v ničem nezadá. Samozřejmně ztrácí trochu z kouzla a překvapení prvního dílu, ale to je asi údělem druhých dílů. Nicméně co ztrácí na překvapivosti dohání ještě větší dynamikou a neuvěřitelným a břitkým humorem. Uvodní sekvence filmu "závod do porodnice" mě naprosto odrovnal - smíchy! :o) Bavte se dobře!

Taxi (1998)

Návrat dynamiky z francouzských komedií 70-tých let do současné francouzské komedie. Luc Besson jako producent a scénarista exceluje a viditelně se baví, tak jako mi všichni. Čistá zábáva od začátku do konce!

Piti Piti Pa (1970)

Skvělý Louis De Funes jako roztomilý despota Evans chránící si svůj "harém" tanečnic před okolním světem, potažmo před muži za každou cenu. Skvělá hudba i písně, nápaditá choreografie a kostými. Klasika mezi francouskými komediemi!

Dokonalý džentlmen (1992)

Být tak všichni naši politici jako postava, kterou stvárnil Eddie Murphy v tomto filmu, to by se nám to tu žilo a ještě bychom se smíchy za břicha popadali. Stejně jako při sledování téhle podařené komedie.