Znovu po smrti (1991)

Nejlepší film Kennetha Branagha mimo jeho oblíbenou Shakespearovskou linii. Spolu s tehdy ještě vlastní manželkou Emmou Thompsonovou vytvořil Branagh pár dvou lidí u kterých platí, že "láska je až za hrob". Jen to má malý háček! :o)

Na první pohled (1999)

Příjemný a oddechový film o tom jak nemusí být zas až tak smutné žít ve slepotě když se zamilujete do té pravé. Vynikající Val Kilmer a Mira Sorvino.

Exploze (1992)

Klasický akční film o bombách, který mi v době svého uvedení naprosto učaroval. Má spád i poměrně dobrý nápad. Pierce Brosnan tady ještě nebyl zdaleka tak známý jako je dnes, ale filmu to spíše prospělo než naopak.

Tarzan (1984)

Podle mě nejlepší a nejrealističtější zpracování Tarzana.

Pánská jízda (1984)

Jedna z nejlepších Hanksových komedií. Skvělé pro večerní odreagování. Mimochodem snad jediný film s Michaelem Dudikoffem, kde nepoužívá karate. :o) To už stojí za to, ne?

A.I. Umělá inteligence (2001)

Tohle je opravdu vyjímečný film, mnoha lidem to tak nepřijde a raději by na režisérské stoličce viděli Kubrika, ale natočit to Kubrick tak mě na to nikdo nedostane. Vám tleskám pane Spielberg!

Bourák (1993)

Naprosto průměrný film, něco na styl Rockyho, ale o americkém fotbale. Ovšem se zcela vyjímečnou hudbou Jerryho Goldsmithe. Prostě oddychovka.

Highlander: Zúčtování (2000) odpad!

Bohužel a k mému velkému zklamání, tohle už opravdu nemá nic společného s původní myšlenkou. Je to naprostá BLBOST!!! Divím se že se k ní Christopher Lambert vůbec propůjčil. :-( Bože odpusť jim tento počin!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

K tomuhle filmu asi nejsou třeba žádná slova. Neřekl bych, že Titanic je nejlepší Cameronův film, i přes 12 Oscarů, si dovolím tvrdit, že tohle je ten jeho nej.....!

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Nejdražší seriálový díl co jsem kdy viděl. Pro posouzení budu ale asi muset počkat až do uvedení třetího dílu. Nemůžu si pomoci, přesto že vím, že STAR WARS se točí odděleně, připadá mi jako by dvojka byla vytržená z jednoho velkého filmu a puštěná jako samostatný kus do kin. Asi to tak na druhou stranu bylo myšleno, ale čekat cca tři roky, na to jak dopadne závěr dvojky mi k divákovi připadá až moc kruté. Začínám mít obavy o druhý díl Pána Prstenů. :-o Ale rozhodně to nebyla nuda! Vzkaz pro nejmenovanou operátorku SterCentury na Smíchově: Slečno když jsem Vám říkal, že chci lístek doprostřed a nahoru nelakovala jste si třeba zrovna nechty? Je od SterCentury milé, že se mi nakonec ušel lístek u stěny a dole, alespoň jsem si mohl zblízka a detailně prohlédnout vyleptané titulky na filmový pás.