Hamlet (2000)

Moc divné zpracování! Romeo+Juliet Buze Luhrmana rozpoutalo novou vlnu zájmu a Shakespeara, nanešteští tenhle pokus nebyl bohužel tím čím si asi ani sám tvůrce přál. A divák se nudí a nudí a nudí...... uáááááááá :o)

Sahara (1995) (TV film)

James Belushi dokazuje, že umí i něco jiného než jen komediální role a exceluje v roli velitele obrněného vozidla prchajícího před německou armádou napříč africkou pouští.

Mystery, Aljaška (1999)

Už dlouho se neobjevil žádný film z hokejového prostředí a tak když přišel tenhle směle jsem po něm sáhl a vůbec nelitoval. Mystery Alaska je opravdu dobrá komedie, při které ale víc než smích budete používat svoje palce, protože při typicky americkém nápadu pozvat gigantický hokejový klub do malé zapadlé vesničky na Aljašce budou všichni její obyvatelé dělat vše pro to aby to těm "klukům z města" nandali a vy jim budete to budete všemožnými způsoby přát. Třeba jim budete držet právě ty palce! :o)

Milenky v akci (2000) (TV film)

Komedie s prostředí kandidatury na prezidenta je sice nabitá herci když už ne poměrně zvučných jmen, tak alespoň známých tváří, ale nehraje si na nic víc než na to čím je a to pohodovou zábavou na nedělní odpoledne. Kdyby tak všichni politici, chtěli být tak čestní jako ten Toma Sellecka! :-( A všechny jejich manželky tak krásné jako ta Selleckova. :o)

Fáma (2000)

"Fáma" si tak trochu pohrává z myšlenkou "co kdyby..." a nedívá se na to až tak špatně, ovšem stále jsem měl pocit, že teď přijde něco co nepřišlo a tak ten film ve mě nakonec vyvolal dojem, že se z takového tématu přece jen dalo vyždímat ještě víc.

Kids (1995)

Kids je tak jiný film, že už jeho odlišnost by mu stačila k nadprůměrnosti, ovšem když k tomu připočtete skvělé výkony "neherců", naprosto úžasný scénář a místy až "amatérsky" střiženou kameru tak je to prostě to nejlepší co "nezávislá" americká kinematografie vyprodukovala, a že já zrovna nezávislou produkci nemusím! :o) Tomuhle já říkám sonda do života současné mládeže pane Zelenka, kam se na tohle se svými Samotáři hrabete!

Když muž miluje ženu (1994)

Jestli nějaký film vypovídá něco o skutečné lásce a jejich úskalích tak je to právě tenhle! Meg Ryanová mě snad nikdy víc nepřesvědčila jak skvělá herečka je a Andy Garcia jí v tom skvěle sekunduje. Prostě je to jeden s těch filmů co mi přirostl navždy k srdci.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Měl tenhle film prostě přišel jako nudné nic. Je to hodně divně smícháná směs několika nesourodých žánrů.

Gorily v mlze (1988)

Úchvatná podíváná Michaela Apteda s vynikající Sigourney Weaverovou je spolu se "Šamanem" mým nejoblíbenějším filmem s prostředí pralesů. Nádherné scenérie spolu se skvěle vystavěným příběhem jsou to co z tohoto filmu činí nezapomenutelný zážitek.

Banda: Pomsta Jessieho Leea (1993)

Legenda o Jesse Jamesovi, tentokrát v "černoškém" podání samotného režiséra Maria Van Peeblese.