Šílení (2005)

Těžko uchopitelná Švankmajerovská bizarnost, která bohužel v druhé polovině začne výrazně nudit.

Mateřské galeje (2009)

Uma vyměnila katanu (Kill Bill) za vařečku, ale překvapivě ji tato výměna rolí sluší... Dobře přiznávám, jsem čerstvý otec, takže trošku nadhodnocuji ;-)

Drákula (1979)

Kromě Coppolovy verze Drákulu je toto zpracování pro mě nejkoukatelnější a to díky zajímavému hereckému obsazení. Velmi vysoko hodnotím scénickou hudbu a obzvláště hlavní motiv.

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Na televizní zpracování velmi příjemný počin mapující divoká 70. a 80. léta v průmyslu osobních počítačů. Po pravdě jsem se bál objektivity tvůrců, ale nakonec jsem byl potěšen, když i ve filmu je B.Gates zobrazen jako zlodějská prolhaná krysa.

Lesy (2006)

Čarodějnický horror z odloučeného dívčího internátu je opravdu sexy námět. Bohužel s každou minutou atmosféra filmu nezadržitelně slábne, zapadá do klišovitosti a scénáristických lapsů. Problém vidím i v postupném přechodu žánru z psychologického dramatu dívčí školy k nadpřirozenu prokletého lesa - po problémech outsidrovské hlavní hrdinky vypořádávající se se šikanou spolužaček i učitelek působí najednou přechod ke scéně s oživlými stromy trochu nepatřičně. Přesto si myslím, že z režiséra by se časem mohlo něco slušného vyklubat a stejně oceňuji i představitelku hlavní role. Škoda nevyužité "pouze komparzistické" role Bruce Cambella.

Zakletý v čase (2009)

Nevyužitý poteciál zápletky postavené na cestování časem (světe div se, ale dokonce bez časových paradoxů) v kombinaci s milostným příběhem dal vzniknout pouze průměrnému snímku. Rozhodně škoda, protože herecké obsazení je šikovně zvoleno a místo nevšední kamera vytváří správnou atmosféru.

Blackfly (1991)

Kdo ví jak dokáží v létě otravovat komáři tento filmík ocení. Hodnocení je hlavně za výbornou chytlavou písničku.

Muži v říji (2009)

Nezáživná "televizní" inscenace na nedělní odpoledne v Balíkově. Když už se objeví nějaký vtip nebo komická situace, tak jsou hrubě nedotažené.