Šestý smysl (1999)

Příjemně mrazivá nálada celého filmu je skvěle podtržena šokujícím rozuzlením. Takřka bezchybný duchařský film, který zažehl můj obdiv k dílům M. N. Shyamalana.

Velký útěk (1963)

Pro mě velké zklamání - zajatecký tábor pro důstojnické chronické útěkáře působí jako rekreační středisko s naprostou volností a možností kdykoli sehnat jakýkoli tovar. Opravdu směšné.

Jamamba (1985) (TV film)

Nefalšovaná dětská noční můra zrealizovaná v televizní pohádkové inscenaci mi dokáže nahnat strach i po mnoha (skoro mohu říci desítkách) let. Možná je to pravým důvodem, proč jsou pro mě soudobé japonské horrory tak osobně sugestivní a tísnivé ;-)

2012 (2009)

Větší než vlna gigantické Tsunami valící se přes vrcholky Himaláje je jen vlna patriotismu valicí se na vás co každých deset minut z filmového plátna.

Blbý a blbější (1994)

Některé vtipy byly ultimátní, některé zase trapné, ale celkově to bylo velmi dobře koukatelné.

Bourneovo ultimátum (2007)

Více než slušná špionážní lahůdka, ale už potřetí v řadě víceméně to samé začíná chvílemi nudit. Kdyby se jednalo o samostatný film, dal bych asi 5 hvězdiček,ale bohužel všeobecné nadšení z třetího Bourna nesdílím.

Podivní vetřelci (2002)

Výborná groteska ze života sezdaného páru toužícího po potomkovi. Animák je na svou stopáž doslova napěchován neskutečným množstvím nápadů a gagů. Při sledování raději nic nekonzumujte, protože hrozí vážné nebezpečí nečekaným zadušením náhlým záchvatem smíchu.

Zapomenutá kletba (2007) (TV film) odpad!

Tehle film je doslova Zapomenutá kletba pro každého diváka.

Zombieland (2009)

Skvěle jsem se bavil a to u zombie komedie, kde to není rozhodně zaručeno. Bylo nemálo pokusů o propojení zombie horroru a komedie, ale ty v naprosté většině skončili trapnou parodií. Road movie po United States of Zombies je svěže natočený film, kde nechybí spousta černého humoru a dobře profilované postavy. Nejbližší mi byla postava amerického řízka, který se cpe koblihami (pardon, v tomto filmu dortíky) a spí s brokovnicí pod polštářem, hraná nezaměnitelně Woody Harrelsonem. Nezapomenutelný je i part Billa Murrayho hrajícího sám sebe.

Všichni dobří rodáci (1968)

Nesdílím nadšení většiny místního osazenstva. Ačkoliv je téma únoru 1948 a následné vyobrazování komunistických zvěrstev pro mě zásadní a totálně komunisty nesnáším, tak nemusím hned dávat automaticky pět hvězdiček. Tohle je o filmu a ne o politice. Filmy hodnotím apriori podle způsobu jakým na mě působí v komplexní rovině audiovizuálu, příběhu, stylu vyprávění a zápletky, hereckých výkonů. Na této úrovni pro mě rodáci spadají do průměru antikomunistických filmů.