Osudový dotek 2 (2006)

Druhý díl jen potvrzuje nesmyslnost celého pseudokauzálního námětu série Osudový dotek a na DVD měla jít už i jednička.

Železný Schwarzenegger (1977)

Plné hodnocení bych dal v případě hlubší sondy do života kulturisty = hlavně co se týče výživy, denního rozvrhu, skloubení cvičení a profesního života ametérských kulturistů.

118 dní v zajatí ľadu (1998)

Totální respekt a obdiv všem účastníkům tohoto ledového dobrodružství. Speciální obdiv patří kameramanovi výpravy, že při tomto brutálním putování ještě navíc vytvořil tak kvalitní materiál a tak drsných podmínkách.

Černá věž (1985) (seriál)

Za totality jedna z největších pecek detektivního žánru, která se k nám přes Železnou oponu dostala. Při televizní repríze v roce 2009 jsem měl již jen pocit, že se tam vlastně kromě neustálého pití čaje nic moc neděje :-) Vysoké hodnocení dávám převážně za geniálně ztvárněnou postavu Adama Dalglieshe a nějakou tu nostalgii.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Trochu naivně jsem doufal, že tento film bude představovat protiváhu přesládle emo romantické slátanině Stmívání která byla nekoukatelná, ale bohužel je to v bledě modrém ta samá teenagerovská (tentokrát ne upírská, ale démonská) slátanina. Velmi slabý a předvídatelný scénář alespoň pobaví prostřednictvím Megan Foxové, protože tak idiotské věty, které její postava pronáší se jen tak neslyší. Film víceméně postrádá scénickou hudbu, neboť jediné coneustále slyšíte je záplava nějakého amerického teenagerovského emo rocku. A na závěr si neodpustím otázku - "Proč proboha Lance Henrinksen bral takový štěk?!".

Gamer (2009)

Po akční stránce filmů nemám víceméně žádných výhrad, až na trochu přehnaně rychlý střih. Hlavní problém filmu tkví v skutečnosti, že režisérská dvojice se pokusila nacpat do svého mega akčňáku i morální poselství odsuzující moderní fenomény konzumního způsobu života, ovlivňování človéka médii a možnost skrýt svou identitu, resp. vytvořit si vlastní ve virtuálních světech World of warcraftu, resp. Facebooků. Bohužel v této varující rovině přestane film naprosto fungovat a rozpadá se do schizofrenie chronického hráče, který na jedné straně ví, že není OK trávit u svojí hry 12 hodin denně, ale zároveň není schopen přestat pařit. Mám pocit, že přesně v tom samém se zamotali i pání režiséři. Škoda, mohli jsme mít druhého Running mana.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Po 5.sérii sníženo z 5 hvězdiček na 4. Scénáristům docházejí nápady a magor v obleku už je skoro k nesnesení.

Hrůzná noc 2 (1988)

Velmi slušné pokračování klasického upírského horroru 80tých let. Skvělé masky, hudba, poctivé oldschool trikové efekty.