Pearl Harbor (2001)

Uvedené 3 hvězdičky jsou za audiovizuální provedení samotného útoku na Pearl Harbor. Romantická linie příběhu byla neskutečně otravná a osudy kohokoliv z milostného trojúhelníku mi byly naprosto ukradené.

Vražda ing. Čerta (1970)

Na film jsem narazil náhodou na programu CSFilm v nedělní večerní hodiny a po shlédnutí prvních pár minut jsem se již nemohl odpoutat od TV. Velmi zajímavě pojatá komorní tragikomedie o vztahu muže a ženy, která v některých scénách přechází až do poctivého surrealismu. Výborné expresivní herecké výkony Bohdalové a Menšíka jsou zarámovány zajímavým vizuálním zpracováním.

Truman Show (1998)

Film jsem viděl až po více než deseti letech od jeho natočení na doporučení několika přátel. Ten několikatý odstup byl velmi prospěšný, protože v tomto mezidobí dorazili i k nám do Čech zrůdnosti v podobě reality show Vyvolení nebo Velký bratr a nekonečné serialy vytvářené v české produkci. Ve stínu výše uvedeného jsem přidal jednu hvězdičku navíc, ale naivita hlavního hrdiny je nereálná stejně jako celé obrovské filmové Truman Show. Za zmínku stojí herecké nasazení Eda Harrise v roli "Boha" trumanova světa.

Unaveni sluncem (1994)

Pěkný film ze života na venkově (resp. dači) v předválečném stalinském Rusku a pozvolném přechodu bezstarostné idylky slunného dne k večerní bouřce (chápejte prosím metaforicky v kontextu politického pozadí doby děje filmu).

Kdo s koho (2001)

Naprůměrná zlodějská detektivka se správnou dávkou napětí na správných místech a pevně stojící na skvělých hereckých výkonech tří hlavních protagonistů, z kterých obzvlástě vyniká Edvard Norton.

Storytime (1968)

Výborné zpracování a Terryho bezbřehá těkajícící fantazie v plném zápřahu. Vánoční přáníčka a pan Švábík vládnou ... konkurovat snad mohou jen "Zabijácká auta" z klasických sérií skečů Monty Pythonů.

Tajnosti (2007)

Z mého pohledu se jedná o další televizní inscenaci pro ženy - dost se divím, že něco takového bylo v kinech a už vůbec nechápu tolik nominací na Českého lva. Český lev za nejlepší kameru (patrně za sledování igelitového pytlíku, s kterým si pohrává vítr) je už opravdu výsměch divákům.