Superman 3 (1983)

Superman začal neúmyslně (alespoň doufám) parodovat a zesměšnovat sám sebe. Poslední půlhodina filmu se pohybuje v totálním absurdnu a přesahuje význam slova parodie.

Kanodžo to kanodžo no neko (2000)

Pěkný příběh k zamyšlení, ale vizuální stránka zpracování je nedostatečná - pseudodynamické pohyby celého obrazu zprava doleva a naopak jen zastírají nedostatek animace, která je sama o sobě dost mizerná a jedná se vlastně víceméně o slideshow s hudbou a komentářem. Celkový špatný dojem dorazí nepříjemný schizofrenní střih.

Star Trek (2009)

Nejvyšší čas, aby se fenomén jménem Stat Trek zase vrátil hezky na televizní obrazovky a neotravoval v programech kin.

Černý Petr (1963)

Čas plyne, doba se mění, ale trapnost a buranství stojí mimo ně - jsou věčné. Jeden z nejlepších Formanových filmů ranného období.

Skinny Puppy: Video Collection 1984-1992 (1996)

Skvělá kompilace videoklipů z počátku elektro industriálního kanadského projektu - Skinny Puppy, který bezpochyby ovlivnil a poznamenal budoucnost temné elektroniky.

Soudný den (2008)

Bezduchá kopírovačka Carpenterova Útěku z New Yorku a Mad Maxe.

Pozemšťan (2007)

Jak hodnotit v případě tohoto filmu? Tento film stojí a padá na scénáři. Je to vlastně film ve smyslu umělěckého ztvárnění literární (scénářové) předlohy, nebo jen "dokumentaristicky" zachycená názorová přestřelka rozdílných názorů zúčastněných a paradigmat, které pronásledují člověka od nepaměti. Osobně se přikláním k druhé variantě a myslím, že film je k prezentaci obsahu zbytečně bohatý prostředek. Sdělení by fungovalo stejně dobře i jako rozhlasová hra. Takže v tomto případě hodnotím scénář a 4* si rozhodně zaslouží.

Mistrův syn (1978)

Jeden z nejlepších Jackieho filmů. Krásné skloubení akčních prvků kung fu a komediální formy.

Mimic (1997)

Neuvěřitelné, že toto natočil stejný del Toro jako Faunův Labyrint a Ďáblovu páteř.

Labyrint lží (2008)

Jeden z nejlepších špionážně infiltračních filmů díky poctivé práci Ridleyho Scotta a skvělému výkonu Leonarda DiCapria a jeho ležérního šéfa zosobněného R. Crowem. Film na mě působil prostředím i chováním filmovým postav velmi realisticky, ale to je jen můj dojem. Rozhodně doporučuji divákům, kterým se líbil Spy Game nebo Království