Proroctví (2009)

Slušně rozehraný děj v první polovině filmu bohužel sklouzne k ubohému katastrofickému survivalu druhé poloviny a přihlouplému konci. Nicméně musím přiznat, že havárie letadla je velmi sugestivně zpracována a běhal mi při ní mráz po zádech. Nicolas Cage je bohužel v celém filmu opět zmateně vykulený a jeho brilatní role v "Leaving Las Vegas" a "Con Air" se dnes zdají jako něco, co snad ani nebyla pravda.

10 000 př. n. l. (2008)

Dvě hodiny dějepisu se strýčkem Emmerichem, kde se dozvíme, že se mamuti chytají do sítí, jako tažná zvířata v Egyptě pomáhají stavět pyramidy a Afriku jde pěšky přejít za pár měsíců. Panebože větší snůžku nesmyslů a historiských kotrmelců už asi nikde jinde (doufám) neuvidíte. Film jsem protrpěl v očekávání alespoň několika pěkných scenérií a emmerichovských megalomanských širokoúhlých masových scén, ale ty by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Herecké obsazení se dalo snést a člověk se neubránil úsměvu při pohledu na skoro neadrtálce s pečlivě udržovaným knírem ;-)

Andělé a démoni (2009)

Nesmyslná honička po vatikánských lokacích. Dokoukat toto "dílko" byl opravdu mučeednický výkon. Upozorňuji, že mám velmi rád konspirační teorie a všerozličné hermetické spolky (Zednáři, Rosenkruciáni, alchymisté, Thule, teorie Duté země apod.), ale v hloubce a podání Umberta Eca a ne infantilního hysterického neumětela D.Browna. Tom Hanks ani nehraje a režie je standartní. Proč Rone netočíš takové perly jako Oheň, Čistá duše nebo Těžká váha a namísto toho plítváš svým potenciálem na zfilmování bestsellerových braků?

Sbal prachy a vypadni (1998)

Skvěle jsem se bavil. Londýnské Pulp Fiction a mnohem víc. Uchvátilo mě nespočetněkrát víc než Ritchieho vyzdvihovaný Podfu(c)k.

Hellraiser: Prophecy (2006) (amatérský film) odpad!

Jsem fanoušek C.Barkera a Hellraisera, ale tohle shit není bohužel ani k zasmání jako parodie.

Nezvratný osud 4 (2009) odpad!

Doufám, že mojím Nezvratným Osudem nebude nekonečné sledování stále více upadající série. Nesympatetiční herci umírají při přehnaně překombinovaných a sakra hodně za vlasy přitažených nešťastných náhodách. Tomhle mělo frčet ihned na DVD.

Piráti na vlnách (2009)

Rock`n`roll se mi jako hudební styl sice většinou hnusí, ale tahle partička volnomyšlenkářských lidí a jejich husté party na plující pirátské rozhlasové stanici mě dostala. Herecké obsazení je bezchybné a kupodivu se nebudete i při více než dvouhodinové stopáži filmu, který se odehrává většinou v pár kajutách lodi, nudit.

Obitajemyj ostrov. Schvatka (2009)

Výborné vizuální provedení je bohužel potopeno celkovou "práznotou" scénáře a veskrze mizernými hereckými výkony na pokraji nechtěné parodie.. Bohužel musím konstatovat, že série Obitajemyj ostrov dojela na celkovou zmatenost stejně jako předtím Denní (Noční) hlídka. Škoda.

Hop - a je tu lidoop (1977)

Jeden z filmů, který ukazuje, co znamená termín "čecháčkovství". I když vznikl za komunistů, podstata všech těch vychcánků se od té doby nezměnila - no snad jedině k horšímu ;-)

Žít a nechat zemřít (1973)

První bondovka s Roger Moorem je docela vlažná, i když Roger Moore je pro mě tím jediným pravým Bondem. Příliš dlouhá stopáž a málo akčních scén. Na druhou stranu uznávám, že bondovky s R.Moorem působí věrohodněji a méně naivně jako předchozí filmy. Zřejmě za to může přesun série do sedmdesátých let.