Skvělý Peter Sellers v ohromující trojroli a nezapomenutelný G.C. Scott v roli klasického "zeleného mozku". Úžasná komedie, která vlastně vůbec není komedií, jelikož je vše myšleno vážně nehraje se o nic menšího, než konec našeho světa. Armádní doktrína je opravdu zrůdně komicky paradoxní a na své si přijdou příznivci literární klasiky - Hlava XXII.

Temné vody (2005)

I když se jedná o prachsprostou předělávků původního japonského duchařského horroru, nedopadla nejhůře. Producenti se snažili zachovat podobné prostředí jako má japonský originál a tak se deštivý příběh odehrává v podobně "izolované", i když velkoměstské oblasti jako je tokijská přístavní čtrť. Příběh je zábavnější sledovat v japonské subtilnější verzi, která mnohem lépe odráží depresivní deštivou atmosféru a vyhýbá se hystericky akčnímu paranoidnímu podtónu stavu hlavní hrdinky. Ten totiž podle knižní předlohy K.Suzukiho ve filmu nemá co dělat.

Temná voda (2002)

Výborné zpracování duchařské povídky Koiči Suzukiho. Obdivuhodné herecké výkony a místy velmi působivá kamera dotvářejí skvělou atmosféru deštivého období v tokijském přístavní čtvrti, kde se příběh odehrává. Rozhodně doporučuji fanouškům Kruhu a Nenávisti, i když Temné vody jsou spíše "jemnějším" a komornější horrorem.

Mamma Mia! (2008)

Dvě usmolené hvězdičky za tento rádoby hit. Jedna za krásný řecký ostrov a druhá za písničky Abby, které ale byly v naprosté většině tak netvorně zasazeny do "děje" filmu, jak jen to dokáže Hollywood. Klobouk dolů nad kondicí Meryl Streepové. Jinak promarněný potenciál nadprůměrných herců (matka a otcové nevěsty).

Nejlepší člověk (1954)

K vyššímu hodnocení se přikláním z důvodu morálního poselství filmu a nemilosrdné satyrické krytiky maloměšťáctví a tak typického čecháčkovství, které je asi věčné. Vlasta Burian ve své slabší roli, ale excelentní jsou J.Kemr a J.Hlinomaz.

Uneseni (2002) (seriál)

Vyšší hodnocení za zpracování kontroverzního tématu únosů lidí mimozemšťany, kde americká administrativa a armáda jsou bezcitní superbastardi a mimozemšťani ambivalentní cynici, kteří to myslí dobře. Zajímavý nápad zachytit více než 60 let historie UFO se lehce odráží v nepřehlednosti filmu a někdy až příliš rychlému střídání generací ( titulky typu "O patnact let později" nejsou vyjímkou, ale spíš pravidelností). První polovina seriálu je příjemně svižná a dostatečně sci-fi akční, ale druhá je již značně ukecanější. Celkově chválím Spielberga, za tuto povedenou sci-fi televizní sérii, stejně jako za Bratrstvo neohrožených.

Fanoušci (2009)

Můj názor přesně vystihuje poslední věta, která padne na konci filmu: "A co když ten film bude blbost?". Jen pro vysvětlení - jedna hvězdička za starwarsovské "kvízové" procvičení paměti během putování na farmu G.Lucase (safra moc dobře jsem nedopadl) a druhá hvězdička za zesměšňování startrekovský pakáže :-D

Rytíři nebes (2006)

Moc jsem se na film plný leteckých soubojů strojů z první světové války těšil, ale bohužel jsem se dočkal pouze zklamání v podobě řídkého skoroneděje, otravného a nesympatického hlavního hrdiny a nedůstojně panáčkujícího Jeana Reeno. Těch pár záběrů dogfightů je skvělých, ale film z podprůměru nevytáhnout.

Třinácté patro (1999)

Bohužel se dá pointa filmu tušit již hodně dlouho před koncem a skutečně se k ní film i dobere. Každopádně stojí za zhlédnutí těm, kterým se líbily filmy Smrtihlav,Matrix nebo Truman show.