Hellraiser: Pekelný svět (2005) odpad!

Bylo velmi smutné sledovat L.Henrinksena v tomto podřadném puberťáckém vyvražďovacím rádoby horroru. Ale mnohem smutnější bylo pozorovat dlouhodobý pozvolný pád kultovní horrorové série (pod termínem kultovní mám na mysli první 2 díly) do pekla sraček. Hellraiser never more!

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Johny Depp standartně výborný a fantastický svět očima Tima Burtona nemůže také dopadnout jinak než nadprůměrně. Jediné co mě na filmu iritovalo byla (bohužel) postava přemoudřelého a superkladného hlavního dětského hrdiny Karlíka - toho bych s radostí utopil v čokoládě!

Planeta bouří (1962)

Docela zábavné retro sci-fi se silným komunistickým ideologistickým zabarvením. Technickým provedením filmu (kosmická loď, skafandry kosmonautu, robot) jsem byl velmi mile překvapen. Několikrát mě tento dojem opustil, a to když si vesmírní dobrodruzi např. na břehu jezera zapálili táborák nebo používali klasické pistole, ale vlastně o to zábavnější bylo film sledovat ;-)

Znásilnění: Utrpení žen v Kongu (2007)

Obdivuji odvahu dokumentaristů k natáčení dokumentu přímo v Kongu a obětí znásilnění, že se dokázaly - navzdory svému utrpení, ponížení a mnohdy i zmrzačení - postavit před kameru a podat svědectví.

Hrdinný kapitán Korkorán (1934)

V jednotlivých gazích výborné, ale v celkovém obrazu nudné a místy trošku připitomělé.

Pátek třináctého 2 (1981)

Brutální kopírování prvního dílu bez invence. Nedočkáme se ani pár originálních masakrů. Velká slabota. Jediným kladem filmu je pro mě zajímavá "šmírující" kamera a hudební kulisa odrážející atmosféru jednotlivých filmových scén.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Dějově podrůměrný Bond, který vyzdvihují japonské reálie a sráží krkolomný scénář, resp. hlavní zápletka, a nerealistické technologické pozadí filmu (družice vypouštěné soukromou firmou, které se vrací na Zemi a přistávají pomocí trysek). Navíc jsem se nemohl zbavit dojmu, že S. Connery už je postavou Jamese Bonda dost unaven a možná i otráven.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Obsazením rozhodně nejhorší Bond - nic proti G.Lazenbym, ale na roli Bonda se se svojí subtilní postavou opravdu nehodí. První polovinu filmu jsem měl dost velký problém zvyknout si na nové obsazení agenta, ale v druhé polovině, resp. po přesunu děje do švýcarských Alp už to bylo koukatelné. Telly "Kožak" Savalas byl důstojným protivníkem, který se nebál sám vrhnout do akce ;-)

V jámě (2006)

Výborný dokument o unikátním stavebním díle v Mexiko City skvěle zachycuje atmosféru obřího staveniště a hlavně dělníků, kteří na stavbě mostu nejen pracují, ale mnohdy i žijí. Závěr korunuje triumfální jízda po dokončeném okruhu.

Moskva na Hudsonu (1984)

Poprvé jsem tento film viděl za komunismu na videu a scéna s návštěvou supermarketu za účelem nákupu balení kafe je nezapomenutelná. Btw, M.C. Alonso to v tomto filmu sluší snad ještě více než v Running Manovi.