Tajemný ostrov (2008)

Velkorozpočtové zpracování předlohy bratří Strugackých nedopadlo podle mého očekávání. Efekty jsou naprosto bezchybné a plně konkurují těm hollywoodským, ale scénář, resp. děj je místy dost zmatený a chvílemi jsem se v něm ztrácel. Ruské zpracování a vkus jsou znát především na bohatých (až kýčovitých) interiérech vládce planety, nezaměnitelném militarismu ala Rudá armáda a v neposlední řadě na postavě hlavního hrdiny Maxima, který je prototypem ruského bohatýra, před kterým se musí klepat strachy i yankeejovský Superman.

Od soumraku do úsvitu 2 (1999)

Hodně slabé herecké obsazení i příběh. Místy zajímavé experimenty s kamerou, ale nic co by vás samo nenapadlo.

Repo: Genetická opera! (2008)

Nedokoukal jsem, opravdu to nešlo. Miluji horrory a nesnáším muzikály. Toto bohužel není horror, ale klišovitý debilní rockový muzikál s rádoby goticko dekadentním designem. Herecká účast P.Hilton v této šaškárně mluví sama za sebe. Víc už k tomuto "dílu" nemá cenu psát. PS: Nechápu participaci N.Ogreho, proč má sakra zapotřebí účastnit se takového projektu.

G. I. Joe (2009)

Slušná sci-fi akce, ale nic víc. Akční scény jsou propracované do nejmenších detailů a přesto stále pěkně přehledné a trukturované bez ztráty dynamiky (narozdíl od např. Transformers II ). Obzvláště honička v Paříži je lahůdka. Postava šíleného záporňáckého vědce je výborně pojmutá a nominoval bych ji na Záporňáka roku 2009. [ pozn. v roce 2008 by nepochybně zvítězil Joker z Temného Rytíře]

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Americko-španělský milenecký trojúhelník pod vedením W. Allena. Kupodivu ale není Allen ve filmu vůbec patrný, snad jen v dialozích. Příběh je poměrně přímočarý až žádný, ale vyzvihl bych herecké obsazení a výkony především španělsky temperamentní filmové manželské dvojice J.Bardena a P. Cruz. Scarlett Johanson je stále pastva pro oko, ale v tomto filmu hraje jak náměsíčná. Na neposledním místě jsem se rozplýval nad španělskými reáliemi a musím uznat, že jednotlivé scény filmu jsou vybrány s bezchybným vkusem.

Warlock (1989)

Jedno z klasických horrorových béček, které s k nám dostalo přes železnou oponu a bavilo navzdory x-té kopii videokazety a jednohlasému dabingu. Když člověk přimhouří obě oči a skousne naivní představy Američanů o středověkém čarodějnictví, tak se snlušně pobavíte u tohoto "road movie". Scéna s vyvoláváním otce Warlocka nedá, než si nevzpomenout na báječné Evil Dead S.Raimyho.

A co když je to pravda? (2005)

Příjemná romantická komedie postavená jiskřivých dialozích velmi sympatických hlavních hrdinů a situačním humoru vznikajícím převážně z rozdílu fyzikální podstaty ústřední dvojice. Nabízí se srovnání se slavným filmem Duch, ale tomu bych se rád v tomto případě vyhnul. Scénáristé to totiž vzali z "druhé" (v úvozovkách a částečně i doslova) strany a výsledek rozhodně stojí za shlédnutí. Celkový dojem malinko sráží lehce přeslazený konec, ale jinak OK.

Hombre (1967)

Ultimátní western a westernová životní role Paula Newmana.

The Butterfly Effect 3: Revelations (2009)

Už jsem nechtěl žádný Butterfly Effect vidět, ale přemluven přítelkyní jsem tomu dal s velmi skeptickým pocitem šanci. A kupodivu to nebylo vůbec špatné a v některých scénách hravě překonává i meganadhodnocenou jedničku.