Lesní rituál (2017)

10% za Přírodu a 10% že je to Anglické. Mimozemský sob...bo mimozemský seversko božský sob..ach jo.

Experiment (2001)

Podívat se raději na Die Welle z roku 2008. Tento snímek na stejné téma "vycházející" také z neslavně známé studie, byl podle mě až moc přitažený za vlasy. Navíc herci byli, až na círka dvě výjimky, nedobří. Nedalo se uvěřit, nicméně v žánru to nebylo zlé, jen podprůměrné.

Obvyklí podezřelí (1995)

Když ve třetině kriminálky odhadnu, kdo to byl a jak to celé bylo, tak i navzdory opravdu velice dobrým hereckým výkonům a dobré režii nemůžu, než dát jen 70% a tři hvězdy.

Lucy (2014)

Mě více než cokoliv jiného vyskakuje v hlavě film Interstellar. Jistě, bylo to akčnější (o 1000%), protože je to prostě Besson. Bylo to už možná viděné...Leon, Star Wars, Brutální Nikita či 2001 Vesmírná Odysea nebo série Taxi :-D .Ale mě to zvedlo doslova z postele a na konci i donutilo přemýšlet nad všehomírem a podobnými ptákovinami. Besson je umělec a má vizi/e...umí to co napíše dostat na plátno a to více než zajímavě. Johanssonová se musela naučit neskutečnou tunu věděckého textu, což asi taky nebyla žádná legrace a Freeman, ten nedokáže zklamat. Za mě 90% a stálo za vidění.

Experiment Belko (2016)

Michael Rooker a John C. McGinley, dva moji oblíbení herci, které si z nepochopitelných důvodů pletu a to v jednom filmu. Akční/sci-fi/horor, docela dobrý...nicméně námět už párkrát viděný. 60%

Krvavý stát (2011)

To byl divný film...3x nebo kolikrát změna žánru, hromada známých herců a známý režisér, ale stejně taková podivnost..nevím zda hodnotit 4hvězdami nebo jednou. Každopádně mě zaujal. Ps.: já bych je postřílel všechny..na všech stranách.

Divoká dvojka (2015)

Obyčejná akční komedie..a co, mě se to jednoduše líbilo. Nebudu hledat chyby, proč taky, bylo to příjemné i přes reklamy v tv a párkrát jsem se usmál či lehce zasmál. 70%

Would You Rather (2012)

Buď a nebo?! Co asi měla na kartičce Amy? To se nedovíme, co jsme se dozvěděli je, že někdy je lepší nechtít příliš. Ďábelský a jako vždy výborný Jeffrey Combs. Celé další obsazení dobré a já bych si dal klidně druhý díl. 85%. Jinak samozřejmě to není horor, tohle je psychologický thriller a to s mrazivou hudbou.

The Orville (2017) (seriál)

Tohle je Star trek. Star trek, v kterém je sice hodně humoru, což v klasických ST nebylo a nejsem si úplně jistý zda by se to Roddenberrymu líbilo. Nicméně jako celkem by byl jistě potěšen, narozdíl od toho "opravdového" Star trek: Discovery, v kterém ze světa ST nezbylo prakticky nic. Záměrně jednoduché efekty, záměrně lehce rozeznatelné postavy, výborné příběhy a pokud to situace dovolí tak i břitký humor. Nenavazující příběhy, které dnes už tak strašně chybí...jen osobnosti, které jsou mimochodem také jednodušše, ale dobře napsané a zahrané a navíc strašně sympatické, uvěřitelné a lidské. Je to pocta klasickým ST a dalším scifi seriálům typu Krajní meze a to přitom lehkou vtipnou formou, kde ale nechybí dramatické napětí a dobré zpracování nápadů/dílů. Jen tak dál, zatím pro mě 90%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Za Michaela Keatona, Roberta Downey Jr. 1*. Za...vlastně další ani nejsou za co dát...Spiderman kterému člověk nepřeje, záporák, kterému člověk fandí. Když člověk celý film vnitřně křičí "Zab toho zasranýho pavouka!" nebo "Biolitem na něj!" ,tak se asi tvůrcům něco nepovedlo. Nejstrašnější je ale věta po titulcích: "Spiderman se vrátí." No to doufám už ne, středoškolskou romantickou komedii si představuji jinak a nic jiného to přitom nebylo. 40%