MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Nemastné neslanné, koukat se na to dalo ale..Prostě blbé, se špatným nudným scénářem, s víceméně nesympatickými postavami a zoufale málo napínavými, nebo krmícími se scénami. 50% za pěknou příšerku a Jásona.

Ztracen v džungli (2017)

Já mám prostě Survivaly rád. Sice je to objektivně tak na 3*..už za přílišnou rozvleklost v první polovině filmu. Ale Radcliffe to vcelku zvládl, scénář co napsal sám život taky ušel, ta mrcha příroda taky pěkná a vcelku i dobrý konec. To vše mě přimělo dát o trošku vyšší hodnocení a 65%

V žáru noci (1967)

V roce 67 bych tomu dal zcela jistě 5*. Nicméně, teď už kriminálkama odkojený, jsem nucen objektivně říci, že případ to až tak dobrý nebyl nakonec nebyl. Nicméně! výborní herci, zejména Poitier a Steiger jako bílý a barevný policajti na jihu US v totálním vidlákově. Výborně gradovaný snímek dík rasismu, který tady skutečně není "černobíle" pojatý a film je tak napínavý od začátku do konce. 4* a zcela zasloužených 85%

Nit z přízraků (2017)

Především za herecké výkony a za celkovou atmosféru tohoto jednoho neobyčejného domu a příběhu co se v něm odehrává. 70%

Ztratili jsme Stalina (2017)

Jako dokumentární film na 4*, ale tohle bylo deklarováno jako komedie, takže jen 3* a 65 %.

500 dní se Summer (2009)

Film při blbé náladě na sebevraždu, nicméně hezky hrající Deschanelová a Levitt a z vedlejších samozřejmě Clark Gregg a Chloe Grace Moretz. Romantická komedie to nebyla, nicméně drama taky ne, takže místní umístění opět nedává smysl. 50% za originální zpracování a teď tak na flašku whisky jako hlavní hrdina.

Rampage Ničitelé (2018)

Líp než Han22 bych to nenapsal, takže se pod to podepisuji a 90% za mě.

Maurice (1987)

Nebýt málo dramatických zvratů a opravdu přetáhlé stopáže, bylo by to lepší. Navíc James Wilby je i na homosexuála až moc nechutný a Hugh Grant slizký. Nicméně hráli dobře. 65%

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Film začíná jako každé druhé sci-fíčko..30 let v budoucnosti, kluk co nezná nic jiného než špínu, zmar a zoufalý život světa, který je na pokraji kolapsu a tak, stějně jako vetšina ostatních lidí utíká do světa virtuálního, počítačového. Tvůrce tohoto světa před pár lety zemřel a zanechal po sobě dedictví a možnost ovládnout celou hru komukoliv, komu se podaří rozlousknout jeho pár hádanek a získat tím klíče k otevření cesty dál. Soutěže/hádanky jsou to těžké a navíc po nich neprahne kdekterý hráč, ale i "mocná zlá" organizace, které velí neméně mocný zlý bývalý spolupracovník(nosič kafe) tvůrců. Víc nevyzradím, jen, že je to pastva pro oči, hromada a hromada popkulturních odkazů na posledních asi 50 let filmů a her a to je mi jasné, že další dvě hromady jsem nepochytil. Za mě nepochybně, protože to není jako každé druhé sci-fi, je to prostě perfektní spojení všeho toho co Spielberg umí, za herce, režii, hudbu a..prostě za VŠE..100%.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Nechci házet na film špínu, nebo mu nějak křivdit, když jsem možná nebyl v úplně dobré náladě na podobný typ filmů, takže hodnocení nenapíši. Nicméně mrzelo mě asi poprvé, že jsem neměl nějaký blok abych si zapisoval co vše podle mě bylo špatně a co vše mi vadilo. 1* za Colina Firtha, Andyho Garciu a ... Cher!! ..asi jsem ještě stále v šoku.