• Pohádka

Pekař (2007)

Dává mi hodně zabrat rozhodnout se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec dávám víc, protože Damian Lexis byl neodolatelný a člověk mu až věří, že všechny své "oběti" odklízel jako pána na WC. Rozhodně si na tehle film vzpomenu pokaždé, když si budu někde objednávat čokoládový dort. Jen ten vesnickej konec byl tak strašlivě...

Město duchů (2008)

Je to samozřejmé, u filmu vždy záleží na konci, ale o tomhle americkém díle to platí dvojnásob. V jeden okamžik si uvědomíte, že teď to může být buď jeden z nejlepších filmů roku, nebo to pohnojí.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Nevím, jestli je to nějaký trend, ale začíná být. V animáku není nikdy nevtipnější hlavní hrdina. V Madagascaru to jsou tučňáci, tady křeček a číča. Nemůžu si pomoct, ale Bolt tam vypadá jen jako odraz fantastického psiska, kterým by mohlo být, kdyby něco bylo jinak. Těžko říct co, ale prostě z mého pohledu něco nefungovalo na stopro.

Northangerské opatství (2007) (TV film)

Jeden z dvou románu Jane Austen, který jsem nečetla, pouze viděla. Nejspíš to je mu na škodu, protože ho zároveň považuji za nepříliš povodené. Jediná opravdová je Catherine Morlandová, zatímco postavy okolo se jen hloupě usmívají a nemají hloubku.

Taková normální rodinka (2008)

Snad jen ta jména zůstala z původního seriálu stejná, a přestože právě seriál považuji za absolutní a nenapodobitelný vrchol české televizní tvorby, film se mi líbil. Na rozdíl od jiných českých komedií posledních let, dokonce velmi.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Mám ráda Donutila, ale nemohu říct, že by v téhle divadelní hříčce všechny zastínil. Jen si zahrál hlavní roli a šlo mu to náramně. Naprosto mě ale odzbrojil Alexej Pyško, když políbil vlastní podobiznu a to kňučení Milušky Šplechtové nemělo chybu. Jako celek naprosto úžasné.

Divoká karta (2003) (seriál)

Joely Fisher moc hezky nadabovaná.

Život podle Dana (2007)

Správně, někdy to mají i chlapi těžký a dobře tomu tak. Milé okořenění jinak grandiózních amerických komedií.

27 šatů (2008)

A mně se to líbilo. Mělo to švih a trapnosti bylo ubráno na nutné minimum, jak jen romantická komedie dovolí.

Vánoční únos (2007) (TV film)

Trochu mi to připomnělo Zatímco jsi spal, ale tahle komedie je o dvě třídy níž. Není tak zábavná a hlavně negraduje ke konci. Jako by někdo vystřihl minuty, kdy to ty dva k sobě opravdu táhne. Prostě měli ty poldové s tím vpádem do chaty počkat.