Predátor (1987)

Jasných 5*. Nostalgie. Tomuhle filmu nic nechybí. Je tu třeba něco popisovat? Myslím, že ne. Dobrý děj, dobré efekty, dobří herci, prostě všechno.

Thunderball (1965)

Nejenom, že se na tohohle Bonda dá dívat, a má i super námět, ale tohle je skutečně Bond, kterého si pustím určitě vícekrát. Thunderball je v pořadí Bondovek pokračování filmu Goldfinger, který je pro mě, když to tak řeknu " stolice ". Tohle stolice rozhodně není. Toto je prostě film, který sice není tím největším mistrovským dílem, ale zabaví vás na tolik, že bude něčím větším, než normálně dobrým průměrem. Sice pro mě James Bond jako hlavní hrdina stále není sympatický. Seana Conneryho mám jako herce rád, ale jako Bonda ho moc nemusím. Velice dobrý díl Bonda. 4*.

Dnes neumírej (2002)

Tak na tohohle Bonda se dá dívat. Dal bych 2,5*. Ty efekty to ale celé kazí, a tak jsem musel své hodnocení hodit na rovné 2*. Po Goldfingeru který jsem zhlédl mě Bond nějak nezaujal. Jak scénářem, tak hlavní postavou. Obětoval jsem se ale ještě pro jeden díl, ale chtěl jsem vyzkoušet díl, který bude mít jiného představitele. Tak jsem si vybral díl s Piercem Brosnanem, protože mi někdo řekl, že to má dobrý děj, ale ty efekty nejsou v pořádku. Chápu, že se tento film někomu líbit bude, ale u mě je Bond hodně rozporuplná série. Dnes neumírej je pro mě takovým filmem, který vás chvílemi nudí, a chvílemi se na to dá dívat. Sem tam vás potěší dobří herci, ale efekty to pak celé pokazí, a ke všemu se musím přiznat, že mě konec hodně unudil.

Karate tiger 2: Zuřící blesk (1987)

Nejhorší věc na tomto filmu je ta, že se jedná o úplně klasický akční bojový film. Úplně klasický námět, sem tam je nějáký známý herec, a film je průměrný. Není to špatný film, je docela fajn, ale není to nic, co bych urgentně musel vidět vícekrát.

Goldfinger (1964)

Nevadí mi, když se to někomu líbí, ale mě se tento film prostě nelíbí. Děj mě hodně nudil. To není tím, že by tento film byl starý, to je prostě tím příběhem takové k ničemu. Seana Conneryho mám rád, ale postava Bonda mi je nesympatická. 1* dávám jen za pár dobrých scén, a dobrou píseň " Goldfinger ", jinak tu není nic, co bych mohl kromě výkonu Conneryho ocenit.

Nejsem pověrčivý (1956)

Když jsem šel po tmě do pokoje (21.04.2022), omylem jsem zakopl o sklenici a následně se rozbila o skleněnou misku která byla o kousek dál. V ten moment jsem si vybavil Pepka Námořníka, kdy jeho Olivie byla strašně pověrčivá. Pamatuji si, jak jsem se jako malý u toho smál. Jak jsem si to v ten moment vybavil tak jsem se rozesmál. Ještě, že jsem nerozbil zrcadlo. To by bylo 7 roků neštěstí.

Ptáci (1963)

Už se mi stalo, že jsem občas u starých filmů přimhouřil oko, ale tady (s výjimkou první Planety opic, Willarda a Bena) oko nepřimhouřím. Děj je fakt super, i herci. To bych celkově dal na 4,5*. Ale když vezmu ke všemu ty scény kde byli ti ptáci, tak si to těch 5* podle mě zaslouží. Takže 5*.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Při koukání na tento film mě napadala otázka: ,, Chtěl bych být Kingsmanem??". Ne, nechtěl bych. Udržet tajemství je sice odvaha a umění, ale střílet do psa abych získal práci???? Nevím. Kdybych ale měl hodnotit tento film, tak není špatný. Dá se na něj dívat, ale mám pocit, a také jsem měl pocit při sledování tohoto filmu, že jsem čekal kapku více. Ne, že bych byl zklamaný, ale čekal jsem více. Podle mě by filmu pomohlo, kdyby v něm bylo o trošku více akce. Herci byli ok, a efekty taky. Dobrý film, ale nic co bych musel vidět vícekrát. Takže 3*.

Osm hrozných (2015)

Jéé. Tak tohle je film, který si od Tarantina pustím vícekrát. Jelikožn děj mě vtáhl už od úvodu, a podle mého názoru, ten úvod byl super. Spousta lidi tady píšou, jak je ten úvod zdlouhavý apod. Můj názor zní: Ne. Dobří herci, sice čas od času tu pro někoho můžou být scény vrcholem nevkusu, třeba to kouření...... Ale to musíte přehlédnout a vnímat děj. Jelikož ten děj je fakt dobrý! Abych vám pravdu řekl, viděl jsem od Tarantina spoustu filmů, ale tento režisér mě nijak nevtáhl, a jeho Gauneři a Kill Bill mi přišli nudní. Tady je ode mne potlesk pro Quentina Tarantina, že se mu konečně podařilo natočit lepší snímek, lepší natolik, že si ho chci pustit znovu.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Film byl prakticky po celé dvě hodiny na takové 4*, což by pro mě znamenalo, že se jedné o Tarantinův nejlepší film (Omlouvám se, ale já Tarantina moc nemusím). Jenže pak jaksi začalo klesat tempo, a ten konec????? Já chápu, že Tarantino má svůj styl, ale takový brutální závěr do komediálního dramata nepatří. A aby toho nebylo málo, tak po závěrečném souboji to byla těžká nuda. Herci byli super. Je to škoda, protože film si mě uměl udržet, ne jak Kill Bill u kterého jsem se nudil jak prase, ale ke konci se vybíjeli filmu baterky, a už to nebylo ono. Slabým povahám by se z tohoto filmu mohlo udělat špatně. Příště přemýšlej Tarantino! Točíš dramatickou komedii, nebo krimi film??? Nebo horor???? Protože lidé, co tě neznají, si můžou pustit tento film, a bude jim špatně! Lepší 3*.