Mezi supy (1964)

O Vinnetouovském pokračování jménem Mezi supy můj děda nikdy moc nemluvil, jelikož to podle něho není tak dobré, jako ostatní díly, názory mu krást nebudu, ale moje city si dovolí nesouhlasit. Tento díl, i když jsem ho viděl po delší době než předchozí díly, je jeden z těch tří mých nejoblíbenějších dílů ze série Vinnetou (Ostatní zbylé dva jsou Poklad na stříbrném jezeře a Vinnetou: Rudý Gentleman). Tento díl mě natolik baví, že si těch pět hvězdiček naprosto zaslouží. Film nenudí, baví, a také zajímá. Jsem opravdu hodně překvapen z tohohle dílu, i když jsem na něm nevyrůstal od mala. Já vyrůstal na Díly kterými jsou: Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Vinnetou: Rudý Gentleman, Old Shatterhand, Vinnetou: Poslední výstřel.

Vinnetou a Old Firehand (1966)

Tady je něco špatně. I když mám já i celá moje rodina slabost na Vinnetoua, tomuhle dílu jsem se jaksi vyhnul obloukem, a s Dědou jsme se shodli na tom, že to je ten nejslabší díl Vinnetoua co jsme kdy měli tu čest spatřit. A je navíc divná jedna věc, a to je ta, že Atmosféra tohohle dílu je jiná, než u jiných dílů Vinnetoua, a to je velký problém, jelikož atmosféra měla zůstat taková jaká je. Bohužel příběh není tak napínavý jak ostatní díly, a někdy to kapku nudí.

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Vzpomínám si, jak mi můj Děda vždycky povídal, jak jako malý chodil do městského Kina se svými kamarády na Vinnetoua, a to na samý díl i dvakrát v týdnu. 6Kč stal lístek do Kina na každého Vinnetoua, a tehdy mi říkal, že se promítalo celkem pět dílů. Poklad na stříbrném jezeře, Vinnetou, Vinnetou: Rudý Gentleman, Old Shatterhand, a Poslední výstřel. Osobně bych tenhle díl nenazval nejlepším dílem série, ale je to asi z toho důvodu, že tu Náčelník Vinnetou zemře, já u toho jako mladý brečel, u té konečné scény když Vinnetou umírá. Děj nenudí, herci jsou ok, ale tenhle díl si prostě jde v duchu předchozích existujících dílů, což je asi dobře, protože by se ta atmosféra filmu měnit neměla. Doporučuji.

Bota jménem Melichar (1983)

Jó! Takhle by nějak měla vypadat komedie o škole. Nejlepší komediální film o škole co jsem v životě viděl! Klobouk dolů tvůrcům, jelikož se mi u České kinematografie stávalo hodně málo, když jsem narazil na dokonalou komedii. Je to jedinečná nostalgie, a pamatuji si, jak se na to moje Mamka dívala u Kávy s mojí babičkou. Ach ty vzpomínky. Komedie nenudí, a je i hodně fajn.

Fakjů pane učiteli (2013)

Nevím, jestli jsem měl v ten den špatnou náladu, ale ten děj je prakticky založen na vtipech (stejně jako Evil Bong 420), ale tohle mi nejde do hlavy. Ten film má mega divný konec, a nechápu zdejší hodnocení. Ale názory nekradu, někomu se to určitě líbit bude. Ale mě to jaksi neštimovalo, jelikož ten název je podvod, a od školní komedie bych čekal něco lepšího.

Scanners (1981)

Scanners je ten typický VHS film, u kterého si po zkouknutí řekněte, že to mohlo být horší, ale, že to mohlo být i lepší. Jsou tam i zvraty, i nudné scény, ale ve finále to není ten nejhorší telepatický horor. Na Oscara bych ho asi neocenil, ale za originální film možná. Od Cronenberga jsem toho moc neviděl, ale nevím co si mám o něj myslet. Možná je to druhý Charles Band, ale co já vím. 3*.

Věc: Počátek (2011)

Dějově to byl luxusní film. Napínavý, opravdu propracovaný, ale oproti původní věci (Sequel k téhle věci) jsem nebyl v takové šokovací pozici jako tady. Tamten Sequel byl z roku 82, a v té době to bylo něco neuvěřitelného, a to je slabé slovo. Jak jsem tu věc z roku 1982 viděl, čekal jsem něco málo brutálního, ale šoklo mě to. Ale narozdíl od původní věci má tohle několikrát lepší děj. Jediná věc co se mi na tomto filmu nelíbí je ta scéna, kdy je chlap postřelen, a vystříkne z něho krev, tak je použita stupidní CGI krev.

Věc (1982)

Mám opravdu smíšené pocity po tomhle filmu. Byl jsem hodně překvapen, z efektů, a výkonu herců. Ale dějově jsem byl zklamaný. Ve filmě nebyla ani jedna jediná scéna, u které bych se cítil nějak napínavě, ale místy tu byli scény které mě šokovaly, např scéna s ukousnutýma rukama. ale opravdu jsem u konce čekal něco více. Efekty jsou na tu dobu neuvěřitelné, což jedna velká pochvala. Ale podle mého názoru... John Carpenter umí dělat i lepší filmy než je toto. Slabší 4*. Tento film zachránilo to, že jsem ho jako mladší měl radši. Takže taková menší nostalgie.

Luca (2021)

A já si říkal na začátku: ,, Co to bude za kravina". Mladá ségra mě k tomu přemluvila. Jak já jsem si představoval, jak se budu trápit, ale ono... Beru to zpátky, jelikož pak se to rozjelo, a bylo to hodně o přátelství, a bylo to hodně pěkné. Asi jsem citlivka, ale já jsem si musel ve svém mozku vnutit něco vtipného, aby mi neujela slza na konci. A samozřejmě je fakt, že je tu spousta Easter eggů, jelikož je to že společnosti Disney, jako například Kačer Donald, který byl opřený o postel v pokojíčku, atd. Ve finále nemůžu říci žádný zápor o tomhle animáku. Pokud jste rodič, a chcete ukázat svému dítěti nějáký animák, či máte mladšího sourozence, a chcete mu udělat radost, tak tohle doporučuji. Plných 5*

Štvanec (1993)

Jo jo. Styl Kurta Andersona tu jde poznat. Stejně jako ve filmu Pátrací Eso. Jakým akčním filmem mi uděláte radost? Musí být tady pár podmínek: 1) dobrý herec v hlavní roli. 2) Scény, které se nedají předpovídat. 3) Policie. 4) Bojové umění. Ano. Takovou kombinaci mám rád, a právě tato kombinace je zde v tomto filmu. Štvanec je hodně dobrý akční film, a nechápu, jak někdo může být z tohohle filmu nespokojený. Ok, chápu, že někdo tenhle styl filmu nemusí, ale já byl spokojený. Protože to nenudí, a je ta hodně akční. Začínám milovat filmy od Kurta Andersona. Už se stává mým hodně oblíbeným režisérem.