Na lince je vrah (2006)

Jednorázový obsah opravdu jen na jedno použití. Při prvním zhlédnutí před více jak deseti lety jsem byl alespoň napjatý, podruhé to na mě moc nefungovalo. Ocenit chci ale kameru a scénografii, dobrá práce. Aby to bylo fér, tak při hodnocení přihlédnu spíše ke své premiéře.

Les sebevrahů (2016)

Ambice by byly, ale výsledek je takový nemastný neslaný. Konec není napsaný nejhůře (na béčkový horor), ale sám o sobě je dost slabý na to, aby ve mně vzbudil nějaké emoce. Co je naprosto k pláči, jsou samotné hororové prvky. Za prvé jich tu není moc a když už, tak si jich skoro ani nevšimnete. Pořád je ale jako celek tento film znatelně lepší než jemu předcházející televizní verze.

Les sebevrahů (2013) (TV film) odpad!

Problém 90 % televizních hororů je to, že je na nich hrůzostrašné naprosto všechno, kromě toho, co bylo původně jako hrůzostrašné zamýšleno. Tohle do těch 90 % spadá.

Sebevražedný oddíl (2021)

Vedle "Ligy spravedlnosti Zacka Snydera" je to od teď můj nejoblíbenější superhrdinský filmek. Je tam všechno - násilí, krev, humor, penis, žralok, mimozemšťani - prostě samé supr cool věci. Celé je to pak jedna velká bžunda, a až na jednu scénu plnou keců, jsem se vůbec nenudil. Místy si člověk může myslet, že jednotlivé postavy či jejich osudy začínají pozvolna spadat do zajetých stereotypů, jako někde v Marvelu, ale ani se nenadějete a příběh s sebou škubne a stočí se úplně jiným směrem a to s naprostou lehkostí a dokonce vždy s humorem. Chtěl bych tedy pogratulovat Warner Bros. a DC Comics za skvěle odvedenou práci a myslím, že Jamese Gunna se určitě do budoucna také vyplatí sledovat.

Ptačí úlet (2013)

Docela vtipný animáč, jen s poněkud slabším koncem a obyčejnější animací.

Psí detektiv (2018)

Vizuálně se jedná o velmi líbivý film pro malé děti. Čeho jsem si v tomto kontextu s milým překvapením všiml, a z hlediska rozvoje multikulturní gramotnosti dětí to zde oceňuji nejvíce, je pro takovýto film vhodné ztvárnění transsexuality. Pro příště bych ale volil důstojnější formu. Začal bych hlavně tím, že bych do takové role v rodinném filmu neobsadil tak lidsky odpornou a arogantní bytost, jakou je RuPaul. Hudební podklad pak taky nebyl nejhorší. Nejvíce tu jako obvykle postrádám jakýkoli humor, ačkoli jsem se nenudil, nezasmál jsem se ani jednou.

Pod kůží (2008) odpad!

Páni, tak to je ale opravdová hrůza. Jako myslím si, že věta "Vydrž to, uřízneme ti ruku" pronesená s úsměvem na rtech dotyčnému po oddělení poloviny jeho paže od kosti kobercovým nožem mluví za celkovou kvalitu tohoto snímku. BTW asi nejhorší zvuk, jaký jsem dosud měl tu čest zakusit. Děkuji tvůrcům za tuto zkušenost. Nejsem pak také fanda tohoto stylu střihu. Jsem z něj mírně zmatený a nevím pak, co se to kolem mě děje.

Pád do ticha (2003)

Tak tohle já vám nežeru. Horolezectví samo o sobě je krásný sport, ale horolezci, kteří podnikají takovéto poutě smrti po obrovských horách, nejsou nic víc než psychopati, jež nudí život. Ten nejsilnější faktor, co ty lidi na tom baví, krom erekce na vrcholu hory, je ten adrenalin z toho, že mohou kdykoli špatně šlápnout, utrhnout se a spadnout. Ten strach ze smrti je žene dál a oni ho milují. Budiž, zcela respektovatelná záležitost a nikoho tím rozhodně neurazíte. Ale mě potom opravdu nezajímá, co se takovým lidem honí v hlavě, když se po ledu a šutrech plazí zpátky z pařátů smrti. Je mi úplně jedno, na co při tom myslí, jestli mají žízeň, plyn v láhvi nebo kolikrát se musí pomočit, aby se zahřáli. Co je mi jako po tom. Já tu přeci nebudu sledovat jejich systematickou několikadenní sebevraždu se zájmem. Sami si takovou cestu vybrali. Je to přesně to, proč to dělají, aby tam dostali šanci chcípnout! Logicky tedy, naprosto nezasažen těmito zcela nečekanými životními zvraty obou pánů, mohu hodnotit jen dvě věci. Stránku napětí z jejich nelehké cesty a technickou stránku dokomentu. Za mě tedy celkem 3 hvězdy. Mimochodem, ten vzájemný vztah těch tří pánů na mě působil poněkud toxicky, jakoby se jeden před druhým hájili, zároveň hájili činy těch druhých a soustavně si navzájem přali smrt. Vždyť je to celé úplně absurdní. Hlavně na mě nezkoušejte tasit nějakou morálku nebo poučení.