Vánoční koleda - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Tvůrci s druhou epizodou už zašli příliš daleko. Oceňuji jejich kreativitu, ale tento Glumo-Gandalf již s "Vánoční koledou" nemá nic společného. Nicméně jako u samostatně se odvíjejícího příběhu je na tom stále něco zajímavého.

Vánoční koleda - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Zajímavé. I přes tak rázný zásah do předlohy mi to evidentně nevadí. Tohle je kompletně jiný příběh, ale s absencí jakéhokoli negativního smyslu slova. Není to překopané, nýbrž větší, propracovanější, děj je rozvinutější, logičtější, už to není pohádka. Sahat na Dickense patrně stojí spustu odvahy a je to krok na vratkou lávku, jsem zvědavý, s čím příjdou autoři v dalších dílech...

Vánoční koleda (2009)

Pro mě se ze všech ostatních pokusů zatím jedná o to nejpovedenější převedení tohoto Dickensova příběhu na plátno. Jim Carrey je samozřejmě žijící legenda a jeho obličej snad ještě větší. Jednu hvězdu ze zamýšlených ale musím ubrat za tolik zde vyzdvihovanou animaci. Postavy jsou zpracovány geniálně, ale jako celek to na mě místy působilo zvláštně - strašně uměle - jako kdyby odfláknutě, nevím, takové divné prostě... Například takový "Polární expres" se v této rovině s tímto zpracováním nedá kvalitativně srovnat.

Vánoční koleda (1999) (TV film)

Sir Patrick Stewart jako Ebenezer Scrooge? Vážně? Ale no tak! Patrick Stewart má jeden z nejvlídnějších obličejů ve vesmíru a ačkoli se zodpovědně snaží, nejraději bych ho celý film objal. Asi to bylo tou zimou, ale výrazy ve tvářích u všech ostatních kolem mi bohužel přišly o dost nevrlejší teda.

Duch Vánoc (1984) (TV film)

Dickensova Vánoční koleda bez špetky ducha Vánoc s českým názvem "Duch Vánoc". George C. Scott a David Warner mi ve svých rolích navíc vůbec neseděli. Tu ženskou čerstvě po autonehodě s dopravním kuželem v ruce pak vůbec nekomentuju.

Vánoční koleda (1935)

Snímek je prastarý jako chrám a je k tomu také nutno přihlížet, ovšem to není důvod k tomu, aby byl Dickensův příběh podaný jako laciná hračka ve vánoční slevě. Všechny dějově důležité momenty jsou zde velmi uspěchané a to včetně samotné proměny pana Scrooge, která tak nepůsobí vůbec věrohodně. Tento legendární příběh ale skálopevně stojí pouze a jen na ní. Může se odehrávat v 19. století v zasněženém Londýně, stejně tak jako třeba v zasedačce doktora House, ale vždy divák pozná, že se jedná o Dickensův rukopis. Pokud pak tento skvost osekáte do jiného tvaru, nefunguje to. Navíc ztvárnit většinu duchů Vánoc jako rozmazané stíny na zdi, je poněkud laciné i na 30. léta.

Puls 3: Invaze (2008)

Natáčet film před zeleným plátnem doma v obýváku je cool, ale vyzní to pro diváka poměrně arogantně v momentě, kdy za vámi stojí filmové studio. Film sám o sobě je bezcenný odpad v každém jiném ohledu, ale v rámci série "Pulse" je třetí "Invaze" prostě nejpovedenější (bohužel) - ani jednou jsem neusnul, film má narozdíl od předchozích dílů postřehnutelný a zdá se i jakýmsi způsobem gradující děj, jednou jsem se skoro lekl a pozor spoiler - zásadní roli v něm sehraje pes. Tu jednu hvězdu tomu dám, ale nechci o této sérii už v životě slyšet.

Puls (2006) odpad!

Adept na nejhorší film všech dob. Kdyby to dělalo přihlouplé dětsko v šesté třídě jako školní projekt budiš, ale tohle někdo bere vážně proboha!