Nezvratný osud (2000)

Nápadité, ale mnohdy i přes to nudné. Čím rádoby napínavější scéna, tím větší kravina. Projevy smrti ve fyzickém světě tak jak jsou zobrazeny ve filmu, na mě působily až parodicky a to ani nemluvě o nesympatických postavách a jejich nelogických činech a uvažování.

Zlo nikdy nespí (2016)

Průměrný film, kterému bych ale asi neříkal tak úplně horor. Emocionální reakce hlavní ženské postavy na události ve filmu nejsou zrovna nějak dvakrát uvěřitelné. Hvězdu ale přidávám za docela zajímavý závěr.

Šepot (2007)

Zajímavý náměť, scénář ale doplácí na krátkou stopáž. Tempo filmu je pak moc rychlé, a děj je tak vyprávěn příliš povrchně. Divák je tedy svědkem pouze nudné sekvence rádoby gradujícího děje, ale to naprosto bez zájmu o něj. Na druhou stranu, režie taky není nic moc. Což znamená, že by bez výměny režiséra v tomto případě bylo prodloužení filmu jen prodloužením nudného nic neříkajícího bláta. Toto se prostě moc nepovedlo.

Příšerky útočí (2019) (TV film) odpad!

Kdyby bylo tohle natočeno v 80. letech, byla by to dnešní optikou zřejmě klasika. Je to naprosto bez nápadu, bez emocí, bez humoru, bez soudnosti, bez herectví, bez čehokoli. Jen vata vyplňující jinak prázdný prostor, ale dobře se u toho spí, to se musí "filmu" nechat. V bdělém stavu mě držela jen potřeba být objektivní.

Tereza Mašková ft. Marek Lambora, Natália Germáni & cast: Tam za řekou (2020) (hudební videoklip)

Píseň a klip k ní jsou parádní podklad a trailer na ne už tak parádní film Princezna zakletá v čase. Tohle se opravdu povedlo. Co se výhradně klipu týče, vedle Marka Lambory pozvedá jeho úroveň stěžejní přítomnost pana Vladimíra Poláka, velkého herce Národního divadla (Moravskoslezského). Chudák pan Polák zde ale mohl podle mě dostat více prostoru, aby mohl zcela nechat projevit svůj nesporný pěvecký talent – tohle tvůrci dost podcenili. Ocenil bych také jeho geniální choreografii a práci rukou. Bravo!!! :D

Princezna zakletá v čase (2020)

Film je podle mého názoru jednoznačně nejlepší česká pohádka od Troškovy Princezny ze mlejna. Zejména potom proto, že Princezna zakletá v čase hraje na úplně jinou strunu než všechny naše dosavadní pohádky. To jak a čím už tady ale bylo řečeno stokrát. Na druhou stranu, se mi kvůli radosti z toho nechce film nadhodnocovat. Každou vteřinou jsou z filmu stále cítit ty naše, ač mnohdy ambiciózní, tak stále bídné filmařské poměry. Spousta talentu, dřiny, práce ale pokud prostě nejsou peníze, není chleba. Za mě budiž kůrkou toto fantasy a odvážný směr, kterým se vydalo. Naprosto překrásné jsou potom ty hradní scenérie. Majestátnost našich hradů je tady ale benefit pro film, ne vycházející z filmu. Jednu hvězdu pak přidávám za Marka Lamboru. Ne snad proto, že by tohle byl nějaký jeho herecký koncert, ale baví mě se na něj dívat, baví mě ta jeho dosavadní neokoukanost. Další hvězdu přidávám za titulní píseň. Nejsem si jistý, že jsem někdy z našeho rybníčku slyšel tak parádní filmovou pecku. Slovo komedie v hlavičce profilu jsem poté ochoten bez výčitek sám pro sebe akceptovat jen díky panu Vladimíru Polákovi, velkému herci z Národního divadla (Moravskoslezského). V tom nejlepším slova smyslu je pro mě komediální cokoli, co zde pan Polák dělá. Ačkoli je to ale machr a miluju jeho účes, za něj už hvězdu nepřidám (škoda je, že chudák nedostal víc prostoru k tomu zazářit).

Čaroděj (1978)

Dvě hvězdy dávám jen kvůli Michaelu Jacksonovi a jeho brilantnímu zpěvu a mistrovskému tanečnímu umění. Jinak je to jako celek ve všech ostatních směrech film úplně k ničemu.

Michael Jackson Live (2001) (koncert)

Ačkoli zde Michael vystupoval s velmi silnou bolestí zad a pod vlivem sedativ, zvládl zde i přesto ve svých 43 letech předvést dechberoucí show. Živé vystoupení s Billie Jean pak patří k mým asi nejoblíbenějším předvedením této písně za celou jeho kariéru.

We Are the World 25 for Haiti (2010) (hudební videoklip)

Originální píseň We Are the World složil Michael Jackson společně s Lionelem Richiem v roce 1985, většina textu ovšem pochází z Michaelova pera. Klip k této nové verzi sloužil jako charitativní prostředek řady amerických hvězd pro podporu obětí zemětřesení na Haiti v roce 2010.

USA for Africa: We Are the World (1985) (hudební videoklip)

Píseň We Are the World složil Michael Jackson společně s Lionelem Richiem, většina textu ovšem pochází z Michaelova pera. Klip k této písni sloužil jako charitativní prostředek řady amerických hvězd pro podporu dětí v Africe. Píseň i odkaz jsou krásné a vedle sebe s Do they Know it's Christmas asi největší charitativní song všech dob.