Michael Jackson & Friends - What More Can I Give (2001) (hudební videoklip)

Michael Jackson napsal tuto charitativní píseň a svolal řadu velkých hudebních hvězd do jejího klipu na podporu obětí 11. září 2001. Velký to muž!

Michael Jackson - One More Chance (2010) (hudební videoklip)

Michael videoklip již nestihl natočit celý, protože v době jeho natáčení mu vtrhla do domu policie, hledající důkazy k jeho, jak se později soudně prokázalo, falešnému obvinění ze sexuálního obtěžovaní skupiny dětí. Soudními tahanicemi a mediálním lynčem vyčerpaný Michael se po očištění svého jména stáhl ze showbyznysu a klip tak nikdy nebyl dokončen. Oficiální sestřih z již natočených záběrů poté vyšel jako klip až rok po Michaelově vraždě. Samotný videoklip je opět geniální počin tak, jak je u Krále popu zvykem. Můžeme zde vidět otočení rolí vystupujícího a jeho publika. Michael v něm zpívá a tančí pod pódiem zády ke kamerám a publikum ho při tom sleduje z onoho pódia.

Michael Jackson - Why (1996) (hudební videoklip)

Michael Jackson chtěl pomoci svým synovcům, a tak se ukázal v klipu k jedné z jejich dvou společných písní. Na natáčení tohoto klipu odbíhal z natáčení jeho vlastního videoklipu k písni Stranger in Moscow.

Michael Jackson - Cry (2001) (hudební videoklip)

Poté co Sony Michaela zradila a přestala propagovat jeho nové album Invincible, protože do něj nezařadil skladby, které si chtěla Sony vydupat, se na ně Michael ztěžka vykašlal. Klip tak musel vzniknout bez Michaela a byl oficiálně vydán až po jeho smrti. Je to ale důkaz, jakým byl Michael skvělým umělcem. Ačkoli v klipu sám nevystupuje, celý ho táhne svým zpěvem a odkazem samotné písně, jejíž autorem je R. Kelly. Michaelův umělecký výkon je poté tak silný, že máte pocit, jako by v tom klipu byl úplně všude.

Michael Jackson: You Rock My World (2001) (hudební videoklip)

You Rock My World je poslední autorský a dokončený krátký film Michaela Jacksona. Král popu zde zanechal poslední kapky svého filmařského potu a krve a povedlo se mu to mimořádně skvěle. Ačkoli Marlona Branda bral velkou část svého života dle svých vlastních slov Michael jako svého nevlastního otce. Je otázkou, pro koho z těchto dvou pánů byla větší čest Brandova účast na natáčení videoklipu. Chris Tucker se zase může pochlubit tím, že byl Michaelovi jako jeden z mála opravdovým přítelem, a to v dobrém i ve zlém. Jejich zde viditelná vzájemná chemie a smích tak nejsou ani tak moc herecký výkon, jako spíš klukovské blbnutí. Choreografie včetně tanečního sóla ke konci videoklipu je potom jen třešničkou na dortu.

Ghosts (1996)

Genialita a talent naprosto bezkonkurenčního Michaela Jacksona snad nemají hranic. Speciální efekty tohoto krátkého filmu (jak Michael říkal svým videoklipům) můžou konkurovat těm filmovým dnes, extrémní choreografie tanečního titána, ve studiu Králem skvěle odvedený vokální výkon, brilantně složené taneční pecky, strašidelná atmosféra 90. let, že by se dala krájet, vizuál snad z jiného vesmíru, masky od Stana Winstona, Michael Jackson asi v pěti rolích a geniální podtext války Michaela s bulvárem a ignorantskou veřejností. Tak tohle je dámy a pánové mimořádné skoro třičtvrtěhodinové umělecké dílo a rukopis nesmrtelné vizionářské legendy Michaela Jacksona. Ať navždy žije Král!!!

Michael Jackson - Stranger In Moscow (1996) (hudební videoklip)

Jediná dobrá věc na tom, že když jste v Moskvě a máte na každém kroku v patách agenty KGB, můžete za předpokladu, že jste tak citliví a talentovaní jako Michael Jackson, složit jednu z nejgeniálnějších písní v hudebních dějinách. Před tímhle klipem pak už zbývá jen na ulici v dešti ve slow motion padnout na kolena a vzdát čest Králi.