• Western

Syn jitřní hvězdy (1991) (TV film)

Nejlepší film o G. A. Custerovi, jaký jsem viděl. Sedmá kavalérie a Generál Custer jsou dobré filmy, ale Syn jitřní hvězdy jasně vítězí. Tříhodinová stopáž mi nevadila, od začátku až po závěrečnou bitvu u Little Bighornu, která je výborně natočená, jsem se vůbec nenudil.

Planet of Dinosaurs (1978)

Děj jako z Planety opic, plakát jako z Hvězdných válek (nechápu, proč tam je Millenium Falcon a další vesmírné lodě, které se ve filmu neobjeví), ale dívat se na to dá, takže filmu dávám 2 hvězdy za dinosaury.

Země neznámá (1957)

Povedený dobrodružný film, na kterém mě zaujaly pěkné kulisy a dobře natočený souboj varanů. Film trochu kazí tyrannosaurus (ve skutečnosti člověk v kostýmu) a vodní příšera by taky mohla být lepší, ale i tak se jedná o nadprůměrné sci-fi z padesátých let, které si zaslouží 4 hvězdy.

Bitva o Británii (1969)

Ze všech válečných filmů, které jsem viděl, jsou v tomhle ty nejlepší letecké souboje. Tyhle skvěle natočené akční scény spolu s výbornými herci dělají z Bitvy o Británii jeden z nejlepších válečných filmů.

Zlato Apačů (1954)

Je to průměrný western s jednoduchým příběhem, ve kterém jede parta kovbojů s ženskou zachránit chlápka zavaleného ve zlatém dole. Ten tam leží docela dlouho, ale podaří se jim ho zachránit. Potom na ně začnou útočit indiáni. Škoda, že tu není víc akce, přestřelka je ve filmu jenom jedna, ale na druhou stranu se děj odehrává v krásné mexické krajině.

King Kong (1976)

Původní černobílá verze je samozřejmě mnohem lepší, ale tahle není špatná. Bohužel tady nejsou dinosauři, takže King Kong nebojuje s tyrannosaurem, ale s obřím hadem, děj není tak svižný, jako v původní verzi, závěrečný útok helikoptér nevypadá tak dobře, jako nálet dvouplošníků, ale i tak jsem se bavil.

Poklad Inků (1966)

V téhle mayovce nehraje ani Pierre Brice, ani Lex Barker, ale i přes to je podle mě lepší, než některé vinnetouovky a mayovky z Mexika a z Orientu. Film se odehrává v Jižní Americe, kde se také natáčel, hraje tu příjemná hudba, Rik Battaglia opět v roli záporáka, hledači pravěkých zvířat a předrevoluční dabing, to jsou důvody, proč Poklad Inků řadím mezi ty lepší mayovky.

Přejezd Cassandra (1976)

Přejezd Kassandra je opravdu napínavý thriller s naprosto skvělým začátkem, po kterém následuje jízda vlakem se šířící se smrtelnou nemocí, která vyvrcholí během akčního finále, na kterém se sice podepsal zub času, ale i tak na mě hodně zapůsobilo. Lepší 4*.

Masakr v Černém lese (1967)

Válečný film o bojovníkovi Arminiovi, který sjednotil germánské kmeny v boji proti Římanům. Bitva v Teutoburském lese byla ve skutečnosti mnohem větší a krvavější, než jak je zobrazeno ve filmu. Naštěstí to zachraňuje závěrečná bitva, ve které Germáni dobývají římskou pevnost. Kdyby si tvůrci dali víc práce s tou první bitvou, určitě by to dopadlo líp.

Válečníci z Atlantidy (1978)

Tohle je první film s VHSkovým rychlodabingem, který jsem viděl. Je to škoda, že k němu neudělali poctivý dabing, protože i když je to béčko, jsou tu zajímavé příšery (nejlepší je obří chobotnice), pěkné prostředí Atlantidy a akční závěr. Efekty většinou nejsou moc dobré, děj je jednoduchý, ale to už k béčkovým filmům patří. Lepší 3*.