Matrix Reloaded (2003)

Když jsem byl v kině ma Matrix Reloaded, byl jsem dost uchvácen a říkal jsem si, že sága je před třetím dílem rozběhnutá slibně. Chybí tomu ono specifické kouzlo jedničky, ale je to neskutečně nabité akcí, ještě nepřehnanou a nepřepatetizovanou jako v Revolutions. I když díky trojce vzpomínám na pokračování Matrixu spíše s hořkostí, dvojka pro mne zůstává výborným filmem.

Nebezpečná rychlost (1994)

Špičkový thriller z dob, kdy ještě Sandra Bullock byla k nakousnutí a Keanu Reeves byl nadějným hercem. Nabitý od začátku až do konce akcí, která se mi neomrzí ani po deseti shlédnutích. Jo a Keanu má tady stejný hodinky jako já, takže je to jasný:-))) Nakonec ještě technická a SPOILERová - je mi jasný, že ztracení hlavy vypadá efektně, ale logicky je jasný, že to světlo nemohlo Paynemu tu hlavu urazit, to by musel bejt k tý střeše vlaku připoutanej....v reálu by ho to jen smetlo....každopádně nebudu rýpat, aspoň takhle mohla vzniknout slavná hláška:-)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

No s zařazením na pozici číslo jedna tak úplně nesouhlasím, přeci jen je ještě pár filmů, po kterch jsem nedýchal, což se u Shawshanku tak úplně nedostavilo....ale přesto je to genialita světové kinematografie, krásný příběh a pro mě překvapivý happyend.

Hráči se smrtí (1990)

První co mě zaujalo, bylo herecké obsazení - od provařené Julie Roberts až k nenápadnému a mému oblíbenému Oliveru Plattovi. Když jsem si přečetl děj filmu, začal jsem tušil, že se z toho vyklube super film a taky že jo. Poprvý jsem na to koukal přes spaním a musím říct, že mě to pak docela strašil. Jestli má nějak vypadat mysteriozní thriller, tak právě takhle.

24 hodin (2001) (seriál)

Viděl jsem tedy jen první dvě série, pak mě už ani nějak nenapadlo se koukat dál, tak nějak mi to stačilo. Každopádně u těch sérií jsem se bavil a vždy napjatě těch 50 (kdepak hodinu) minut sledoval. Možná že až to budou někdy všechno reprízovat, budu koukat zas.

Telefonní budka (2002)

Další z mých oblíbených thrillerů s těžce originální zápletkou. Jsem rád, že jsem to mohl vidět v kině s titulky a vychutnat si tak krásně slizký hlas Kiefera Sutherlanda, který nemá chybu. Ač Farrella zrovna nemusím, do role frajírka, který je postaven do takovéto situace se hodil. Kdo by snad neviděl, nelze než doporučit. Špičková práce.

Magnum (1980) (seriál)

Mlůj nejoblíbenější seriál vůbec a docela se divím poměrně nízkému hodnocení a hození do škatule mezi klasické detektivní seriály. Přšlo mi, že o ty detektivní příhody tady šlo celkem málo. Hlavní byla nádherná atmosféra Havaje a taky dokonalé vykreslení vztahu Magnum-Higgins (Jonathan Higgins je jednou z mých milovaných postav, geniálně napsaná, zahraná a Janem Přeučilem i nadabovaná role). Pár dílů (především v poslední čtvrtině) je slabších, ale drtivá většina jsou klasiky

Manželské etudy po dvaceti letech (2006) (seriál)

Dokument, co místy pobaví, místy nutí člověka se zamyslet nad vlastním životem a místy bere dech. Neuvěřitelně citlivě natočené a vypichující důležité momenty. Asi je zbytečné dodávat, že nejvíc mě vzal příběh paní Marcely, to jsem pak nemohl z hlavy vytlačit hodně dlouho...Ty nejpozoruhodnější momenty píše život sám a paní Třeštíková to v etudách dokázala vystihnout geniálně. *****

Chalupáři (1975) (seriál)

Zajímalo by mě, jak by to vypadalo s panem Marvanem, věřím, že by toho protivnýho dědka taky dokázal zahrát precizně, ale pan Sovák tady exceloval. Možná nejlepší seriál z komunistické éry. "Na hrob mi dejte prostý kámen. Zde puklo mé srdce, ámen."

Arabela (1980) (seriál)

Srdcová záležitost, pohádková série, která formovala moje dětství a mám za to, že za svojí fantazii vděčím hodně právě tomuhle seriálu. Prostě nesmrtelná klasika s plejádou těch našich nejlepších herců. Když to dávají v televizi a já se zrovna okolo ní ochomýtám, rád se vždycky podívám