Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nevím moc co dodávat. Trpaslík je víc než jen seriál (nebo sitcom, chcete-li).....

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Na tohle jsem koukal jako maličký a díky tomu vznikla představa jak bacily bojují s vitamíny, což si pomalu někdy představuji dodnes:-)) Když jsme na to před pár lety koukali na gymplu během bilogie, bralo nás to stejně jako malý....moc hezky udělaná věc a troufám si říct povinnost.

Tak jde čas (1965) (seriál)

Je mi jasný, že moje hodnocení je maximálně nadsazený, ale nějak se musí kompenzovat ty odpady co většina lidí hází jen z podstaty kvůli tomu, co o tomhle seriálu panuje za obecný podvědomí. Pro mě je to však silná vzpomínka na dětství, kdy jsem to hltal po každým příchodu ze školy...Tak jde čas má jednu zásadní věc, kterou leckdo považuje za tu největší trapnost, já však takřka až za genialitu - u žádného jiného seriálu se mi nestalo, abych se začal koukat po několika stech dílech a krásně během pár dalších dílů vpadl do děje, to se vám u jiného seriálu nestane. Tak jde čas přestala televize u nás dávat v červenci 2003 a já přiznávám, že takřka pět let čekám, kdy se zas vrátí, abych si mohl odpoledne vychutnat tu třičtvrtěhodinku:-)) Nemusíte mi psát, že jsem magor, vím to i tak:-)

Kameňák (2003) odpad!

Viděl jsem jen první díl a už to byl totální odpad....ani si nechci představovat ty další, ještě by mohly v mém antižebříčku ohrozit zatím neotřesitelné postavení Klubu sráčů.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Jaroslav Soukup je opravdu umělec....modlím se, aby se už aspoň nikdy nepustil do dalšího pokračování Poldy....obávám se totiž, že by mohl být překonán jak třetí dál tak i tento snímek a to už by vážně bylo na Guinnesovku

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Není lehké se dívat na Epizodu III. Každý totiž ví, že dobrou náladu si z ní sotva odnese, zvlášť když se světem Star Wars vyrůstal. Přesto anebo právě proto je to jednoduše film naprosto skvostný a až nevídaně nabitý emocemi. Přestože hlavním bodem měl být samotný akt přeměny Anakina na Vadera, není to to, na co z filmu vzpomínám nejvíc. Nejvíc vzpomínám na ty jednotlivé malé příběhy, které to s sebou neslo. Možná nejtížívější je ten moment, že o osudu celé galaxie (není to krásný, jak se člověk díky filmu dovede totálně přenést do jiného světa?) se rozhodlo v jediné sekundě. Tehdy, kdy Mace Windu napřahoval meč a....... No, nějaký smysluplný komentář tady nemá moc smysl. Epizoda III sice stále nemá ono mystické kouzlo původní trilogie, ale co se týče dějové náplně, filmařiny a hereckých výkonů (včetně Haydena Christensena!) je to jednoznačně nejlepší díl celé série a zároveň jeden z nej scifi filmů všech dob.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Přemýšlím, jesti za Evoky tu hvězdu strhnout, ale nakonec asi ne, je to jen malý šrám. Šestka sice neodsýpá tak jako Impérium, ale řekl bych, že na něj navazuje dobře a zachovává si občas i jeho potěmnělou atmosféru, hlavně závěrečný souboj s Vaderem a Imperátorem.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Jo, jsem Star Wars fanatik (i když v některách chvílch kritický:-)), a tak o hodnocení pro Impérium nemůže být pochyb. Proti Nové naději se potěmnělo a jedna z mých nejloblíbenějších filmových postav Lord Vader dostala víc prostoru nejlepší scifi pohádka byla na světě. Na tohle můžu koukat pořád a neomrzí to.

Terminál (2004)

Terminál je jednoduše půvabný a příjemný filmeček. Ač samotné téma je víceméně varující a konečně inspirováno i skutečným příběhem a najdeme zde mnoho ukázek absurdity systému, Spielbergova naprosto charakteristická milá režie stejně jako výkon Toma Hankse navozují jednoznačně milou atmosféru. Lehká škoda závěrečné třetiny, kdy je občas oné sladkosti a lehkého kýče (oslava návratu, Gubta před aeroplánem) už trochu moc. Nicméně to nejsou nikterak podstatné vady, svůj primární účel plní Terminál výborně.