Volný pád (1993)

Stotoznujem sa s Michaelom a chapem jeho konanie a cakam kedy aj mne tak prepne.

Páni mají radši blondýnky (1953)

Zlatokopka Marilyn, pragmaticka Jane a par tanecnych cisel. A monolog Marilyn preco je lepsie sa vydat za milionara nezostarol a je pravdivy aj dnes.

Mustangové (1961)

Pacilo sa mi filozofovanie o slobode a odmietanie prace za mzdu. Scena s mustangmi mi lamala srdce. Celkovo smutny film.

Božské děti (1997)

Zivot v chudobe nie je sranda. Pacilo sa mi ako sa deti vynasli. Dufala som ze Ali skonci treti, ale nakoniec to zachranil tata.

Z for Zachariah (2015)

V postapo svete sa Margotka snazi prezit a po tom ako k jej domu prichometaju dvaja cudzinci vznikne medzi nimi nepresvedcivy romanticky trojuholnik. A velmi lahko mu odpustila ze zabil jej brata.

Smrt jí sluší (1992)

Strelená komédia o večnej kráse a nesmrtelnosti. Hlavným hrdinkám by som odporučila sa zamysleť nad duchovnými hodnotami.

Kontakt (1997)

Veda ci nabozenstvo, mimozemstania ci boh. Podla mna oboje, tak ako boh mohol stvorit nas, mohol stvorit aj mimozemstanov. Jodie hrala silnu zensku hrdinku este pred tym ako bol feminizmus v mode. Krasna scena cestovania cervou dierou na mimozemsku planetu.

Interstellar (2014)

Tento film je sci fi len napoly. Druha polka je uplakana rodinna drama, ta ma nebavi. A preco riesia planety obiehajuce okolo ciernej diery? Nemali by si hladat planety obiehajuce hviezdu ako slnko? Par sci fi scen je uzasnych. Ducha v kniznici som odhadla uz na zaciatku, ze kto bude. Najviac ma potesili roboti so zmyslom pre humor.

Bahno z Mississippi (2012)

Velke dobrodruzstvo malych chlapcov, na ktore budu spominat cely zivot. Matthew spravne vetrom oslahany, Tye herecky talent. Prestrelka na konci ako ceresnicka na torte.

Na nože (2019)

Cely dej filmu je zalozeny na tom ze ked klame tak sa povracia. Ana de Armas je pekna tvaricka, Daniel Craig v inej roli ako James Bond ma velmi tesi, je totiz skvely a zvysok skveleho kastingu ma vo filme len dve minuty. Bavilo ma to a odporucam.