Rain Man (1988)

K tomuhle skutečně nelze co dodat. Opět výjimečný Hoffman a nadprůměrně hrající Cruise jako bratři Babbittové, z nichž ten první je autista, který zdědil po otci peníze, zatímco ten druhý chce svoji polovinu. Jejich vztah se ale začně postupně měnit...

Návrat do budoucnosti II (1989)

Druhé pokračování trilogie o cestování s časem. I tento díl je parádní...

Návrat do budoucnosti (1985)

Nejvtipnější komedie na téma cestování časem, kterou jsem viděl. Na tenhle film se podívám s chutí klidně i posté:)

Rambo: První krev (1982)

Tohle dílko spolu s Komandem tvoří dva pilíře akčního filmu mého dětství a puberty. A ačkoliv jsem tehdy nechápal všechny okolnosti, už tehdy mě to maximálně bavilo. Kromě toho tento první díl je s přehledem nejvydařenější.

Střihoruký Edward (1990)

S tímto filmem jsem se setkal uz coby dítě, a to ve mně asi zanechalo následky. Protože tenhle film žeru, i když scénař by mohl být lepší. Jinak není co vytknout: klasická Burtonova poetičnost, výpravnost, krásná hudba a tajemnost dělají z tohoto snímku mrazivou pohádku.

Blade Runner (1982)

Skvělé zpracování neméně skvělé knížky Sní androidi o elektrických ovečkách? od Phillipa K. Dicka.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Myslím že nejslavnější hra. A pro mě nejlepší Svěrák coby Vavroch. Sakra, proč nejde v psaném projevu ráčkovat=)

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Další z nezapomenutelných her tohoto geniálního divadelního seskupení.

Sedm (1995)

Naprosto geniální směs detektivky, říznuté náboženským tématem odplaty. Můj oblíbený herec Freeman a tehdejší vycházející hvězda Brad Pitt tvoří nesourodé, ale o to zajímavější duo. Venku pořád prší, a vražd přibývá... Kolik jich celkem bude? A kdo bude poslední oběť?