Mrtvý muž (1995)

Opět skvělý Depp, Jarmuschova parádní režie, precizní kamera a hlavně dechberoucí hudba. Taky epizodní rolička Iggyho Popa zahřála. Na tenhle film se rád podívám někdy znova.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Burtonovské. Skvěle zpracované. Výborně hudebně doprovozené. Pohádkoidní. Temné. Vtipné. Smutné. Koupit lístek. Jít do kina. Užít si film!

Výtah do pekla (2004)

Velmi podařený sci-fi/psycho/thriller o problémové dívce, dvou parádně pomatených vězňů, profesorovi s kufříkem plným peněz a dalších postavách, které se setkají v jednom takovém výtahu:) Herci předvádějí skvělý výkon a i přes malý rozpočet je to skvostná podívaná...ovšem jen pro silnější povahy.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knihu jsem četl. Líbila se mi. Film jsem viděl a také se mi líbil. I když jsou zde místy velké rozdíly oproti knize (Magrathea nebyla myslím zasněžená, Zafod měl jinak hlavu atd.), tak jsou některé změny poměrně vtipné a dobře včleněné do příběhu (asi to bude tím, že autorem scénáře je sám Douglas Adams). Někteří filmu vytýkají klipový styl, ale podle mě je to podívaná vizuálně zpracovaná na jedničku. Malinko mě zklamalo, že Jennigs nenechal více "hlásit" palubní počítač Eddieho, protože některé jeho vtípky (Zafod: "Eddie, otevři dveře!" Eddie: "Venku je to nebezpečné." Zafod: "Sakra otevři ty dveře! To by fakt bylo lepší logaritmické pravítko!" Eddie: "Kdo to řekl? Kdo to byl?" Zafod, značně naštvaně: "Otevři ty dveře teď!" Eddie: Já ČEKÁM!") jsou pro mě nezapomenutelné. Taky jsem byl zvědavý, jak pan režisér zvládne natočit vorvaní vnitřnosti a kůži, rozlezlé po planetě, avšak to úplně chybělo. Co se týče ztvárnění postav, tak jsem byl celkem spokojený, nejvíc mi sedl Ford:) Myslím, že i pro diváka neznalého knihy je to zajímavá podívaná. Jen doufám, že další díl(y), bude-li vůbec, bude alespoň na stejné úrovni, vzhledem k tomu, že Adams se na scénáři podílet již nemůže. R.I.P.

Test (2003)

Celkem povedený film o CIA a jejím "zákulisí". Božský Al jakožto náborář a Farrell - jak už název filmu napovídá - jako rekrut si během filmu mají hodně co říct, a když se do toho zamotá ještě ženská, tak tu máme thriller jak bič=) A teď jen stačí rozpoznat, co je pravda a co je jen výmysl...

Total Recall (1990)

Na svou dobu vynikajicí film, který má dokonce i hlavu a patu. Asi to bude tím, že je podle knižní předlohy:) Schwarzenegger předvádí na jeho poměry nadstandartní výkon, hudba podle mě sice trochu pokulhává, ale dá se to přežít. Pěkné krvavé záběry utržených končetin či jejich bývalých majitelů také nechybí, a proto - co víc si přát od Arnieho a spol.?:)

Kousek nebe (2005)

Přistupoval jsem k tomuto filmu poněkud skepticky, už jen proto, že jsem kombinaci Landovský + komunistický režim již někde viděl:) Nicméně Forman i Doubrava odvádějí dobré výkony, a nejen oni. I Vetchý v roli tolerantního doktora či Zedníčka, který se mi mimořádně líbil. Stojí za vidění, i když chvílemi je to trošku naivní... A jen tak mimochodem - občas tam jsou pěkné záběry nebe;)

Post Coitum (2004)

Nudáááááááááááááááááááááá! Jedna hvězdička pro Langmajera, a druhá velkou koncentraci vulgárních výrazů:)) Jinak crap - Nero ani Jakubisko nepomohli.

Dogville (2003)

Von Trier se stává jedním z mých nejoblíbenějších režisérů. Po excelentním Prolomit vlny jsem shlédl tento snímek, a musím říci, že se mi možná líbil ještě víc. Excelentní herecké výkony (především Kidmanová a Bettany), pěkný komentář Johna Hurta a podmanivá třesoucí se kamera dávají tomuto filmu obrovskou atmosféru, která je jistě podtržena i "kulisami" města Dogville. Vřele doporučuji...

Constantine (2005)

Opět jsem si raději nic z obsahu nepřečetl, a tentokrát nevím, zda-li jsem udělal dobře. Nicméně byl jsem opět příjemně překvapen. Ti, kdo chtějí najít Nea, tak budou asi zklamaní, ale ti, kdo chtějí najít jeho temnějšího bráchu, co hulí poněkud více a má rád "temně křesťanskou tématiku", neprohloupí a přijde si na své. Komix neznám a zřejmě ani nepoznám, ale film jako takový se mi vskutku líbil. První polovina byla podle mého názoru přeci jen trochu slabší, ale to bohatě vynahradí ta druhá. A Lucifer je fakt košer:)