• Pohádka

Poslední panic (2010) odpad!

Tak jo, co, to, sakra mělo být, podle popisu to zní jako fajn komedie, ale ve skutečnosti je to jen found footage břečka, on nebyl špatný nápad, to že skupinka kámošů natočí dlouhou složitou cestu jednoho z nich za ztrátou panictví, ale i tak teda se to silně nepovedlo, dit to ani není komedie, smát se tu ničemu nedá, skoro žádný vtip, jen sledujeme amáterskou kameru, jak točí nějaké postavy, a mnohdy se ani nevyznáváte co se děje ve skutečnosti na kameře, skutečně lyrický nudný tupý děj, který snad ani u tohoto filmu pomalu neexistuje, parta opravdu silně nepříjemných a otravných nesimpatických blbů, skutečně zdlouhavá táhnoucí se nuda, nechápu jak si reálně mohl někdo myslet že to bude dobrý film, jak to mohli vůbec natočit, a co už vůbec nechápu, je proč z toho vzniklo tohle když na tom dělalo podle titulek tři prdele lidí

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Ačkoliv je pravda že na minulý díly to trochu nemá, ta akce je trochu nepřehledná někdy, mrzí mě že se původní znělka tu tak často nezní, nebyla do tohoto filmu tak využita což je škoda, a je pravda že cestování v čase mi na film indiana Jones moc nesedí, ale vyloženě mě to zase nenasralo a nakonec mi to tak nevadilo, tak i tak s radostí dávám 4 hvězdičky, a indiana Jones a nástroj osudu si s radostí rád zase někdy pustím, přes všechny ty mouchy se to na druhou stranu fakt povedlo, a to i přes všechny ty nepříjemnosti a komplikace, výběr vhodného scénáře, změna režisérů, pandemie covidu, a následně stáří Harrisna Forda, musím uznat že skutečně se snažily a nevzdali to natočit, a to i přes to že v plánu to bylo od roku 2015, a plno lidí v 5 díl už ani nedoufalo, sem opravdu nadšený, protože sem se obával že to bude nepovedené, ale nakonec za mě skutečně skvělé, Harrisonovi Fordovi, fakt obdiv ve svém věku si eště jednou střihnout tuto roli, i přes CGI omlazení a na akční scény kaskadéra musel mít, i tak fakt obdiv, je neuvěřitelné že to dokázali natočit po 42 letech od prvního dílu je páté pokračování, a po 15 letech od čtvrtého pokračování, to je neuvěřitelné, koho by napadlo že mladí fanoušci tohoto filmu, eště půjdou jako mladí do kina na nové 5 pokračování, tomu ani já sám nemohl uvěřit, skvělý příběh, akce byla dobrá i když někdy trochu nepřehledná, lokace zajímavé, i když mě upřímně chyběla trochu vyloženě nějaká ta divočina, či příroda, jako byla v minulých dílech, nějaký humor tu je,  atmosféra hezká,  a bylo i docela napínavé jak to dopadne,    upřímně zápletka s mimozemšťanem ufem a portálem v minulým díle, mi sedí a vyhovuje více na film indiana Jones než cestování v čase jako v tomto díle, i když plno lidí to má naopak, spíše většina, že to cestování v čase jim sedí víc, než často kritizovaná zápletka s mimozemšťany ufem a portálem jako v minulém díle,   příběh se mi velmi líbí, a líbilo se mi jak tam byly odkazy na minulé díly, takže mě těší i že se snaží aby to prostě stále navazovalo na minulé díly, i to že syn Indiana Jonese kterého hrál Shia Labeouf, dali v tomto díle vysvětlení co se s ním stalo, a prostě tu postavu jen tak nezatratily když Shia Labeouf už nechtěl v dalším pokračování hrát,  nevím proč někdy lidi na filmu indiana Jones, kritizují prvky nadpřirozena, když je tento film v podstatě fantasy částečně, artefakty s jejich nadpřirozenými silami, byly inspirovány historickými legendami,  strašně se mi líbilo zakončení závěrečnou scénu,

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Skutečně těžké ohodnotit, co je lepší, jestli toto nebo spolek beta, je pravda že spolek beta měl trochu lepší scénář a efekty,  ale toto mělo zase takový svižnější děj a šmrnc, a víckrát sem se zasmál, a více ztřeštěných příhod a trampot, postavy byly snesitelnější a lepší než ve filmu prci prci prcičky spolek beta, skutečně přehnané vyjadřované věci a vtipy, o sexu a erotice, opět nějaké ty nechutnosti,  opět je to rozhodně lepší než 3 díl svatba, a 4 díl školní sraz,  ale na první díl a nahou míli to tedy nemá, ani nechápu proč je nahá míle tak strašně kritizovaná

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Tady bylo vidět že už tomu prostě došel dech, první půl hodina je úplně o ničem, vůbec nic se tam neděje, skutečně sem si myslel že to bude odpad jak vyšitej, a že takto nudný bude celý film, opravdu jim už tak strašně dochází nápady, co oni prostě eště nevymyslí, a je vidět že prostě se snaží natočit teen komedii o sexu ale už se to tak nedaří, každopádně že bych litoval toho že ten film vznikl, tak to úplně ne, skutečně dost erotický snímek, hraničící s pornem, scénáristi i ten štáb se skutečně ničeho nebáli, a skutečně tomu dodali i efekty, musím uznat že posledních cca 45-60 minut bylo docela dobrých, ale i tak víc jak 2 hvězdy už si to tedy fakt nezaslouží, humor není skutečně k výbuchum smíchu, jako zatlemíte se, pobavíte v duchu, nebo možná ve skupince lidí budete  mít hlasitý smích, jinak ne, postavy nic moc, ta hudba taky nic moc, ten scénář skutečně omletej, a patrně tupej, bylo vidět že už nebylo co vymýšlet,  musím uznat že tato komedie má některé dost nechutné scény, že někomu by bylo i nevolno, tudíž se skutečně připravte a počítejte s úplně čímkoliv, na jedno kouknutí eště OK, několik střeleností, šílený nápady na scénář které by mě ani ve snu nenapadli, a pokud přežijete první půl hodinu, tak pak je to už docela dobrý,  ale jinak je to tedy rozhodně lepší než 3 díl svatba, a 4 díl školní sraz,  ale na první díl a naprosto zbytečně přehnaně kritizovánou nahou mílí (která nechápu proč je tak kritizovaná) to tedy rozhodně zdaleka nemá

All Hallows' Eve (2013)

Sem překvapen, ačkoliv Damien Leone sere na nějakou logiku, a v jiných jeho samostatných filmech či v jeho kraťasu terrifier 2011 na logické chování postav, musím uznat že v tom člověkovi něco je, nějaký talent na režii, skutečně se mu daří, krom brutalit a napětí, dělat film také dost pochmurný a atmosférický,  je sice pravda že se nejspíš u tohoto filmu inspiroval filmem kruh, ale zpracoval to dobře vše ten děj a scénář pro tento film, nebudu spoilerovat, ale přes čáru je tu teda jedna věc, na konci filmu, ve filmu sou tři krátkometrážní filmy, a ten druhý který není natočen samostatně, je fakt hustý a dobře udělaný,  Damienu Leonovi se filmy s artem opravdu daří, a druhý kraťas z toho filmu je důkaz toho že ne jen filmy s artem, sem překvapen jak si zdařilo udělat i dobrý děj, okolo těch třech krátkometážních filmů, samotný kraťas the 9 circle je k hovnu ale tady to bylo lepší, když to bylo i v lepší kvalitě, ty masky sou fakt perfektně cool na konci kraťasu the 9 circle, říkám si jestli má tento film a ty kraťasi s artem souvislost s terrifier 2017 a 2022, pokud ano je art nadpřirozená bytost, a to mě napadá k filmu terrifier i k artovi tolik teorií, třeba ten ďábel na konci kraťasu the 9 circles byl sám art ve skutečné podobě

Prokletý klaun (2014)

No kdo tohleto mohl vymyslet, opravdu šílený nápad s tím kostýmem toho klauna, to by mě ani ve snu nenapadlo, skutečně dobrý svižný děj, postavy docela dobrý, napětí i pár lekaček,  příběh dobrej, konec opět patrně otevřen,

Grizzly zabiják (2015)

Ten film je jako dobrý a klidně bych mu dal i 5 hvězd, ale dávám 4, jelikož je to brané jako horor, a jako horor to moc není, je to spíše takový krimithriller, film se odehrává v hustých zajímavých lesích v Americe, kde to bylo skutečně zajímavé, postavy sou dobré, kamera je dobrá, medvěd tu nebyl vidět tak často, ale musím uznat že to točily s opravdovým cvičeným medvědem, a muselo to být opravdu velmi náročné, i přesto že z filmu dýchá nizkorozpočetnost, je to vidět na kaskaderských scénách nebo akčních scénách, které byly ale jako docela dobré, i když tu ty akční scény byly řídčeji, pár lekaček,   ovšem nějaké to solidní napětí, nebo pocit úzkosti a strachu, to tu moc k pocítění ve filmu není,  mrzí mě akorát trochu že to ztrácelo trochu pocit survivalu, když tu toho medvěda vyšetřovali, a hledali ho a lovili ho v lese, a to poměrně s dost chladnými hlavami,  ale i tak musím uznat že mě film bavil a rychle mi utekl,děj i příběh filmu je dobrý, a to i přesto že sem nikdy, ani teď moc nemusel a neměl rád horory se zvířaty, kde je hlavní nepřítel nějaké to zvíře

Jedna rodina (2022) (seriál)

Co se týče tohoto seriálu, sem byl překvapen, sice má podprůměrné hodnocení, ale je podhodnocený zaslouží si víc, původní komedie o jedné rodině se změnila v komedy drama,  původně sem si myslel že seriál už slábne, ale teď posledních deset epizod to zase rozjelo, a je to opravdu zajímavé, je to takový rodinný seriál o vztazích a životě, původně měl seriál mít jen 8 epizod, ale nakonec to nepřestali natáčet a scénař psali dál, a to nejspíš kvůli sledovanosti, tak jen změnili trochu úvodní znělku intra, z představení rodiny na píseň, samotné epizody už ani nehodnotím, a hodnotím to jako celek, protože seriál šel dál, tak bylo docela těžké a nebyla nálada každou epizodu zvlášť hodnotit, každá epizoda jinak zatím byla od 3 do 5 hvězd,   v každé epizodě je i něco pro zasmátí, příběh je dobrý, postavy sou docela simpatické, hudba je docela dobrá, u posledního dílu byly upoutávky na další epizodu, ale tady o další epizodě není zmínka, tak nevím, možná že jen pauza

Terrifier (2017)

Když sem ten film viděl prvně, tak to působilo jako perfektní slasher, s výbornou hudbou, výborným psychopatem, velkým napětím, s obrovskou brutalitou a vraždami, když sem tento film viděl po druhé, tak musím uznat že bych klidně jednu hvězdu ubral, musím uznat že je tam plno nespočet nelogických věcí, a postavy se chovají opravdu velmi nelogicky někdy, když ty dvě slečny vyšly ven z té pizzerie, a ta jedna šla na záchod, a druhá měla sluchátka, tak art mezitím zavraždil zaměstnance pizzerie, v první řadě kde se tam mohl schovávat art, když ho vyhodily, a ty dvě ženy poté šli do auta, dit tam nebylo se kam schovat, přece by si ho ty ženy všimly myslím, kdyby tam někde byl schován venku a poté se vrátil do té pizzerie,  poté jak to že když hlásily v rádiu o dvojité vraždě v pizzerii, kdo by to tam tak rychle našel,  a jak to že si nikdo nevšiml arta, nebo art jeho, aby art zabil svědka, jestli někdo ty dvě mrtvoly v pizzerii našel,  poté taky jak art dokázal v tom domě všechny dveře co tam byly tak rychle najít a uzamknout je řetězama a zámky, kde vzal tolik zámku a řetězu na zamknutí těch dveří, když v pytli měl asi jeden, a hlavně jak mohl stihnout najít tam všechny dveře ven a všechny je zamknout,jak k tomu eště, když jedna z žen byla na záchodě, jak art mohl stihnout druhou ženu, kterou uspal, dostat do toho domu a někam jí tam dát do sklepení, a poté eště jít zpět před vchodové dveře kde tu ženu překvapí a pohybem na ni bafne, to je nesmyslné a nereálné aby art vše stihl,  proč ta žena když hledala pomoc v tom domě, a volala na toho týpka který jí neslyšel kvůli sluchátkum, proč nešla k němu blíž a nedotkla se třeba aby dala o sobě vědět že potřebuje pomoc, proč jen z dálky tam stojí a volá na něj když vidí, že má sluchátka a neslyší, jak art se tam za tu ženu dokázal teleportovat, že tak rychle se za ní najednou objevil,  když art vraždí a střílí někde dole, to to ten týpek fakt vůbec neslyšel tam ten křik a vystřeli, proč ta poslední přeživší neutíkala někam úplně pryč pro pomoc, když se dostala ven z toho domu, proč šla ta blbka do té garáže, a hlavně proč na začátku onny dvě ženy, rychle neujely i když byly pod vlivem alkoholu, když viděli divného podezřelého týpka s černým pytlem a pak si eště jedna v průběhu toho co tam je nějaký takový týpek odskočí, většina lidí by logicky ujela nebo utekla,    no ale já tomu těch 5 hvězd nechám, je to rozhodně jeden z povedenějších slasheru poslední doby, a takové nelogické věci bývají i v jiných slasherech, i když třeba o něco méně, nechávám tomu i 5 hvězd, protože je to něco jiného než ostatní klasický slashery, tady s nějakou moralitou vůbec nešetřily, tady je ta brutality opravdu vůbec neomezená, a musím uznat že při jedné scénce, sem se uškliboval i já, a to i po druhém zhlédnutí ta vražda působila dost znepokojivě, a vraždy sou udělané fakt výborně, bez pomocí digitalizace, ale nejvíc můžu chválit, ovšem snad nejpovedenějšího hororovýho zabijáka 21 století, no snad kam se na něj hrabou i nejznámější, jako Jason, Mychael atd, ti co řeknou že art je nic moc, tak normálně, ať se jde zahrabat a na rovinu říkám že už je žádný hororový zabiják nepřekvapí, protože art je opravdu velice povedený, sem rád že se povedlo udělat v poslední době nějakou opět povedenou hororovou postavu,  děsivý, šílený, mimický, velice sadistycký ale i docela někdy srandovní psychopat,   je to napínavé jak struna, hudba je fakt super

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Musím uznat na rovinu, že tohleto už je opravdu slabé, a musím uznat že jako saw už je to docela špatný film, do poloviny filmu mě to strašně nudilo a chtěl sem tomu vrazit odpad, sice to druhá polovina trochu vytáhla na chabé dvě hvězdičky, ale i tak doufám že po saw 10 která má letos vyjít doufám že saw konečně už nechají spát, protože saw je už vyždímaný skrz na skrz, a vážně nechápu na co to eště vůbec točí, a co z toho eště chtějí udělat eště,  dit to už nemá moc společného s původním saw, dit o Johnovi Kramerovi se tu skoro ani nezmíní, tudíž saw úplně bez Johna Kramera už prostě nemůže být ono, dit je to vlastně už jen kriminálka, kam se vytratilo napětí, lekačky, dit už ani ty pasti nebyly tak zajímavé a upřímně ani už ne tak brutální, i když přiznávám že scéna s jazykem mi moc dobře nedělala, a scéna kdy žena si musela nechat propíchnout míchu aby přežila, už mi připadala nesmyslně přes čáru, to bych se raději nechal zabít, k čemu by mi bylo přežít úplně ochrnutý, to už bylo i na můj žaludek trochu moc, skutečně, už to není hra o přežití, však je to jen vyšetřování, a vyvražďovačka policajtů, dit ty pasti je nemožné už skoro přežít, a opět ani jediný člověk nepřežije past nastraženou, v prvních saw filmech aspoň někdo přežil past, a ty pasti Johna Kramera se aspoň dali nějak přežít, tyhlety už skoro ne, jak sem již zmiňoval, skutečně nudný tupý děj, který už prostě nemůže ničím překvapit,   ale jaká spirála strachu pořád, dit se u tohoto dílu není ani jak čeho bát,  krom toho všeho hudba je nic moc, a postavy sou fakt otravné a na hovno