O rytíři na strakatém koni: Bouřlivé časy (2024) (studentský film)

Filmový prvopočin bratranců Velových dopadl nad očekávání většiny přítomných na filmové premiéře v Libereckém kině Varšava. Na začátek je třeba ocenit kvalitní kostýmy, které jsou na studentský film až neskutečně promakané až do těch posledních detailů, za ty vděčí režiséři své mamce, která šila historické pláště pro vojáky, také divadelnímu spolku HAD za kostýmy pro sedláky či dvorní dámy a v neposlední řadě své "šikovnosti" kdy dokázaly vyrobit neskutečné repliky helem, zbraní a dalších rekvizit. Nyní již k filmu, který vyniká krásnými záběry na hrad Grabštejn a přilehlé okolí z dronu, což dodává celému filmu, jistou kameramanskou kvalitu. Scénář je velmi povedený, škoda občasných delších cestovatelských záběrů, bez dialogů, které jinak dodávají celému filmu vtip a posouvají děj. Z hereckých výkonů září především Martin Vele jako Fulgur či žrout a také Jan Cýrus v roli nebohého generála, jenž musí poslouchat příkazy svého lehce natvrdlého pána. Suma sumárum je z mého silně zaujatého hlediska film, na studentské a naprosto amatérské podmínky bez větších znalostí filmového prostředí, velmi povedený. Rád bych hodnotil ve třech rovinách. Film hodnocený jako ostatní filmy zde na ČSFD 6/10 Film hodnocený jako amatérský film se znalostí herců a prostředí 9,5/10 Film hodnocený jako studentský a amatérský film pro běžného diváka 8,5/10    Suma sumárum 8/10

Berlín (2023) (seriál)

Super počin, samozřejmě je občas loupež na vedlejší koleji, ale když člověk chce na něco kouknout večer v klidu, naprosto peckový seriál

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Skvělá oddychová komedie na takzvaný Netflix a Chill. Steve Carell a Ryan Gosling je asi nejpřekvapivější dvojice, kterou jsem ani nevěděl, že potřebuji. Závěrečný chaos je to nejlepší z komedií co jsem za poslední dobu viděl.

Gran Turismo (2023)

Jsem cílovka filmu, hry na konzoli a kompu hraju od mala a tohle je pro většinu z nás splněný sen. Fakt, že je to vše založené na skutečné události to zkrátka podtrhává. Filmové záběry ze závodů jsou zde dotažené do dokonalosti a líbí se mi v propojení s herními prvky. Herecky to absolutně táhne David Harbour, který se ze zapšklého ex-jezdce stane tím pravým mentorem. Pokud i další filmy, které mají co dočinění s hrami na PC a konzolích, budou i nadále držet takovouto kvalitu, tak se máme opravdu na co těšit.

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Tento film je absolutním zklamáním, na začátku jsem se bál že dabing mi bude dělat problém, ale po chvíli jsem zjistil, že to je ten nejmenší problém celého filmu, herecké výkony vypadaly jak od dětí ZŠ, kostýmy laciné a výprava absolutně tragická, čínský les se asi točil u nás v lese za domem. 1,5/10

Avatar: The Way of Water (2022)

Po 13 nekonečně dlouhých letech jsme se konečně dočkali nového Avatara, vše nasvědčovalo tomu, že nám James Cameron naservíruje něco, co by nám mohlo vyrazit dech. Bez přehánění snad každý musí uznat že zde používané efekty dělají z Marvelu béčkovou produkci, ani u jedné scény člověk nezapochybuje o tom, že to co vidí není reálné. Osobně mi film neskutečně utekl i po obsahové stránce, ano film nenabídl nic extra, ale to jsem osobně nečekal a byl jsem více než spokojený s tím co vidím.  Nezbývá než doufat, že dalšími pokračováními Avatara na první dva kousky režisér naváže stejně kvalitními. 10/10 PS: 3D je nutnost :D

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Začátek filmu by se dal shrnout jedním slovem a to NUDA, děj zde byl zbytečně zdlouhavý a poprvé se mi u filmu z dílny Marvelu stalo, že bych koukal na hodinky, kdy už to skončí. Naštěstí se skvěle uvedla nová středoamerická civilizace, jejíž vůdce je solidní badass, který do dalších filmů slibuje solidní zápletku. Finální fight 1v1 skvělý, Shuri nám naštěstí nesešla na scestí. Za mě 6,5/10 kdyby film měl o půlhodinku méně, rozhodně by dosahoval úctyhodných 8/10.

Jan Žižka (2022)

Pro mě jako fanouška husitů, šlo o vlhký sen na který jsem se těšil už od prvního oznámení filmu. A na rozdíl od spousty dalších pro mě nebyl film zklamáním. Ben Foster byl jako Žižka lehce uvěřitelný, nebyl to žádný hrdina, který by zachránil svými činy davy lidí, ale dělal to v co věřil. Kamera mě zaujala svými záběry na nádhernou českou přírodu a starobylé hrady. Děj až na malé chybky uspokojující, celý film jsem seděl v sále napnutý co bude dále. Rozhodně stojí za shlédnutí. 9/10