Lucky Louie (2006) (seriál)

Nejvtipnější sitcom, jaký jsem zatím viděla, který až tak neponižuje své hrdiny, vytváří roztomilé charaktery a řeší překvapivě výstižně esenciální vztahové a rodinné problémy, nemaže přitom med kolem huby a násilně nemoralizuje. Lahůdka.

Ledová archa (2013)

Spíš než o postapokalyptické sci-fi se tady jedná o alegorii sociálně rozdělené společnosti, se spoustou symbolických náznaků, prezentovaných na jednotlivých částech vlaku, kterým hrdinové procházejí. Celé to má navíc zvláštní atmosféru a styl vyprávění, které vypovídají o své nevyzpytatelné východní produkci. Šokující momenty přináší se skoro ledovým klidem až nezájmem a se svým ironickým pohledem na mě místy působil, jako by ze mě měl vyloženě prdel.

Špionáž (2013)

Pečlivá skládačka všech spolehlivých dramatických, romantických a akčních filmových klišé, což bych se třema hvězdičkama spokojeně přehlédla, kdyby to mělo aspoň špetku atmosféry nebo osobité emoce.

47 róninů (2013)

Nemastné neslané předvídatelné emocionálně vyprahlé koukatelné.

Rambo II (1985)

Pozitivum prvního dílu bylo, že mě záhy uspal a čas u něj strávený tak nebyl zbytečně ztracen. Tohle ovšem bylo tak tupé, že se u toho ani usnout nedalo. Člověk pořád čekal, s jakou další demencí se tvůrci vytasí a bohužel to tam sypali až do poslední vteřiny. O všechny ty parodie si to vyloženě koledovalo :)

Enderova hra (2013)

Film nedokážu ohodnotit jinak, než ve vztahu ke knize. To, co mi ve spojitosti s touhle knížkou uvízlo, byla její velmi hutná atmosféra, která se intimně odehrávala v křehké osobnosti malého chlapce, jenž je skoro pořád nešťastný, nebo se cítí opuštěný. Enderova filmová interpretace do chladného a absolutně necharismatického teenagera, prožívajícího príma zábavu ve výcvikové škole, se totálně minula s mou vlastní představou malého smutného a emočně velmi komplikovaného hrdiny. Film kašle na atmosféru a raději zainvestoval do barevného high tech klišé, které se po hodině stejně okouká a na druhý den si už na něj nikdo nevzpomene.

Big Lebowski (1998)

Řadím se spíše k té povrchnější konzumní populaci a tudíž jsem žádné další rozměry a skryté výpovědi v druhých plánech nepostřehla. Neorientuju se ani ve starých detektivkách, takže neocením ani narážky na ně. Byla to pro mě prostě jen celkem vtipná taškařice, u které jsem místy i usínala.

Bitevní loď (2012)

Parodie na pateticko-katastroficky-válěčná scifi klišé, docela vtipná a ještě cool natočená.

Konečná (2013)

Dobře natočená vtipná sebeironická komedie... víc mě k tomuto nenapadá, protože větší ambice to snad ani nemělo.