Vyměřený čas (2011)

Futuristická pohádková verze o dobrosrdečném Robinu Hoodovi, který bez bázně a hany bojuje proti lakomému systému, po jehož boku cupitá neuvěřitelná (v negativním slova smyslu) Bonnie, která se dvakrát nerozmýšlí a dává přednost troše vzrušení po boku atraktivního desperáda před luxusem nesmrtelnosti. Mohlo to být mnohem temnější, surovější a sugestivnější a mohla jsem si z toho klidně sednout na zadek. Takhle mi u toho akorát celkem příjemně uteklo 109 minut života.

Vzpoura v Seattlu (2007)

Možná byly osudy aktérů, ať už na straně demostrantů nebo policie, melodramatičtější než jak to v funguje v realném životě, ale neliší právě tohle film od dokumentu? A jestli chtěli tvůrci vyjádřit svůj názor a přiklonili se proto k jedné ze stran, tak proč ne. Zvládli to s citem.

Needle (2010)

Další povrchní a suchá studentská vyvraždovačka bez hlavy, paty, atmosféry, napětí, sympatického hrdiny a s rozuzlením, které mi úúúúúplně vyrazilo dech

Ledové ostří 3: Splněný sen (2008) (TV film)

Dala bych téhle trapné, načančané a již dvakrát převařené polívce odpad, ale ten si šetřím pro megažraloky, gigakrakatice a terapythony versus něco ještě mnohem většího.... a nebo pro ledové ostří 4.

Proroctví (2009)

Vůbec by tomu neuškodilo míň otřepaných frází a ohraných citových klišé, ale přesto všechno mě to prostě bralo. Má to dobrý spád, katastrofické scény byly dechberoucí a troufnu si říct i nápadité, Nicolas Cage mě obvykle odpuzuje, ale tady mi seděl. No a skvělá hudba na atmosféře taky jenom přidávala.

Dlouhá cesta (2002)

Velmi předvídatelné, povrchní, vražedně melodramatické, nerealistické a strojené. Všechny tyhle nešvary navíc postupně vrcholí do tak grandiózního závěru, že jsem měla co dělat, abych z toho neomdlela.

Zkáza Ecobanu (2003)

Veeeeelmi pomalé a přitom místy bezdůvodně uspěchané, smrtelně vážné, odosobněné a zoufale nenápadité z hlediska děje. Pro mě navíc nesrozumitelný styl vyprávění, což může být jen rozdílnou mentalitou tvůrců a tou mou. Dvě hvězdy jen za výtvarnou stránku.

P.S. Miluji Tě (2007)

Místy velmi roztomilý hollywoodský superdoják.

Tři dny Kondora (1975)

Špionážní filmy nejsou můj šálek čaje, protože z nich akorát dostávám depresi. Navíc tohle je na můj vkus takové příliš pomalé, nemastné a neslané.

Brubaker (1980)

Nádherný pravdivý (...bohužel) příběh o tom, že ideály a snaha jedince o nastolení spravedlnosti nemají v dnešní zkorumpované společnosti žádnou váhu a opět popírají zažitou nepravdu, že s poctivostí nejdál dojdeš.