Děti železnice (1970)

Táto rodinná dráma, našťastie nebola až taká dráma. Naopak, našiel sa tu humor, aký môžete vidieť u Jane Austenovej v jej prvých poviedkach. Deti si na vidieku rýchlo zvykli a svoje dni vypĺňali pozorovaním prechádzajúcich vlakov, pripadne sa snažili s väčším, či menším úspechom pomáhať susedom. Práve ten humor v spojení s krásnou prírodou, vlakmi, hudbou a pozitívnou atmosférou ma oslovili.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Trochu slabšie 4*, ale tak zasmiala som sa. Pedro Pascal bol výborný, a zopakujete si aj názvy filmov, v ktorých Nicolas Cage účinkoval.

Návrat idiota (1999)

Romantický, komédia, tak prečo sa mi chcelo stále plakať? Pavel Liška bol v úlohe idiota absolútne perfektný. Chcela som byť pri ňom a chrániť ho.

Život je krásný (1946)

Ďalší komentár už tento film naozaj nepotrebuje. Som rada, že som ho videla, lebo je krásny. A v čase Vianoc, by bol ešte krajší, ale viac hviezdičiek sa aj tak prideliť nedá, takže je to v poriadku.

Above Majestic (2018)

Jednu hviezdu som dala len preto, že som to dopozerala. Z celého viac ako dvojhodinového dokumentu som bola nesmierne sklamaná. Toľko výmyslov a konšpiračných teórií na jednom mieste, som už dávno nevidela. Škoda strateného času.

(1998)

Zaujímavý film, jeden z tých keď neviem ako ho ohodnotiť a čo napísať. Beriem to teda ako prvotinu, kedy si Aronofsky skúšal niečo natočiť a vzišiel z toho originálny čiernobiely kúsok. Geniálny Max hľadá číselnú konštantu, či vzorec, na základe ktorých funguje svet. Zároveň trpí rôznymi psychickými poruchami, ktoré sa pokúša zvládať liekmi. Chaos v ktorom žije, totálna únava, nočné mory, to sa Aronofskému podarilo vynikajúco zachytiť. Viem, že si túto depresiu nepotrebujem zopakovať. 60-70%

Dingo (1991)

Žiadne stretnutie nie je náhoda. A tak keď 10-ročný John Anderson - Colin Friels vidí a počuje hrať Billyho Crossa – Miles Davis, je rozhodnuté. John sa neskôr živí lovom dingov, ale popritom usilovne cvičí a hrá na trúbku, aby si mohol splniť svoj veľký sen, vycestovať do Paríža a stretnúť ešte raz Billyho. Film si pomaly plynie s úžasnou hudbou Michela Legranda, za zvukov trúbky Milesa Davisa. K tomu krásne zábery z austrálskeho buša a Príža. A samozrejme úžasná atmosféra filmu.

Můj syn (2021)

Zaujímavý úsek života matky a syna. Zdá sa, že o sebe toho navzájom veľa nevedeli. Ako plynie ich cesta do Švajčiarska, pomaly ale isto spoznávajú jeden druhého a Jason vidí matku úplne inými očami. Uvedomuje si jej lásku, aj to čoho sa kvôli nemu vzdala. A hoci jedna spoločná cesta nemôže úplne zmeniť život dvoch ľudí, tejto sa podarilo vybudovať aspoň dôveru medzi nimi. Anke Engelken v úlohe matky mi bola veľmi sympatická.

Palčivé dny (2022)

Opäť turecký vidiek. Ľudia, zvyky, dusivá atmosféra, korupcia, vlastné pravidlá. Do toho sa mieša alkohol metla ľudstva, keď si človek nepamätá čo robil včera. Otázny je začínajúci vzťah fešného mladého prokurátora s fešným majiteľom miestnych novín. Koniec však veľa neprezradí. Silné 3*

Sňatek bez domova (1989)

To bol veľký výkrik Mathildy z nefunkčnej rozpadnutej rodiny, k učiteľovi filozofie Francoisovi. Potrebujem lásku, potrebujem ochranu a chcem to od teba. Výborná Vanessa Paradise, trochu roztopašná, chvíľu dieťa, chvíľu až veľmi dospelá. A dôstojný Bruno Cremer na vážkach medzi láskou a zodpovednosťou. Veľmi citlivo natočené, žiadne oplzlosti, ani chlípne pohľady. Koniec ako inak, s orosenými očami.