Ruhun Duymaz (2023) (seriál)

Chutná letná komédia. Omer je tajný agent, ktorý pracuje na odhalení gangu obchodujúceho s diamantami a Ece profesionálna zlodejka, ktorá je donútená s ním spolupracovať aby nemusela ísť do väzenia. Láska spolu so situačným humorom a chémiou medzi hlavnými hrdinami vám spríjemní zopár popoludní. Sükrü Ozyildiz a Burcu Özberk sa mi tu naozaj páčili.

Skandál v OSN (2018)

Ilúzie o OSN som stratila už dávno, o programe "Ropa za potraviny" sa veľa písalo, preto som bola dosť zvedavá na tento film. Už námet aj obsadenie: Theo James, Ben Kingsley, Belcim Bilgin, boli zárukou kvality. Prostredie spojené s autentickými zábermi z Iraku, filmu tiež pomohli. Šokujúca korupcia, ktorej bolo ťažké uveriť. 20 miliárd USD, ktoré sa v programe stratili a milióny ľudí tak nedostali potrebnú potravinovú pomoc a lieky, to všetko bolo zametené pod koberec. Takže 70%.

Cashback (2006)

Zaujímavý nápad na natočenie romantického filmu. Vizuálne skôr pre mužské oko, ale myšlienky, dej a dialógy aj pre nás. Hudba bola výborná, aj vďaka nej mal film zvláštnu atmosféru. Viackrát tu bolo spomenuté, že sekunda môže v živote človeka veľa zmeniť, často si to neuvedomujeme, ale je to tak. Emília Fox v takmer rozprávkovom závere filmu doslova žiarila.

Krytí atomového zločinu (2020)

Dokument som ohodnotila, hoci som ho nedopozerala, nemala som na to dosť síl. Niektoré zábery sú už chronicky známe, ale bolo tu aj dosť nových informácií.

Fetih 1453 (2012)

Skoro 4*, ale ten koniec, to fakt prestrelili.

Muž jménem Otto (2022)

Toto sa mi veľmi páčilo. Tak Oto, ako aj mladá rodinka zo susedstva. Chápala som jeho úsmevné neúspešné pokusy ukončiť svoj život, je ťažké ísť ďalej bez niekoho, koho ste celý čas milovali, zvlášť ak nemáte motiváciu v podobe detí. Páčilo sa mi jeho správanie k okoliu a úplne som sa s ním stotožnila, hoci som žena. Tom Hanks absolútne prirodzený, akoby ani nehral.

Šťastný to muž (2018)

Dĺžka mi neprekážala, film ubehol ani neviem ako. Názov Šťastný muž sa mi však k tomu  vôbec nehodil, keďže Per šťastný nebol  a ani to nevedel. Dúfala som, že v záujme naplnenia svojich snov prejaví kúsok pokory, ale kým k tomu dospel, bolo už neskoro. A sklamal ma koniec, keď odkázal to málo čo ušetril svojej bývalej snúbenke a nie vlastným deťom.

Do Lafzon Ki Kahani (2016)

Výborný film, s peknou hudbou, s kopou romantiky, ale aj drámy a akcie. Jeny je po nehode slepá a zrak jej môže zachrániť len drahá operácia, na ktorú nemá. Sooraj jej priateľ, sa preto bez jej vedomia, rozhodne bojovať v nelegálnom boxerskom zápase na život a na smrť. Bojové scény sú veľmi vydarené. Zvyšok už vo filme. Zo štyroch verzií u mňa vyhráva turecká. Hoci dobrá je aj kórejská, japonská a táto.

Dobrou zprávu já přináším vám - Václav Neckář (2022) (TV film)

Václav Neckář, to sú Golden Kids, Bacily,  Skřivánci na niti, Ostro sledované vlaky, Šíleně smutná princezna, album Planetárium a iné... Tiež jeho obetavý brat, ktorý ho po porážke doviedol späť na pódium. Nikto iný by to asi nedokázal lepšie, takže tento dokument patrí aj jemu.

Planá hrušeň (2018)

Planá hruška, verzus planý život? Zopár dobrých dialógov, ktoré boli zaujímavé, napríklad jeden na zamyslenie: "Prečo je teda v ateistických krajinách taká nízka kriminalita? V tých krajinách síce majú menej zločinov, ale o to viac samovrážd." Páčil sa mi obraz života na vidieku, zábery krajiny a záver filmu. Hlavne teda rozhovor otca so synom, ktorý snáď jediný čítal jeho knihu. Z neho mi utkvela v pamäti myšlienka,"Mladí by mali kritizovať starých, tak funguje pokrok." Film by som už znova nepozerala, preto 3*.