2001: Vesmírná odysea (1968)

Najskôr som 3x čítala knižku a potom asi po dvadsiatich rokoch som videla tento úžasný film. A moja fascinácia románom sa opakovala. Naozaj parádny film, so svojským pohľadom na život.

Nedodržený slib (2009)

Nemôžem si pomôcť, ale chvíľami mi to pripadalo ako televízna inscenácia a nie film. Martinov príbeh, život a dospievanie počas vojny ma zaujal, ale nedojal tak, ako by som očakávala, hoci bol naozaj dramatický. Časť s patizánmi, bola dosť  nepochopiteľná a zbytočná. Pomohlo by, keby bol film ucelenejší a o 15 minút kratší. To čo režisér chcel povedať, by sa vošlo aj do 114-ich minút.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Krásny film, námet aj hudba. Možno keby som pred tým nevidela "Princeznú Mononoke" a "Zámok v oblakoch", dala by som plný počet. Niečo mi tu však chýbalo, nemala som ten pocit hneď a zaraz si to pustiť od začiatku.

Dědictví (2021) (TV film)

Všetci to vieme a všetci dúfame, že sa stane zázrak a niekto to tu za nás vyrieši. Veľmi ťažko sa pozerá na takýto dokument, keď vidím, čo sme tu napáchali a neprestávame s tým. Mrazivé zábery zhora na zdevastovanú prírodu, ale aj na prázdne mestá počas Covidu, kedy sa aspoň na chvíľu prečistilo ovzdušie. Myslím, že tento a podobné filmy by mali byť povinné pre deti od cca 12 rokov. Začať od seba, je asi jediné riešenie, ak chce ľudstvo prežiť.

Hon (2012)

Depresívny a zároveň šokujúci, veľmi dobre natočený film. Po celý čas ma neopúšťal mrazivý, skľučujúci pocit a nakoniec to nezvládli ani moje oči. Ako môže pokojný život človeka zmeniť klamstvo dieťaťa. Chápala som, že malému anjelikovi všetci verili, najmä rodičia a zo seriózneho dospelého muža bol zrazu úchyl. Čo som však nechápala, boli Lucasovi  najlepší priatelia. Pri poháriku si chlapi určite prezradia aj svoje sexuálne túžby a úchylky a preto museli vedieť, že by toho činu z ktorého je obvinený, nebol schopný. Paradoxne, najracionálnejšie  uvažoval otec dievčatka, s ktorým si bol Lucas najbližší. Smutné je, že hoci bolo jeho meno očistené, tieň pochybností zostane a jeho život už nikdy nebude taký, ako pred tou nešťastnou udalosťou. Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen a Lasse Fogelstrom, perfektní vo svojich rolách.

Acı Tatlı Ekşi (2017)

Dobre mi popri každodenných starostiach padla táto romantika. Pekný príbeh, veľmi jemne až snovo spracovaný. Trochu komédia, no viac dráma. Bugra Gülsoy v úlohe Murata bol vynikajúci a Özge Özpirincci ako Doygu tiež. Páčilo sa mi ako sa detské priateľstvo v dospelosti zmenilo na lásku. Prekvapujúca bola ich 5 ročná prestávka, z dôvodu štúdia Doygu v USA.  Milý bol ich písomný sľub, že ak budú aj potom bez partnerov, vezmú sa. Osud to však zariadil po svojom. 5* nedám len preto, že Doygu  rozhodla o ich vzťahu sama. Tak trochu mi to pripomínalo film "Milostná aféra" z roku 1994.

Last Christmas (2019)

Veľmi netypický vianočný film, s typickými vianočnými pesničkami. Prekvapivý začiatok a prekvapivý koniec. Mám rada Emiliu Clarke, Michelle Yeoh, aj Henryho Goldinga a nečakala by som ich vo filme s touto témou. Našťastie tu sú a film potiahli. V záplave vianočných filmov je toto také svieže, milé dielko. Krásne zábery predvianočného Londýna, navodia tú správnu atmosféru. Škoda, že som to videla v auguste

Nepříjemná pravda (2006)

Nemám rada katastrofické scenáre, no tento dokument bol zaujímavý.

Mai geol (2005) (seriál)

Yoo Rin si ma od prvého záberu získala. Jej roztomilá vynaliezavosť, schopnosť vykorčuľovat z akejkoľvek šlamastiky, či účtovnícke schopnosti, keď sa snažila Gong Chanovi vyčísliť všetky svoje služby a výdavky. Využila každú situáciu na to, aby si mohla z neho vystreliť a úspešne pred ním tajiť svoju lásku. Trochu som ľutovala Jong Wooa, čo však nemôžem povedať o Seo Hyun. Romantika by sa dala krájať a už dávno som sa toľko nenasmiala. Hudba sa mi sem veľmi hodila a páčila sa mi. Nemám veľmi čo vytknúť 92 %.

Kdo si myslíš, že jsem (2019)

Toto je presne ten film, kde by som uvítala možnosť dať 3,5*. Páčil sa mi námet, koniec a Juliette Binoche.