Tichá bolest (1990)

Príbeh smutný ako jeho názov a doba z ktorej pochádza. Linka s Rudolfom Hrušínskym ako dedkom a Ivanom Jiříkom jeho vnukom, bola po celý čas dominantná a veľmi citlivo spracovaná. Je to jeden z filmov, ktorý stačí vidieť raz. 3,5*.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Veľmi dobre sa pozeralo na Belmondove filmy vtedy, aj dnes. A je jedno, či to je komédia, alebo detektívka. Vždy to malo svojskú atmosféru a vtipné hlášky aj keď išlo o vážny triler. "Tá čo tu bola včera, bola krajšia." "Přece si nemyslíte, že by se policisté propujčovali k takovému mrzkému počínání." Tu navyše Belmondovi okrem drsného policajta a zvodcu, sadla aj rola citlivého opatrovníka malého Kristiána, syna mŕtveho priateľa, o ktorého pomstu tu ide.

Elvis (1970)

Priemerný dokument o výbornom spevákovi. Dobre sa to pozeralo, dobre počúvalo a to bolo asi všetko. Maximálne 70 %.

O ľuďoch a čarodejníkoch (1999) (TV film)

Veľmi pekná, taká ľudská rozprávka. Zaujala ma svojou dobrotou a láskou, ktorá z nej vyžaruje. Aj keď Ivanka nie je herečka, prepáčim jej to.

Roztomilý člověk (1941)

Presne takúto komédiu som včera potrebovala. Sledovať ako sa Bláha s Valterom zamotávajú do vlastných klamstiev a ako sa k ním neskôr pridáva aj Polda, bolo úžasné. Chvíľami ma bolelo brucho, že z tohto sa už veru nevymotá, ale tak, bola to komédia a tie predsa končia dobre.

Mastičkář (1981)

Ako častokrát predtým, čítala som najskôr knižku a potom prišiel film. S profesorom Wilczurom som prežívala jeho zúfalstvo, stratu pamäti,  snahu uplatniť sa v živote, bezmocnosť pri snahe spomenúť si na minulosť. Ťažký život na vidieku. Aj postupné záblesky pamäti, vďaka ktorým sa stal dedinským mastičkárom na úrovni vyštudovaného chirurga a tým pádom tŕňom v oku miestneho lekára. Už knižka bola výborná a film s Annou Dymnou a Jerzym Bińczyckim sa stal povinnou výbavou Vianočných filmov našej rodiny.

Tohle bude bolet (2022) (seriál)

Pozerala som to a lepšie ako Jirka_Šč, by som to nikdy nenapísala. Súhlasím. Výborný seriál.

Profesor a šílenec (2019)

Spraviť z nezáživnej témy pozerateľný film, to je naozaj umenie. Celková atmosféra doby, úžasná hudba a dokonalý herecký koncert Penna a Gibsona. Stačí vidieť raz, ale stojí to za to.

Nechte zpívat Mišíka (2017)

Aj Vladimír Mišík je len človek s chybami a chorobami, tak je znázornený aj v tomto dokumente, za ktorý som vďačná. Jeho hudba ma s prestávkami sprevádzala celý život. Či to bol Blue Effect, Flamengo, Etc.., z každej jeho éry pochádza minimálne jeden výborný album, s aspoň jednou krásnou pesničkou. V dokumente ich mohlo byť použitých viac, ale LP doma to istia.