My děti ze stanice Zoo (1981)

Tento šokujúci, nič neskrývajúci životopisný film, ma doslova prevalcoval. Veľmi realistický, aj vďaka hercom - nehercom a autentickému prostrediu, v ktorom sa odohrával. Knihu som nečítala, takže nemám s čím porovnávať. Ak je naozaj ešte drsnejšia , ani mi to neprekáža. Devastačný účinok drog na človeka tu bol ukázaný v plnej kráse a to čo sa tu dialo, to je nočná mora každého rodiča. Ťaživá, bezvýchodisková atmosféra by sa dala krájať. Oroseným očiam sa nedalo vyhnúť

Lví žena (2016)

Film mal krásnu atmosféru. To sú hneď 2*. Vzťah Evy s otcom a vychovávateľkou sa mi páčil, ale s jej okolím mi pripadal až veľmi idylický vzhľadom na dobu, v ktorej sa príbeh odohráva. Skok od cirkusovej atrakcie k váženej profesorke, bol dosť nelogický a prekvapivý. Skóre vylepšila posledná minúta filmu. Celkovo som však očakávala viac drámy.

Kader Bağları (2023) (seriál)

Ako si večne uplakaná popoluška Ayca Aysin Turan, našla princa. Fúú, finálna piata časť bola vyslobodením z tejto nudy.

Signora Volpe (2022) (seriál)

Pekné prostredie, pohodová nie veľmi dramatická miniséria. Sylvia vždy v niečom zapletená a v podaní Emílie Fox aj príťažlivá. Tretiu hviezdičku dávam hlavne za tretiu časť.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Film som mala stiahnutý už dávno, konečne som sa k nemu dostala. Je to milé dielko, s dobrými hercami. Problémy násť-ročných, prvé lásky, prvé pošmyknutia, rodinné vzťahy. Milého, nenápadného a zakríknutého Charlieho, pochopíte až v závere. Film rozhodne stojí za pozretie. Až po jeho zhliadnutí som sa začala zamýšľať nad tými nenápadným, nesmelými, či zajakávajúcimi sa spolužiakmi, ktorých sme my dievčatá prehliadali a chlapci ich šikanovali. Vplyv rodiny sa nedá prehliadnuť.

49 (2023)

Táto 3-mesačná rukojemnícka dráma, jedna z mnohých, sa dostala aj na filmové plátno. Ako verne bola téma spracovaná netuším, isté však je, že ISIS mala za výmenu 49 Turkov veľké očakávania, preto im vážne neublížila. Zajatcov nakoniec oslobodili turecké špeciálne jednotky, bez platenia výkupného. Vo filme je vidieť spôsob boja, spôsob uvažovania, fanatizmus aj kruté praktiky ISIS. Svojim výkonom zaujal hlavne İsmail Hacıoğlu, citlivý aj rázny zároveň. Na opačnej strane Kerem Alışık a Sinan Tuzcu.

Muž v ohni (2004)

Hviezdne obsadenie, hudba, prvá polovica filmu, všetko dobré. Stále však čakáte s mravčenim v bruchu, kedy to vypukne. A veruže vypukne poriadne drsný a krvavý masaker. 140 minút bolo zbytočne veľa. A sústavné preblikávanie obrazu, ktoré sa u niektorých jedincov asi pokúšalo vyvolať epileptický záchvat mi prekážalo. No, ale napätie až do konca a Denzel Washington, 4*.

Dobrý voják Švejk (1956)

Milujem Švejka a milujem Rudolfa Hrušínského. Film, ktorý ma nikdy neomrzí, nesmrteľné hlášky, ktoré už zľudoveli a sú aktuálne aj dnes. Najradšej ho pozerám na Vianoce, ale kľudne aj inokedy. Nezmyselnosť vojny je tu krásne podaná.

Romantický průvodce po ztracených místech (2020)

Romantický průvodce po ztracených místech, se stracenými dušemi. Kto hľadá akciu a nepredvídateľné zvraty v scenári, nech to radšej ani nepozerá. Kto chce vidieť dvoch ľudí ktorí sa spolu  rozhodli bojovať so svojimi démonmi a popritom navštíviť zopár zaujímavých miest, pre tých je to ako stvorené. Clive Owen a Jasmine Trinca svoje postavy zvládli výborne. V podstate som nevedela prestať pozerať a počúvať  tento film. Či už dialógy, alebo hudbu, ktorá ho dopĺňala.

Můj románek s manželstvím (2022)

Veľmi milé dielko. Pobavila som sa na vsuvkách o chemických reakciách nášho mozgu na rôzne situácie, či už lásku, vône, prítomnosť muža, jeho dotyky.... A chvíľami som rozmýšľala, či je vôbec človek slobodná bytosť, alebo len stroj riadený chémiu. Na Zelme mi však prekážal výber mužov, s ktorými sa rozhodla žiť. Je vopred predurčené, či je človek obeť, alebo víťaz a musí sa správať tak, ako to spoločnosť vyžaduje? Na druhej strane, hudba sa mi tu celkom páčila. Naozaj neviem či dať 3*, alebo 4 *. Možno časom sa rozhodnem inak a zvýšim hodnotenie