Červený střevíček a 7 statečných (2019)

Netradičná Snehulienka a 7 trpaslíkov. Krásna animácia, milé postavičky, ale deti z toho musia byť zmätené. Či už pôjdu do kina rodiča, alebo starí rodiča, budú sa musieť s drobcami  porozprávať a vysvetliť im zmysel tohoto príbehu.

Drive (2011)

Mne tá brutalita prekážala až tak, že napriek spracovaniu, hudbe, autám a Ryanovi uberám až 2 hviezdičky.

V prach se navrátíš (2022)

Tak neuveriteľne krásny, ale smutný film bez štipky nádeje do budúcnosti som už dávno nevidela. Dvaja ľudia, ktorí musia pracovať do úmoru aby ako tak vyžili, popri tom stavajú vlastný domček a budujú si cestu k sebe, často na pokraji vlastných síl. Nič nemajú zadarmo a často platia vlastnou krvou. Aj napriek tomu si zachovávajú svoju česť a cit k ľuďom aj zvieratám. Veľmi pekne,  citlivo spracované. Koniec filmu som už pre slzy ani nevidela.

Detail (1990)

Nezvyčajný film s hercami - nehercami. Neuveriteľný príbeh a zaujímavé spracovanie, chvíľami na hranici dokumentárneho filmu. Hoci dej neobsahoval výrazné zvraty, postavy ma držali pri obrazovke. Nemala som pocit, že ide o drámu, skôr o takú neuveriteľnú jemnú komédiu. Je to moje prvé stretnutie s iránskou kinematografiou a hneď film s parádnou atmosférou.

Clara Sola (2021)

Krásne zobrazené, že aj človek s telesným a duševným postihnutím môže túžiť po láske, má svoje potreby a má na to právo. Clara je toho dôkazom. Nerozumie celkom sama sebe, ale podlieha svojim citom a inštinktom a to aj napriek svojmu okoliu, ktoré ju nechápe a snaží sa ju držať v izolácii. S ťažobou na hrudi, som jej držala palce.....

Umění jíst a milovat (2023)

Návšteva kina po 20-tich rokoch nebola až taká úžasná, ako som očakávala. Všetko sa točilo okolo varenia a jedenia, takže po hodine mi už poriadne škvŕkalo v žalúdku. Celkom by som uvítala keby v niektorom rohu obrazovky boli recepty na tie pochúťky, čo sa tam varili. Romantická linka bola síce pekná, ale dosť chudobná. No tak u mňa iba 3*. Z toho jedna je za kasting.

Pes (2022)

Pes, najlepší priateľ človeka. Preto tieto filmy musím vždy vidieť. A spojenie traumatizovaného vyslúžilca a tak isto poznačeného psa je dosť nezvyčajné a dojemné. Dala som 3*, ale inak 70%.

Žít je fajn (2021)

Aj napriek ťažkej téme a koncu, film na mňa pôsobil pozitívne. Možno to boli pekné rodinné vzťahy, krásna slnečná krajina, more, či jasné farby.  Starať sa o ťažko chorého človeka je totiž vážne náročné a treba na to aspoň 2-3 ľudí. Ak je to len na jednej osobe, ťažko to sama fyzicky zvládne. Som rada, že režisérova skúsenosť a pohľad na túto tému sa zhoduje s tým mojim.

Pravdivý příběh (2015)

Tá tretia hviezda naozaj len kvôli Jamesovi Francovi. Takže veľmi slabé 3*.

Bariéra (1979)

Dojem z filmu som musela najskôr spracovať. Začínajúci sa nesmelý vzťah medzi mladučkou, krásnou, krehkou Doroteou a starnúcim skladateľom Antonim, bol ako z romantického filmu. Dorotein zdravotný stav z psychologického, jej schopnosti z mysteriózneho a jej možný pôvod zo sci-fi. Toto všetko v jednom, spolu s výkonmi Vanji Cvetkovej a Innokentija Smoktunovského a bol z toho krásny filmový zážitok.